Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Reklāmu apjoms visvairāk palielinājies radio un TV

Reklāmu apjoms visvairāk palielinājies radio un TV

Šī gada jūlijā salīdzinājumā ar 2011.gada jūliju reklāmu apjoms visvairāk palielinājies radio un televīzijā - attiecīgi par 35% un 27%. Savukārt reklāmas apjoms laikrakstos šī gada jūlijā salīdzinājumā ar pagājuša gada jūliju samazinājies par 17%, liecina pētījumu aģentūras "TNS" dati. "Būtiskais radio reklāmu apjoma pieaugums skaidrojams ar spēcīgo konkurenci un ar to saistīto radio reklāmas cenu pazeminājumu. Līdzīga situācija pagājušajā gadā bija vērojama televīzijas reklāmu tirgū, kad reklāmas apjoms palielinājās uz zemo reklāmas cenu rēķina. Arī šogad šī tendence televīzijas reklāmu tirgū ir saglabājusies," biznesa portālam "Nozare.lv" skaidroja "TNS" Reklāmu reģistra vecākais klientu vadītājs Oskars Rumpēters.

Pēc "TNS" datiem, radio reklāmas apjoms šī gada jūlijā bija 22 918 minūtes, kas ir par 35% vairāk nekā 2011.gada jūlijā. Pēc reklāmas apjoma minūtēs šī gada jūlijā lielākie reklāmdevēji radio bija mazumtirdzniecības tīkls "Maxima", mobilo sakaru operators "LMT", koncertu un izrāžu organizētājs "Makroentertainment", lielveikalu tīkls "Elkor" un mobilo sakaru operators "Tele 2".

Savukārt televīzijas reklāmu apjoms šī gada jūlijā bija 48 942 minūtes, kas ir par 27% vairāk nekā pagājušā gada jūlijā. Lielu daļu televīzijas reklāmu pieauguma nodrošinājuši jaunie kanāli, kas Latvijas reklāmas tirgū iesaistījās pēc 2011.gada jūlija. Tajos televīzijas kanālos, kas reklāmas tirgū darbojas ilgāk nekā jaunie kanāli, šogad reklāmu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu palielinājies par 7%.

Šī gada jūlijā televīzijā lielākie reklāmdevēji pēc reklāmas apjoma minūtēs bija plaša patēriņa preču kompānijas "Procter&Gamble" un "Reckitt Benckiser", mobilo sakaru operators "Tele 2", parfimērijas, kosmētikas vairumtirgotājs "Henkel" un mobilo sakaru operators "LMT".

Trešajā vietā pēc reklāmas apjoma pieauguma ir vides reklāmas, kuru apjoms šī gada jūlijā salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju pieaudzis par 12%. Šī gada jūlijā bija izvietoti 618 988 kvadrātmetri reklāmas.

Pēc vides reklāmas apjoma kvadrātmetros šī gada jūlijā reklāmdevēju vidū līderi bija piena pārstrādes uzņēmums "Rīgas piena kombināts", tirdzniecības centru attīstītājs "Linstow", labdarības portāls "Ziedot.lv" un mobilo sakaru operatori "LMT" un "Tele 2".

Ceturtajā vietā pēc reklāmas apjoma pieauguma ir žurnāli - 2012.gada jūlijā, salīdzinot ar šo periodu 2011.gadā reklāmas apjoms palielinājies par 3%, sasniedzot 490 010 kvadrātcentimetrus.

Pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros lielākie reklāmdevēji žurnālos šī gada jūlijā bija skaistumkopšanas produktu ražotājs "L"Oréal", nekustamā īpašuma uzņēmums "Patollo", "Citadele banka", kuģniecības kompānija "Tallink" un koncertu aģentūra "Positivus Music".

Savukārt reklāmas apjoms laikrakstos šī gada jūlijā salīdzinājumā ar pagājuša gada jūliju samazinājies par 17%, līdz 349 121 kvadrātcentimetram. Līdzīgs kritums laikrakstu reklāmas tirgus apjomā šogad bijis martā, kad salīdzinājumā ar pagājušā gada martu reklāmas apjoms sarucis par 16%. Laikrakstu reklāmas tirgus apjoma pieaugums šogad konstatēts tikai maijā, savukārt pārējos šī gada mēnešos reklāmas apjoms samazinājies.

Pēc reklāmas laukuma kvadrātcentimetros lielākie reklāmdevēji laikrakstos jūlijā bija "Swedbank", koncertu un izrāžu organizētājs "Makroentertainment", "Latvijas Dzelzceļš", tirdzniecības centrs "Spice", kā arī atpūtas un izklaides pasākumu organizētājs "Dzintara Disks".

Leta


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.