Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Saeimas Budžeta komisija mudina iedzīvotājus izmantot atlikušās dienas "nulles deklarāciju" iesniegšanai

Saeimas Budžeta komisija mudina iedzīvotājus izmantot atlikušās dienas nulles deklarāciju iesniegšanai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti otrdien, 29.maijā, iepazīstoties ar fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarāciju iesniegšanas gaitu, atzinīgi vērtēja Valsts ieņēmuma dienesta (VID) paveikto un pauda cerību, ka iedzīvotāji aktīvi izmantos atlikušās dienas, lai VID iesniegtu deklarācijas.

"Šodienas sēdē konstatējām, ka Valsts ieņēmumu dienests pietiekami aktīvi informējis par nepieciešamību iesniegt nulles deklarācijas, un arī iedzīvotāji bijuši samērā aktīvi, it īpaši pēdējās nedēļās. Tomēr aicinu tos iedzīvotājus, kuriem jāiesniedz deklarācijas, to izdarīt jau tagad, neatliekot līdz pēdējam brīdim 1.jūnijā," norāda Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Komisijas priekšsēdētājs atgādina, ka likumā dots trīs mēnešu periods, kura laikā iedzīvotāji pēc deklarāciju iesniegšanas varēs precizēt norādīto informāciju, ja tas būs nepieciešams. "Tomēr būtiski atcerēties "nulles deklarāciju" ieviešanas galveno mērķi – skaidras atskaites līnijas novilkšanu, tā mudinot turpmāk godīgi maksāt nodokļus," pauž J.Reirs.

Kā komisijas sēdē noskaidroja deputāti, līdz šim savu mantisko stāvokli deklarējuši jau 60 358 iedzīvotāji, un pēdējā laikā deklarāciju iesniedzēju aktivitāte būtiski palielinājusies. VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Inese Bahanovska prognozēja, ka līdz 1.jūnijam tiks sasniegts iepriekš minētais 70 tūkstošu deklarāciju iesniedzēju skaits. Deklarāciju iesniedzēji deklarējuši 589 644 latu lielus iepriekš nedeklarētus ienākumus, par kuriem aprēķināta iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa 88 437 latu apmērā. Visvairāk deklarāciju iesniegts lielākajās un ekonomiski aktīvākajās pilsētās - Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Jūrmalā, Ogrē, Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī.

Informējot par "nulles deklarāciju" iesniegšanu, VID pavisam sniedzis vairāk nekā 57 tūkstošus konsultāciju, sēdē darīja zināmu I.Bahanovska. Visvairāk atbilžu uz iedzīvotāju jautājumiem sniegts klātienē VID klientu apkalpošanas centros, tāpat daudz atbilžu sniegts pa informatīvo tālruni. Liela iedzīvotāju interese bijusi par speciāli izveidoto interneta lapu www.VIDsakumdeklaracija.lv, kurai līdz šim bijuši 65 tūkstoši unikālo apmeklētāju, tostarp liels skaits apmeklējumu arī no Apvienotās Karalistes, Īrijas, Norvēģijas, Vācijas, ASV, Zviedrijas un citām valstīm.

Saeima pagājušā gada 1.decembrī pieņēma Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu, kas nosaka pienākumu fiziskām personām no šī gada 1.marta līdz 1.jūnijam deklarēt savu mantisko stāvokli, kāds tai bija 2011.gada 31.decembra pulksten 24.00.

Mantiskais stāvoklis jādeklarē, ja persona nav nostiprinājusi īpašumtiesības uz Latvijā vai ārvalstīs iegādātu nekustamo īpašumu, kura iegādes vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Tāpat fiziskām personām jādeklarē skaidras naudas uzkrājumi, iegādātās kapitāla daļas Latvijā un ārzemēs, parāda vērstpapīri, aizdevumi, parādsaistības un citi īpašumi, kuru vērtība pārsniedz 10 tūkstošus latu. Mantas deklarēšana neattiecas uz īpašumiem, kuri jau ir reģistrēti valsts reģistros.


Avots: Saeimas Preses dienests

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.