Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Atbalsta likumu grozījumus, lai mazinātu alkohola patēriņu jauniešu vidū

Atbalsta likumu grozījumus, lai mazinātu alkohola patēriņu jauniešu vidū

Konceptuāli atbalstīti grozījumi vairākos likumos, kas paredz ierobežot alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū, kā arī atbildību par alkoholisko dzērienu iegādāšanos un nelegālā alkohola tirdzniecību. Komisija izskatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, likumā "Par policiju" un Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (APK).

Alkoholisko dzērienu aprites likuma grozījumi paredz pienākumu alkohola pircējiem vecumā no 18 līdz 25 gadiem bez uzaicinājuma pārdevējam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kā arī alkoholu lielveikalos tirgot atsevišķā nodaļā. Grozījumi noteiks aizliegumu tirgot alkoholu arī dienesta viesnīcās, sociālās aprūpes, valsts un pašvaldību iestāžu telpās. Likumprojekts paredz alkoholisko dzērienu reklāmā ietvert arī informāciju par alkohola pārdošanas un iegādāšanās aizliegumu.

Kā norāda likumprojekta autori, Latvija atrodas starp tām Eiropas valstīm, kur alkohola patēriņš jauniešu vidū ir viens no augstākajiem, alkohola pieejamība vērtējama kā augsta un pēdējo piecu gadu laikā situācija nav mainījusies uz labo pusi.

Komisija šodien atbalstīja arī grozījumus APK, par kuriem atbildīgā ir noteikta Juridiskā komisija. Piedāvātās izmaiņas APK paredz atbildību nepilngadīgajiem par alkoholisko dzērienu iegādāšanos, par pilngadīgas personas kā starpnieka izmantošanu alkohola iegādei, kā arī par alkohola pārdošanu personai vecumā no 18 līdz 25 gadiem, ja pircējs neuzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Par atkārtotu alkohola pārdošanu nepilngadīgajiem plānots paredzēt iespēju APK juridiskajām personām atņemt tiesības uz zināma veida komercdarbību. Tāpat paredzēts pastiprināt sankciju par atkārtotu nepilngadīgā iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā un novešanu līdz dzēruma stāvoklim. Izmaiņas arī noteiks nekustamā īpašuma īpašnieka (valdītāja) atbildību, ja viņa telpās pārdod nelegālo alkoholu.

Lai novērstu un atklātu administratīvos pārkāpumus un noziedzīgus nodarījumus, grozījumi likumā "Par policiju" paredz policijas darbiniekiem tiesības izdarīt kontrolpirkumus un iesaistīt tajos citas personas, tostarp nepilngadīgas. Likumprojekta autori norāda, ka tiks noteiktas stingras prasības nepilngadīgo iesaistīšanai kontrolpirkumos. Lai konstatētu pārkāpumus par alkohola tirdzniecību nepilngadīgajiem, grozījumi sekmēs aktīvu sabiedrības līdzdalību likumpārkāpumu novēršanā, kā arī nepilngadīgo tiesiskās apziņas veidošanos.

Likumu grozījumi izstrādāti Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājas biedra Arvila Ašeradena vadītajā darba grupā, kurā strādāja arī deputāti Inita Bišofa (RP), Andris Buiķis (Vienotība), Ivans Klementjevs (SC) un Aleksejs Loskutovs (Vienotība).

Par grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, likumā "Par policiju" un APK vēl trīs lasījumos jālemj Saeimai.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.