Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Inese Lībiņa-Egnere pateicās Indijas vēstniekam par ieguldījumu abu valstu attiecībās

Inese Lībiņa-Egnere pateicās Indijas vēstniekam par ieguldījumu abu valstu attiecībās

Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere trešdien, 18.jūlijā, ar Indijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ašoku Sadžanharu (Ashok Sajjanhar) pārrunāja abu valstu sadarbību ekonomikā, kultūrā un izglītībā. Vēstnieks Saeimā bija ieradies atvadu vizītē.

Saeimas priekšsēdētājas biedre pateicās vēstniekam par ieguldījumu abu valstu attiecībās, tās raksturojot kā labas un draudzīgas, ar labu attīstības potenciālu. Savukārt vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas spēju tikt galā ar lieliem izaicinājumiem – Latvija spējusi veiksmīgi pārvarēt smagu ekonomisko krīzi un pēdējos gados piedzīvojusi spēcīgu ekonomisko izaugsmi.

I.Lībiņa-Egnere atzina, ka Latvijai un Indijai ir labi priekšnosacījumi ekonomiskās sadarbības paplašināšanai. Puses bija vienisprātis, ka nākotnē ir liels potenciāls savstarpējai sadarbībai informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju, zaļās tehnoloģijas, kā arī farmācijas jomās. Tāpat arī veiksmīgi noslēgtās divpusējās sarunas par nodokļu dubultās neaplikšanas līgumu un sekojošā līguma parakstīšana varētu sniegt nopietnu signālu abu valstu uzņēmējiem par ekonomiskās sadarbības iespējām.

Vēstnieks atzīmēja, ka Indija ir viena no straujāk augošajām ekonomikām pasaulē, tāpēc būtu apsveicama Latvijas vēlme Indijā perspektīvā atvērt Latvijas vēstniecību, kas Indijas uzņēmējiem palīdzētu vairāk uzzināt par Latviju kā potenciālu sadarbības partneri, bet iedzīvotāji iegūtu vairāk informācijas par Rīgu kā pievilcīgu ceļojuma galamērķi, kā arī atrisinātu aktuālos vīzu izsniegšanas jautājumus.

Sarunas laikā Saeimas priekšsēdētājas biedre akcentēja arī abu valstu sadarbības iespējas izglītības jomā. Latvijā pašlaik studē vairāki studenti no Indijas, galvenokārt medicīnas jomā. I.Lībiņa-Egnere apliecināja, ka vairākas Latvijas augstākās izglītības iestādes ir ieinteresētas ciešākas sadarbības attīstīšanā. Savukārt vēstnieks atzīmēja, ka Indijas valdība Indijas tehniskās un ekonomiskās sadarbības programmas ietvaros piedāvā kvalifikācijas celšanas stipendijas dažāda līmeņa privātā un publiskā sektora pārstāvjiem. Tāpat vēstnieks pauda interesi kādā no Latvijas augstākās izglītības iestādēm ieviest Indijas studiju programmu, kurā būtu iespēja apgūt arī indiešu valodu.

Tikšanās ietvaros tika pārrunāta arī abu valstu sadarbība kultūras jomā, atzinīgi vērtējot aktīvos kultūras sakarus, kā arī pēdējo gadu laikā notikušos dažādos kultūras pasākumus Latvijā.

Pārrunājot divpusējo politisko attiecību nozīmi, puses bija vienisprātis par Latvijas un Indijas parlamentārās sadarbības attīstības potenciālu, ņemot vērā, ka abu valstu parlamentos izveidotas deputātu sadarbības grupas ar otras valsts parlamentu.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.