Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

VID un DAA paraksta vienošanos

VID un DAA paraksta vienošanos

Valsts ieņēmumu dienests un biedrība "Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)" paraksta sadarbības vienošanos par godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē.

Divpusējās vienošanās mērķis ir mazināt datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, īpaši "aplokšņu algas" izmaksas, tādejādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē, kā arī veicināt VID un biedrības "Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)" sadarbību datorprogrammu pirātisma apkarošanā Latvijas Republikā.

Vienošanās ietvaros biedrības "Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)" biedri šobrīd ir iedalīti divās grupās pēc pamatdarbības veida – 12 biedrībā esošie komersanti, kuriem pamatdarbības veids ir datorprogrammēšana un datoru, to perifēro iekārtu un programmatūras vairumtirdzniecība, un desmit biedrībā esošie komersanti ar citiem pamatdarbības veidiem, piemēram, konsultēšana datoru pielietojumu jautājumos, citu programmatūru tiražēšana u.c.

Vienošanās stājas spēkā no tās parakstīšanas brīža un ir spēkā tik ilgi, kamēr biedrība "Datorprogrammu autortiesību apvienība (DAA)" atbilst noteiktiem kritērijiem, ko nosaka vienošanās, tai skaitā, ka biedrībā ir ne mazāk kā 20 datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remonta nozarē strādājošo komersantu.

Līdz ar vienošanos biedrība apņemas VID sniegt informāciju par metodēm, kādas atsevišķi komersanti izmanto ar mērķi izvairīties no nodokļu nomaksas, kā arī ar to saistītajiem pārkāpumiem, vērst VID uzmanību uz datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozari skarošām sfērām, kurās būtu nepieciešami aktīvāki VID nodokļu kontroles pasākumi; savām aktivitātēm datorprogrammu ražotāju, izplatītāju un datortehnikas remontu nozares darbības sakārtošanā, kā arī sniegt citu biedrības rīcībā esošo informāciju, kas varētu būt noderīga VID nodokļu administrēšanas procesā.

Savukārt VID, ņemot vērā biedrības sniegto informāciju, no savas puses apņemas izstrādāt un pielietot efektīvas nodokļu administrēšanas metodes, lai mazinātu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, kā arī apņemas biedrības sniegto informāciju par konkrētiem nodokļu nemaksāšanas faktiem izmantot nodokļu administrēšanas procesā nekavējoties, uzskatot, ka sniegtajai informācijai ir augstas ticamības pakāpe. VID arī apņemas ne retāk kā reizi ceturksnī biedrības biedriem sniegt informāciju par to darījumu partneriem, kuri pēc VID rīcībā esošās informācijas ir uzskatāmi par riskantiem nodokļu maksātājiem.

Šī ir jau trīspadsmitā VID un uzņēmēju biedrības parakstīta vienošanās ar mērķi kopīgi cīnīties ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas un "aplokšņu algām", kā arī veicināt godīgas konkurences apstākļus. Pirmā šāda veida vienošanās tika parakstīta 2010.gada 31.augustā ar Latvijas logu un durvju ražotāju asociāciju.

Kopumā VID ir uzrunājis vairāk nekā 70 dažādas uzņēmēju asociācijas. Tikšanās ir notikušas ar 25 nozaru asociāciju pārstāvjiem. Šādas sadarbības vienošanās pēc sākotnējām sarunām VID plāno noslēgt ar visām nozaru asociācijām, ar kurām ir notikušas tikšanās un kuras ir atsaukušās uz VID aicinājumu savstarpēji aktīvi sadarboties.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.