Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Plāno samazināt administratīvo slogu medniekiem

Plāno samazināt administratīvo slogu medniekiem

Lai uzlabotu medību jomas regulējumu, konceptuāli atbalstīti apjomīgi grozījumi Medību likumā. Grozījumi paredz samazināt administratīvo slogu medniekiem un ieviest efektīvu mehānismu medījamo dzīvnieku nodarīto postījumu samazināšanai.

Likumprojekts paredz mainīt regulējumu pieļaujamam nomedīšanas apjomam – to plānots turpmāk katrai sugai noteikt pēc populācijas stāvokļa. Līdz šim nomedīšanas apjomu noteica Valsts meža dienests (VMD), pamatojoties uz dzīvnieku uzskaites datiem.

Izmaiņas paredz atļaut publiskajos ūdeņos un to tauvas joslā medīt visus nelimitētos dzīvniekus, lai preventīvi samazinātu postījumu apjomu, ko, piemēram, nodara bebru un citu nelimitēto medījamo dzīvnieku pieaugošais populāciju blīvums. Pašreizējā likuma redakcija noteic, ka publiskajos ūdeņos bez medību pieteikšanas atļauts medīt ūdensputnus, Amerikas ūdeles un jenotsuņus. Likumprojekts arī paplašina mežacūku medījamo teritoriju, kurā iekļauta ne tikai meža, bet arī lauksaimniecības zeme.

Tāpat grozījumi paplašinās medībās atļauto rīku klāstu, papildinot to ar medību lokiem un atceļot ierobežojumus par nakts redzamības tēmekļu un pusautomātisko ieroču bez munīcijas izmantošanu mežacūku medībās. Grozījumi arī paredz jaunu regulējumu, kas nosaka medību aizlieguma teritorijas.

Grozījumi noteiks arī izmaiņas medību suņu apmācībā un izmantošanā medībās, medību dokumentācijā un uzraudzībā, piemēram, samazinās administratīvo slogu medniekiem un atvieglos nosacījumus ārvalstu medniekiem piedalīties medībās Latvijā.

Zemkopības ministrijas Meža departamenta direktors Arvīds Ozols informēja, ka, strādājot pie grozījumiem, visvairāk domstarpību iesaistītajām pusēm bija par loka izmantošanu medībās un medījamo dzīvnieku postījumiem. Diskusijas galvenais temats ir atbildības un pienākumu sadalījums starp zemes īpašnieku un medniekiem, sacīja A.Ozols.

Vjačeslavs Dombrovskis uzsvēra, ka iesaistītajām pusēm strīdīgajos jautājumos jārod kompromiss un jāiesniedz jauni priekšlikumi otrajam lasījumam, ņemot vērā to, ka jau iepriekš par šo tematu bijušas apjomīgas diskusijas.

Atbalstu grozījumiem pauda biedrības "Zemnieku Saeima" un Latvijas mednieku savienības pārstāvji. Savukārt nodibinājuma "Dzīvnieku Drauga fonds" valdes locekle Solvita Vība iebilda par loku izmantošanu medībās, par kaķu turēšanas ierobežojumiem lauku mājās, kā arī par medījamo dzīvnieku paplašināšanu tauvas joslā.

Medību likuma grozījumi attieksies uz 24 000 Latvijas aktīvo mednieku un apmēram 150 000 zemes īpašnieku. Par likumprojekta atbalstīšanu trīs lasījumos vēl jālemj Saeimai.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.