Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Budžeta komisijas deputāti iepazīstas ar valsts budžeta izpildes rādītājiem

Budžeta komisijas deputāti iepazīstas ar valsts budžeta izpildes rādītājiem

Valsts budžets šī gada pirmajos mēnešos pildās ar uzviju, Latvija uzrādot vienus no straujākajiem ekonomikas izaugsmes rādītājiem Eiropas Savienībā, un šīs tendences rada iespējas jau šogad veikt pasākumus nodokļu samazināšanai. To Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti noskaidroja trešdien, 2.maijā, tiekoties ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku.

Kā klātesošos informēja premjerministrs Valdis Dombrovskis, pirmo četru mēnešu nodokļu ieņēmumi pildījušies ar vidēji desmit procentu uzviju. Jaunākie dati liecina, ka pievienotās vērtības nodoklis (PVN) tiek iekasēts 120 apmērā, par pieciem procentiem pārsniegta arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa prognoze. Par dažiem procentiem no plāna atpaliek akcīzes nodokļa un uzņēmumu ienākumu nodokļa iekasēšana, taču situācija ar šo nodokļu iekasēšanu ir uzlabojusies. Vienlaicīgi ir jāturpina pasākumi, kas vērsti uz akcizēto preču kontrabandas apkarošanu un līdzekļu pārnešanu no ēnu ekonomikas uz legālo uzņēmējdarbību, uzsvēra premjerministrs.

Kā sēdē skaidroja Finanšu ministrijas pārstāvji, Latvijas ekonomika turpina uzrādīt veselīgas izaugsmes pazīmes, rūpniecības apjomi ir pietuvojušies pirmskrīzes līmenim, spēcīgi pieaudzis mazumtirdzniecības apjoms, pamatinflācijas līmenis ir noturīgi zems, taču situāciju Latvijā var ietekmēt ārējie faktori.

Pozitīvās tendences nodokļu iekasēšanā ļauj uzsākt nodokļu samazināšanu, un jau no šī gada jūlija plānots par vienu procentpunktu samazināt PVN, kas palīdzēs ierobežot inflācijas pieaugumu, skaidroja A.Vilks. Savukārt, uzsākot darbaspēka nodokļu samazināšanu, no nākamā gada plānots līdz 24 procentiem samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi, savukārt nepaliekamo minimumu palielināt no 45 līdz 60 latiem.

Komisijas deputāts Romualds Ražuks (ZRP) interesējās, vai PVN samazināšana atnesīs arī cerēto cenu samazināšanu un nebūs tā, ka šis solis palielinās tirgotāju peļņu. Finanšu ministrs skaidroja, ka līdz ar nodokļa likmes samazināšanu plānots noslēgt vienošanos ar tirgotāju organizācijām par attiecīgu cenu samazināšanu, kā arī ieviest visaptverošu cenu monitoringu, piebilstot, ka šāda prakse citās pasaules valstīs ir bijusi efektīva.

Savukārt komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs vērsa uzmanību, ka uzreiz pēc valdības priekšlikuma samazināt PVN sabiedrisko pakalpojumu regulators nāca klajā ar paziņojumu par siltuma tarifu kāpumu. Tajā pat laikā daudzi monopoluzņēmumi strādā ar neadekvāti milzīgu peļņu. Atbildot uz komisijas priekšsēdētāja jautājumu par tarifu pieauguma pamatotību, Ministru prezidents uzsvēra, ka ir svarīgi veicināt konkurenci starp uzņēmumiem, kā arī, izskatot tarifu izmaiņas, rūpīgi vērtēt tajos iekļauto izdevumu pamatotību.

Komisijas priekšsēdētāja biedrs Jānis Ozoliņš vērsa uzmanību, ka līdztekus nodokļu samazināšanai būtiskus līdzekļus prasīs arī ministriju budžeta pieprasījumi. Kā skaidroja Ministru prezidents, nodokļu samazināšanas pasākumi būs jāsabalansē ar papildu izdevumiem ministriju budžetos, kā piemēru minot pedagogu algu un policistu uzturdevu jautājumu. Vienlaikus V.Dombrovskis norādīja, ka jau nodokļu samazināšanas pasākumi pozitīvi ietekmēs strādājošo ienākumus.

Atbildot uz deputāts Igora Pimenova (SC) jautājumu par valstīm, kuras devušas būtiskāko pienesumu investīciju pieaugumam, Finanšu ministrijas speciālisti norādīja, ka lielākais ārvalstu tiešo investīciju pieaugums vērojams no kaimiņvalstīm – Lietuvas un Igaunijas, kā arī Vācijas un Zviedrijas.
Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.