Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Tautsaimniecības komisija neatbalsta ierosinājumu izvietot brīdinājuma zīmes pirms pārvietojamiem fotoradariem

Tautsaimniecības komisija neatbalsta ierosinājumu izvietot brīdinājuma zīmes pirms pārvietojamiem fotoradariem

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija neatbalstīja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas piedāvātos grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredzētu izvietot brīdinājuma ceļa zīmes arī pirms pārvietojamiem fotoradariem. Komisija vienojās tālākai izskatīšanai Saeimā grozījumus nevirzīt.

Komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka fotoradaru mērķis ir samazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu un šie grozījumi neveicinās mērķa sasniegšanu. "Izvietojot brīdinājuma zīmes arī pirms pārvietojamiem fotoradariem, transportlīdzekļu vadītājiem zudīs motivācija ievērot atļauto braukšanas ātrumu, un viņu braukšanas paradumi nemainīsies. Tāpat tas pārvietojamos fotoradarus pielīdzinātu stacionārajiem, un zustu pārvietojamo fotoradaru jēga. Ja tiktu pieņemts šāds grozījums, tad tāpat arī varētu paredzēt ceļu satiksmes dalībnieku informēšanu par ceļu policijas patruļu vietām," norāda V.Dombrovskis.

Komisijas deputāts Dzintars Zaķis (Vienotība) vērsa uzmanību, ka pašreiz normatīvie akti jau paredz zīmes "Fotoradars" izvietošanu pirms stacionārajiem fotoradariem, taču Skandināvijas pieredze rāda, ka ceļu marķējumi un atļautā braukšanas ātruma atgādinājuma zīmes būtiski uzlabo transportlīdzekļu vadītāju braukšanas paradumus, un aicināja plašāk izmantot šīs metodes.

Savukārt Edvards Smiltēns (Vienotība) un Ingmārs Līdaka (ZZS) bija vienisprātis, ka normatīvajos aktos jāreglamentē arī fotoradaru izvietošanas kārtība, vēršot uzmanību uz to, ka pašreiz pārvietojamie fotoradari bieži tiek izvietoti vietās, kur ir zems ceļu satiksmes negadījumu risks un avārijas rodas tieši tādēļ, ka autobraucēji pirms fotoradara strauji bremzē.

Komisijas deputāti vienojās aicināt Satiksmes ministriju un Iekšlietu ministriju izstrādāt Ministru kabineta noteikumus, kas regulētu foto radaru un foto radaru brīdinājuma ceļa zīmju un marķējumu izvietošanas kārtību.

Līdztekus komisijas sēdē deputāti šodien nolēma virzīt izskatīšanai Saeimā 1.lasījumā grozījumus Ceļu satiksmes likumā, paredzot, ka pirmā tehniskā apskate jauniem transportlīdzekļiem būs jāveic ne vēlāk kā divus gadus pēc reģistrācijas. Tas attieksies uz vieglajiem automobiļiem, piekabēm ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem, motocikliem, tricikliem un kvadracikliem.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.