Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

2012 Reklāmas rīmu nakts 21. augustā Dzintaru koncertzālē

2012 Reklāmas rīmu nakts 21. augustā Dzintaru koncertzālē

Šogad Reklāmas rīmu naktī skatītājus gaida ap 300 reklāmas rullīšu no pasaulslavenās kolekcijas, ko veidojis Žans Marī Bursiko – pasauli iekarojošā projekta dibinātājs. Nakts garumā zvaigžņu žūrija, kurā būs Latvijā pazīstami cilvēki, izraudzīsies labāko videorullīti no konkursa programmas. Katra reklāma, kas piedalās šovā, ir fantāzijas lidojums, spilgts meistardarbs vai provokatīvs joks, uzsver pasākuma rīkotāji.

No krāmiem līdz nacionālajam dārgumam

Tāpat kā viss ģeniālais, Reklāmas rīmu nakts ideja ir vienkārša. Uz lielā ekrāna tiek demonstrēti reklāmas rullīši, kombinēti pēc tēmām. Projekts ir unikāls tādā ziņā, ka visi šie šedevri nāk no viena cilvēka – Žana Marī Bursiko – privātkolekcijas.

Šis savādnieks ir krājis reklāmas rullīšus kopš bērnības, jo draudzējies ar kinomehāniķi (kādreiz rullīši tika pielīmēti pie filmu kopijām, bet pēc tam šos reklāmas rullīšus meta ārā). Mazais Žans nesis šos nevajadzīgos atgriezumus mājās un licis apavu kastēs. Mamma, protams, nebija sajūsmā par šādu dēla vaļasprieku.

Kas tad būtu zinājis, ka ar laiku pagultē glabātie krāmi kļūs par kolekciju, ko atzīs par Francijas nacionālo dārgumu? Šobrīd Bursiko sinematēkā ir vairāk nekā viens miljons rullīšu no visām pasaules malām, sākot ar 1898. gadu un līdz pat mūsdienām. Visvecākais eksponāts ir brāļu Lumjēru radītais reklāmas rullītis, kas pastāvīgi tiek iekļauts katras Reklāmas rīmu nakts "ēdienkartē".

Pirmā Reklāmas rīmu nakts notika 1981. gadā kādā Parīzes kinoteātrī – tik daudz bija interesentu, kas vēlējās noskatīties Bursiko krājumus. Tolaik viņš jau strādāja reklāmas aģentūrā. Pasākuma nakts formāts bija nejaušs – tumšajā diennakts laikā kinoteātra telpas varēja īrēt par brīvu.

Nakts Jūrmalā

Jūrmalā uz lielā ekrāna skatītājiem rādīs trīs pusotru stundu garus reklāmas blokus. 31 gada laikā, kopš pastāv projekts, Žans Marī Bursiko personīgi sastāda katra pasākuma programmu, veidojot videorullīšu tematiskās kompozīcijas.

Līdz šim Reklāmas rīmu nakts notika 150 pasaules pilsētās, tai skaitā Rīgā. Šogad tā pirmoreiz notiks Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.

Pasākumu atklās Latvijā ražotā saldējuma Ekselence reklāma – "visgaršīgākais" videorullītis starptautiskajā reklāmas festivālā Golden Hummer 2012, kas šogad ir papildinājis Bursiko sinematēku.

Trendi

"Mūsdienās reklāmas rullīši kļūst arvien garāki," šādi definēja izmaiņas šajā nozarē projekta producents Krievijā un Baltijas valstīs, reklāmas vēstures pasniedzējs Daniils Kostinskis. "Reklāmdevējus nebaida, ka ētera laiks ir dārgs. Tāpēc šogad pirmoreiz Reklāmas rīmu nakts programmā Jūrmalā demonstrēs nevis 400 rullīšus, kā iepriekš, bet tikai 300. Toties kādus! Vēl viena manāma tendence – tā dēvētās "vīrusu reklāmas" izplatīšanās, ko interneta lietotāji labprāt sūta viens otram."

Glabājas Šveices pilī

Patlaban Žana Marī Bursiko kolekcija glabājas kādā Šveices pilī, kur viņš dzīvo jau vairākus gadus. Viņš pārcēlies uz Šveici no Francijas labvēlīgākās nodokļu sistēmas dēļ, jo Bursiko projekts nesaņem valsts dotāciju. Katrs, kas iegādājas biļeti uz pasākumu, veic savu ieguldījumu unikālā projekta pastāvēšanā.

Savulaik daļa kolekcijas bija cietusi 2008. gada Eiropas plūdu laikā. Lai tas vairs neatkārtotos, tagad kolekcija tiek glabāta pils otrajā stāvā. 30 procenti no Bursiko kolekcijas eksponātiem ir rullīši uz kinofilmas. Kolekcija pakāpeniski tiek digitalizēta, taču tas nenotiek ātri.

Reklāmas rīmu nakts norisināsies 21. augustā plkst. 20:00 Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.