Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Rīgā varēs saņemt 93 latu līdzfinansējumu privātā bērnudārza pakalpojumiem

Rīgā varēs saņemt 93 latu līdzfinansējumu privātā bērnudārza pakalpojumiem

Vecākiem, kuru mazuļi apmeklē privātos bērnudārzus, turpmāk būs nodrošināta iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu Ls 93 mēnesī, kā arī tiks saglabāta viņu vieta rindā uz pašvaldības izglītības iestādi. Šādu lēmumu šodien akceptēta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, izskatot grozījumus noteikumos, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanu. Atbalstītie grozījumi paplašinās pirmsskolas izglītības pieejamību Rīgā. .

Patlaban 93 latu līdzfinansējums tiek maksāts par tiem bērniem, kuri ir izstājušies no rindas. Savukārt tie, kuri apmeklē privāto bērnudārzu un gaida rindā, var saņemt pašvaldības dotāciju 30 latu apmērā.

Grozījumi paredz, ka varēs palielināties privāto izglītības iestāžu skaits, kas sniegs pakalpojumus, jo vairs nebūs spēkā nosacījums, ka privātajai izglītības iestādei noteikti jābūt reģistrētai Rīgas administratīvajā teritorijā. Izpētot reālo situāciju, konstatēts, ka daļai privāto izglītības iestāžu juridiskā adrese nav Rīgā, tomēr tai ir filiāles, kuras faktiski darbojas Rīgā un varētu sniegt rīdziniekiem pakalpojumus.

Tāpat grozījumos paredzēts atteikties no prasības, ka uz pašvaldības līdzfinansējumu var pretendēt tikai tad, ja bērna un vecāku vai likumiskā pārstāvja dzīvesvieta ir deklarēta Rīgā vismaz gadu. Jaunajā projektā ir noteikts, ka dzīvesvieta jābūt deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā gan līdzfinansējuma piešķiršanas brīdī, gan visā līguma darbības laikā, tādējādi veicinot iedzīvotāju ieinteresētību deklarēt dzīvesvietu Rīgā. Kā zināms, iedzīvotāju ienākumu nodoklis tiek novirzīts personas deklarētās dzīvesvietas pašvaldībā, kas dod iespējas tieši attiecīgās pašvaldības iedzīvotājiem saņemt pašvaldības sniegtos pakalpojumus.

"Grozījumi noteikumos ir sagatavoti, ņemot vērā reālo situāciju, jo gada laikā pati dzīve parādīja, ko vajag mainīt, lai mazinātu administratīvās procedūras un veicinātu legālu, kvalitatīvu pirmsskolas pakalpojumu pieejamību," saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.

Patlaban pašvaldības līdzfinansējums 93 latu apmērā tiek maksāts par 1770 bērniem, bet dotāciju 30 latu saņem 927 bērni. Izglītības, kultūras un sporta departaments, gatavojot nākamajā gada budžetu, ir aplēsis, ka nākamgad pašvaldības līdzfinansējums būs nepieciešams 2800 bērniem.

Grozījumi saistošajos noteikumos, kas nosaka kārtību, kādā pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanu, ir jāapstiprina ar Rīgas domes lēmumu. Tie stāties spēkā tikai pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.