Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

152 Latvijas skolas piedalās erudīcijas konkursā "eXperiments"

152 Latvijas skolas piedalās erudīcijas konkursā eXperiments

Latvenergo koncerna organizētajā erudīcijas konkursā "eXperiments" startē 8. un 9. klašu jaunieši no 152 Latvijas skolām. Kopā 183 komandas - 40 no Latgales reģiona, 35 no Rīgas reģiona, 34 no Rīgas pilsētas, 25 no Vidzemes reģiona, 26 no Zemgales reģiona un 23 no Kurzemes reģiona - risina dažādu tipu un līmeņu fizikas uzdevumus, lai sacenstos par iespēju piedalīties fināla spēlē LNT tiešraidē. Maija sākumā būs zināms, kura komanda iegūs iespēju doties izglītojošā ceļojumā uz siltajām zemēm.

Pavisam 1281 "eXperiments" dalībnieki jau izpildījuši pirmo pārbaudījumu jeb "Iesildīšanās testu" un kvalificējušies nākamajai konkursa atlases kārtai - "Eksperimentālajam izaicinājumam". Pašlaik komandas papildina savas zināšanas un meklē atbildes uz ekspertu un citu dalībnieku sagatavotajiem uzdevumiem. Savukārt 25. martā tiks izziņotas katra reģiona piecas spēcīgākās komandas, kas piedalīsies "eXperiments" pusfinālā. Noslēdzošajā neklātienes kārtā skolēni ne tikai risinās sarežģītākos fizikas uzdevumus, bet arī attīstīs savas kreatīvās prasmes, iesniedzot radošo uzdevumu.

Danute Kindzule, AS Latvenergo projektu vadītāja komentē: "Erudīcijas konkursa mērķi ir daudzpusīgi, sākot ar jauniešu izglītošanu drošas un efektīvas elektroenerģijas lietošanā un turpinot ar intereses radīšanu par fiziku. Skolēnus nepieciešams uzrunāt dažādos veidos, radot degsmi un azartu. Dalība "eXperimentā" nozīmē gan uzdevumu risināšanu un komandas darbu, gan arī efektīvu veidu kā trenēt domāšanu un loģiku. Lielākais gandarījums ir redzēt jauniešus, kuri iemācās pielietot savas zināšanas un prasmes!"

"Dalība "eXperimentā" sniedz ne tikai zināšanas, bet arī praktisku dzīves pieredzi un iespēju apzināties savas spējas, kas ir labs pamats veiksmīgai jaunieša attīstībai. Turklāt konkursa aktivitātēs iesaistās ne tikai komanda, bet arī skolēnu klasesbiedri un vecāki, kā rezultātā "eXperiments" ir kopīgs piedzīvojums daudz plašākam cilvēku lokam. Komandu konkurence ir ļoti augsta, bet svarīgākais taču ir piedalīties, nevis uzvarēt, jo ieguvumi, ko jaunieši saņem konkursa laikā, ir patiešām vērtīgi," stāsta ilggadējā" erudīcijas konkursa skolotāja-konsultante, Ropažu vidusskolas skolotāja Solvita Alksne.

Latvenergo koncerns erudīcijas konkursu organizē kopā ar telekompāniju LNT, graudu pārstrādes uzņēmumu Dobeles dzirnavnieks, izdevniecību Lielvārds, žurnālu Ilustrētā Zinātne, skolēnu un studentu karti ISIC, vertikālo vēja tuneli Aerodium, mācību portālu par fiziku Fizmix.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.