Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Reitingu aģentūra Standard & Poor’s paaugstina Latvijas kredītreitingu

Reitingu aģentūra Standard & Poors paaugstina Latvijas kredītreitingu

Pirmdien, 10. jūnijā, viena no lielākajām starptautiskajām reitingu aģentūrām Standard & Poor’s ir pieņēmusi lēmumu paaugstināt Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot stabilu reitinga nākotnes prognozi. Mūsu valsts novērtējums ilgtermiņa un īstermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā ir paaugstināts no "BBB" uz "BBB+" ar stabilu reitinga prognozi nākotnē (Outlook Stable).

"Kā jau iepriekš tika prognozēts, tiklīdz Latvija saņems pozitīvu signālu par iespēju pievienoties eirozonai, Latvijas kredītreitings tiks paaugstināts. Nu tas ir noticis! Latvija var turpināt nodrošināt straujāko ekonomikas izaugsmi Eiropas Savienībā, lai veicinātu labklājības pieaugumu mūsu valstī, kā arī vairotu mūsu uzņēmēju konkurētspēju. Sagaidāms, ka arī citas reitingu aģentūras pusgada laikā paaugstinās mūsu valsts kredītreitingu," norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Standard & Poor’s savu lēmumu pamato ar Eiropas Komisijas konverģences ziņojumā publicēto pozitīvo vērtējumu par Latvijas gatavību pievienoties eirozonai un prognozi, ka Latvija no 2014. gada 1. janvāra ieviesīs eiro. Izpildot Māstrihtas kritērijus, Latvija ir pierādījusi, ka tās īstenotā politika ir efektīva.

Standard & Poor’s paziņojumā norādīts, ka Latvijas dalība eirozonā varētu pozitīvi ietekmēt valdības kredītspēju, mazinot valūtas maiņas riskus un nodrošinot Latvijas banku sistēmai piekļuvi Eiropas Centrālajai bankai (ECB) kā aizdevējam un likviditātes nodrošinātājam. Eiro ieviešana novērstu neatbilstību, kas vērojama Latvijas banku sistēmā, proti, lielākā daļa aizdevumu jau ir eiro valūtā. Tādējādi Latvijas ekonomika piekļūtu plašam, labi attīstītam kapitāla tirgum, kurā darījumi notiek valstī izmantotā valūtā, kā arī ECB spēcīgas monetārās politikas nodrošinātai fleksibilitātei.

Standard & Poor’s arī prognozē, ka pēc eiro ieviešanas Latvijas valdība turpinās īstenot tādu fiskālo politiku, kas atbilst tās iesāktajam plānam. Aģentūra sagaida, ka Latvijas fiskālais deficīts vidējā termiņā saglabāsies ap 1% no IKP, tādējādi sekmējot ilgtspējīgu vispārējā valdības parāda samazināšanos līdz 2015. gadam zem 30% no IKP.

Standard & Poor’s noteikusi stabilu nākotnes novērtējumu, jo sagaida, ka Latvijas ekonomika turpinās atlabt un valdība turpinās īstenot iesāktās reformas.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.