Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Komersantiem būs jādeklarē darījumi ar fiziskām personām virs 1000 latiem

Komersantiem būs jādeklarē darījumi ar fiziskām personām virs 1000 latiem

Turpmāk komersantiem darījumi ar fiziskām personām, kas pārsniegs 1000 latus, būs jādeklarē Valsts ieņēmumu dienestā (VID), paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 17.janvārī, konceptuāli pirmajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām".

Likuma grozījumi paredz pienākumu nodokļu maksātājiem, kas veic saimniecisko darbību, katru mēnesi līdz piecpadsmitajam datumam deklarēt visus iepriekšējā mēnesī skaidrā naudā veiktos darījumus ar fiziskām personām, kas nav reģistrējušās kā saimnieciskās darbības veicēji, ja viena darījuma summa vienā operācijā pārsniedz 1000 latus. Tas nepieciešams, lai ierobežotu nelegālās naudas plūsmu, kas iegūta no nereģistrētās nodarbinātības un ēnu ekonomikas, norāda likumprojekta autori Finanšu ministrijā.

Tāpat, lai pastiprinātu skaidras naudas lietošanas ierobežojumu, paredzēts, ka komersantam būs jādeklarē visi darījumi, kas pārsniegs 1000 latus līdzšinējo 3000 latu vietā, un skaidrā naudā nedrīkstēs veikt darījumus, kuru summa pārsniegs piecus tūkstošus latu līdzšinējo 10 tūkstošu latu vietā.

Likumprojekts paredz pilnveidot saimnieciskās darbības apturēšanas regulējumu, nosakot, ka VID varēs liegt nodarboties ar komercdarbību tikai tad, ja nodokļu maksātājs būs izdarījis smagu pārkāpumu, kas ietekmē maksājamo nodokļu apmēru.

Komercdarbību varēs apturēt, ja uzņēmumā vairāk nekā puse nodarbināto strādā bez darba līguma, ja uzņēmums nemaksā nodokļus, apzināti sagroza grāmatvedības datus vai arī darbiniekiem izmaksā naudu, kas nav uzrādīta grāmatvedības uzskaitē un ziņojumā par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām. Uzņēmums arī nevarēs strādāt, ja tas nebūs novērsis pārkāpumus saistībā ar pievienotās vērtības nodokļa nomaksu. VID saimniecisko darbību neatjaunos, ja pārkāpumi netiks novērsti.

Nodokļu administrācijai paredzētas tiesības atsevišķos gadījumos uzņēmuma darbību apturēt arī bez brīdinājuma.

Informāciju par uzņēmumiem, kuru darbība apturēta, VID publicēs savā mājaslapā internetā, kā arī tiks izdarīts ieraksts komercreģistrā. Komersantiem, pirms veikt darījumu lielāku par 1000 latiem, būs jāpārliecinās, vai darījuma partnerim nav apturēta saimnieciskā darbība.

Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"" arī paredz papildu kritērijus, lai novērstu iespēju ārzonu uzņēmumiem izvairīties no nodokļu nomaksas par Latvijā gūtiem ienākumiem.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien konceptuāli atbalstīja arī saistītos grozījumus likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu". Par likumprojektiem trijos lasījumos vēl jālemj Saeimai.

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favorite



Type: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.