Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Interese par dalību akcijā "Muzeju nakts" ar katru gadu pieaug

Interese par dalību akcijā Muzeju nakts ar katru gadu pieaug

8. maijā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā akcijas "Muzeju nakts" rīkotāji iepazīstināja ar šā gada programmu. "Muzeju nakts" programmas piedāvājums liecina, ka gan Rīgā, gan reģionos pasākumu skaits palielinās, kļūstot plašāks un daudzveidīgāks. Visvairāk muzeju gaidīs apmeklētājus Rīgā, Kurzemē un Vidzemē, kur pieteikto dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug.

Akcijā piedalās ne tikai muzeji, bet arī valsts pārvaldes iestādes, bibliotēkas, teātri un Saeimas nams. Šogad akcijas laikā apmeklētājus gaidīs arī daudzi Latvijas dievnami. Viena no jaunajām tendencēm – arvien vairāk akcijā vēlas iesaistīties arī privātie muzeji. 18.maijs ir arī Starptautiskā muzeju diena, tādēļ sagaidāms, ka tas būs vēl viens faktors, kas veicinās apmeklētāju interesi par muzejiem. "Lai labāk orientētos plašajā piedāvājumā un veidotu savus "Muzeju nakts" maršrutus, ikviens interesents jau no šodienas var savlaicīgi iepazīties ar šā gada programmu, kas apkopota gan speciāli izdotajā bukletā par notikumiem Rīgā, gan mājaslapā: www.muzeju-nakts.lv, kur atrodami pasākumi, kas norisināsies visā Latvijā. Arī šogad "Muzeju nakts" būs vērienīgs ieskaņas pasākums muzeju vasaras sezonai, tāpēc ir arī izdots Kultūras ministrijas sagatavotais informatīvais buklets latviešu, angļu un krievu valodā "Muzeji 2013. gadā", kurā ir apkopots šīs vasaras jaunais piedāvājums. Buklets jau no šīs nedēļas ir pieejams gan muzejos, gan Tūrisma informācijas centros," stāsta Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns.

Katru gadu akcijai "Muzeju nakts" ir vienojoša devīze. Šogad akcijas dalībniekus iedvesmo tēma: "Zaļā krāsa – mežs". Tā ir ļāvusi muzejiem būt radošiem – daudzviet tiks cildināts Latvijas "zaļais zelts" – mežs, kas ir gan Latvijas dabas un ainavas dominante, gan vieta atpūtai, gan izejmateriāls amatniecībai, kokrūpniecībai un citām nozarēm. Muzeji rosinās domāt par zaļu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Daudzi muzeji akcentēs izteicienu: "dzīvot zaļi" un aicinās vismaz "Muzeju nakts" laikā aizmirst rūpes un raizes, lai izbaudītu vēlā pavasara atnākšanu, ļaujoties atpūtai, ko papildina iepazīšanās ar Latvijas muzeju daudzveidīgo piedāvājumu un citas aktivitātes.

Vairākus muzeju zaļā krāsa ir rosinājusi pievērsties dzejnieka Imanta Ziedoņa daiļrades un personības atspoguļojumam – "Muzeju nakts" aktivitātes iekļaujas Imanta Ziedoņa mēneša notikumos. Akcijas laikā būs gan "Zaļā pasaka", gan stāsts par to, kā "pilsētā ienāca mežs", gan arī iedvesmojošais dižkoku kopēju stāsts. "Muzeju sūtība ir apzināt un saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu, tās vērtības, kas liecina par pagātni un arī tagadni, ļaujot paplašināt mūsu redzesloku un mācīties no senču atstātā mantojuma. Tāpēc ir īpaši nozīmīgi, ka "Muzeju nakts" ir pārtapusi par savdabīgu kultūras nakti, kurā ar katru gadu augošajam iesaistīto muzeju skaitam piepulcējas arī dažādas citas institūcijas – teātri, bibliotēkas, baznīcas, arhīvi un nevalstiskās organizācijas. Tāpēc īpašs paldies visiem muzejniekiem un citām institūcijām, kas sniedz sabiedrībai iespēju iepazīt vēstures liecības un mākslas darbus, piedaloties pasākumos, kas paplašina zināšanas, apliecinot mūsu kopējā darba nozīmību," uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende.

""Muzeju nakts" iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Akciju Latvijā organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju. Tas ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Salīdzinot ar citām valstīm, Latvija izceļas ar īpaši lielu sabiedrības interesi, kā arī muzeju un citu institūciju aktivitāti. Pasākums tradicionāli norisināsies no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos akcijas laikā būs bez maksas. Informāciju par akcijas pasākumiem būs pieejama ne tikai bukletos un mājaslapā, bet arī pa uzziņu tālruni 1188. Lai rīdzinieki varētu ērtāk pārvietoties, "Rīgas satiksme" šajā naktī pagarinājusi sabiedriskā transporta darba laiku, informē akcijas "Muzeju nakts" koordinatore un ICOM Latvijas Nacionālās komitejas priekšsēdētāja Gundega Dreiblate.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.