Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Andrejsalas dienvidgalam jauni akcenti

Andrejsalas dienvidgalam jauni akcenti

Malkodami dzērienus un baudot uzkodas, cilvēki nesteidzīgi pavada laiku ūdensmalā, vēro saules apspīdēto vecpilsētas siluetu, jahtas, laivas un kuģus šķeļam upes viļņus. Te vējā plecam pieskaras palmas zars, gaisā virmo neuzbāzīgs grilētu dārzeņu un gaļas aromāta kokteilis, kamēr acis priecē dancojošas galda svecīšu un gaismekļu liesmas. Varētu padomāt, ka šajās rindiņās ietvertās sajūtas ir atmiņas par kādā Vidusjūras piekrastes pilsētiņā pavadītu vakaru, ja vien gaisa temperatūra būtu vismaz par grādiem septiņiem astoņiem augstāka... Protams, tas viss ir tepat – pašā Rīgas vidū, Andrejsalas dienvidgalā.

Atsaucoties uz Jaunrīgas attīstības uzņēmuma aicinājumu paplašināt Andrejsalas ārtelpas funkcionalitāti, iekārtojot teritorijas dienviddaļā vasaras kafejnīcas, rosība sākās jau pirms Jāņiem. Tā drīz vien Andrejsalas Tirgus laukumā uz palikšanu ieripoja sarkans divstāvu autobuss, gluži tāds, kādi redzami Londonas ielās, taču ne tāpēc, lai vizinātu cilvēkus. Bijušais sabiedriskais transportlīdzeklis tagad ir bustorāns jeb autorestorāns ar nosaukumu Ticket to Heaven.

Ik dienas no pulksten 11 rītā līdz vēlam vakaram bustorāna saimnieki piedāvā gardas uz vietas pagatavotas maltītes par visnotaļ pieņemamām cenām un, protams, dažādus dzērienus. Saulainā laikā bustorāna viesi var ieņemt vietas pie galdiņiem vai uz ērtiem dīvāniem, kas novietoti gar Andrejostas līča ziemeļu krasta līniju ar skatu uz pasažieru ostu ar dienišķo Tallink prāmi, savukārt vēsākos un lietainos brīžos, kādi šovasar Rīgā gadās itin bieži, patvērumu var rast autobusa otrajā stāvā, kas pārvērties par stilīgu ēdamzāli.

Jūlija vidū ar pamatīgu blīkšķi turpat Tirgus laukumā tika atvērts restorāns Koya, ko kopīgi ar domubiedriem izveidojis profesionālais futbolists Kaspars Gorkšs. Restorāna būves pamatā ir bijusī nojume, kas kalpojusi dažādu mantu glabāšanai (piemēram, vēl nesenā pagātnē piedzīvojumu organizatori no Lūzumpunkta še turēja laivas), taču nu nezinātājiem lietā būs jāliek iztēle, lai sazīmētu jebkādu līdzību starp to, kas bijis, un to, kas izveidots tagad. Elegance ne tikai interjerā un izmantotajos ārtelpas kvadrātmetros, bet arī ēdienkartē, ko jau paguvis atzinīgi novērtēt laikraksta Diena ēstuvju apskatnieks Viestarts Gailītis un citi feinšmekeri. Kā rakstīts Dienas Izklaidē, pavāram Sergejam Jaramišjanam ir tuva svaigēšana un indiešu kulinārija, un to viņš neslēpj Koya piedāvājumā (V. Gailīša rakstu Stils bez čaumalām var lejuplādēt šeit).

Starp citu, restorānam Koya ir sava mājaslapa ar ēdienkartēm, dzērienkartēm un elektronisku rezervēšanas iespēju, kā arī profils sociālajā tīklā Facebook, kur var sekot līdzi popularitāti strauji iemantojušā krastmalas krodziņa aktualitātēm. Ak, jā, – arī Koya ir gatava uzņemt agrīnos pusdienotājus un vēlīnos brokastotājus jau no pulksten 11; restorāns tiek slēgts stundu pēc pusnakts.

Pēdējais jaunajām Andrejsalas dienvidgala ēstuvēm pievienojās restorāns Soul & Grill, kas atrodas līdzās vietai, kur Andrejostas līcis sastopas ar Daugavu – pašā Tirgus laukuma stūrī, kur reiz stāvēja pietauvota Peldošā darbnīca Nr. 659. Soul & Grill aizņem ievērojami lielāku platību nekā iepriekš aprakstītie gastronomisko izpriecu piedāvātāji, turklāt saimnieki sola demokrātiskas cenas un jauku attieksmi pret atnācējiem.

Aktīvās atpūtas cienītāju acīs Soul & Grill pelna pluspunktus ar Andrejsalas pirmo sporta placi zem atklātas debess – pludmales volejbola laukumu. Lai spēlētājiem nevajadzētu lēkt upē pēc katras neceļos aizlidojušas bumbas, visapkārt laukumam ir nostiepts augsts žogs, kas tikpat labi pasargās pusdienotājus no neprecīzi izpildītas serves sekām. Soul & Grill saimnieki plāno nākamajā vasarā līdzās volejbola laukumam ierīkot arī baseinu un dušas, kurās noskaloties pēc aizrautīgas sportošanas. Kamēr restorāna mājaslapa vēl ir tapšanas stadijā (adrese – www.soulandgrill.lv), interesenti var izlīdzēties ar lapu tīklā Facebook.
Kamēr vēl silts, atnāciet un izvēlieties vietu, kura jums labāk tīk, ieturieties, atveldzējieties un, ja iespēsiet, iegriezieties arī mūsdienīgu apģērbu, apavu un aksesuāru tirgotavā Oskuro Outlet, kuru atradīsiet bijušajā muitas noliktavas ēkā Andrejsalas dienvidgalā, Andrejostas ielā 4.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.