Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Latvijā pieaug interese par tehnisko jaunradi

Latvijā pieaug interese par tehnisko jaunradi

Kopumā 8 dažādās Tehnisko jaunrades dienu disciplīnās, kas norisinājās visu novembri piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā un Liepājā, piedalījās 897 dalībnieki. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad kopējais Tehnisko jaunrades dienu disciplīnu dalībnieku skaits ir pieaudzis gandrīz par 300 dalībniekiem, kas liecina, ka Latvijā pieaug interese par tehnisko jaunradi.

Pasākuma ietvaros jebkuram 10 – 23 gadus vecam jaunietim bija iespēja izmēģināt fizikas un ķīmijas likumus pielietot praksē, izveidojot sacensību priekšmetus, bet starplaikos vērot fizikas un ķīmijas eksperimentu demonstrējumus, iepazīties ar studiju iespējām inženierzinātņu jomā un iemācīties programmēt Lego robotus. Kopumā jaunieši uzkonstruēja 20 līnijsekotājus robotus un 22 spageti makaronu tiltus, uzbūvēja 182 motorpeles un 107 atspervāģus, radīja 111 elektromagnētiskās makšķeres un 89 vēja ģeneratoru modeļus, kā arī izveidoja 166 krāsu virpuļus un ar ķīmijas reakciju palīdzību - 120 simbolu plāksnītes.

Organizatori novēroja, ka Rīgas pasākumu apmeklē dalībnieki, kas interesi par tehnisko jaunradi jau ir izrādījuši iepriekšējos gados. Visaktīvākie tehniskās jaunrades entuziasti nāk no Latgales reģiona, kas nereti centās apmeklēt vairākus pasākumus. Savukārt Zemgales reģionā bija vērojama lielāka aktivitāte tieši 10 - 12 gadus vecu bērnu vidū, kas par tehnisko jaunradi tikai sāk interesēties. Vidzemes reģionā jauniešiem ir liela interese par ķīmiju, bet Kurzemes reģionā par mehāniku un radioelektroniku. Pasākumus apmeklēja dalībnieki ar dažādu sagatavotības līmeni – iesācēji, kas pirmo reizi pamēģināja praktiski izveidot kādu sacensību priekšmetu, jaunieši, kuriem patīk skolu eksaktie mācību priekšmetu, kā arī tehnisko jaunrades pulciņu audzēkņi ar priekšzināšanām radioelektronikā. Tāpat organizatori novēroja, ka dalībniekus, kuru pavadīja vecāki, pēc pasākuma jau kopīgi plānoja aktivitātes kā kopīgi turpināt nodarboties ar tehnisko jaunradi arī mājās.

Tehniskās jaunrades dienas Latvijā norisinājās jau ceturto gadu. To mērķis ir rosināt sabiedrības, it sevišķi pamata un vidējās izglītības vecuma jaunatnes interesi par inženierzinātnēm, kā arī attīstīt to teorētiskās zināšanas un prasmes tehnisko disciplīnu jomā. Paredzēts, ka Tehniskās jaunrades dienas norisināsies katru rudeni līdz pat 2014. gadam.

Tehniskās jaunrades dienas rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.