Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Atvērta galerija mazpazīstamiem māksliniekiem

Atvērta galerija mazpazīstamiem māksliniekiem

Esam jau raduši, ka Rīgā daudzās galerijās, izstāžu zālēs un muzejos varam aplūkot, kā arī iegādāties profesionālu, sabiedrībā atpazīstamu mākslinieku darbus. Tomēr ar mākslu nodarbojas arī cilvēki, kuriem tas ir vaļasprieks un sirdslieta.

Lai palīdzētu šādiem jauniem un mazpazīstamiem māksliniekiem atrast savu auditoriju un izstādīt darbus plašākai publikai, durvis ir vērusi galerija-veikals "Zīmulis un ota", kas atrodas Rīgā, Skolas ielā 18. Neskatoties uz to, ka galerija strādā mazāk par mēnesi, tā paspējusi pārdot jau vairākus jauno mākslinieku darbus. Interese esot liela, jo galerijas apmeklētāji augstu vērtē ne tikai iespēju aplūkot neformālos Latvijas mākslas talantus, bet arī iegādāties viņu darbus par pieņemamu cenu.

Galerijas vadītāja Šarlote Baškevica stāsta, ka jauniem vai mazpazīstamiem māksliniekiem allaž ir problēmas atrast vietu, kur izstādīt darbus plašākai auditorijai. Nemaz jau nerunājot par to pārdošanu. No otras puses netrūkstot arī cilvēki, kas labprāt iegādātos kādu mākslas darbu sev vai dāvanai, taču cenas dēļ nevar atļauties profesionālu mākslinieku gleznas. "Gribam kļūt par vietu, kur atrast "savu" gleznu vai dāvanu, neiztērējot par to kaudzi naudas." skaidro Šarlote Baškevica.

Galerijas vadītāja uzsver, ka veidojot galeriju gribējusi radīt vietu, kur cilvēki var atrast gan kaut ko atšķirīgu no tradicionālās, akadēmiskās mākslas, gan arī ko tādu, kas būtu pieņemams un saprotams sabiedrības vidusslānim – kā satura, tā arī cenas ziņā. "Mēs gribējām radīt vietu, kur cilvēki un mākslas darbi var atrast viens otru. Un šķiet, ka tas ir izdevies, jo neskatoties uz galerijas īso pastāvēšanas laiku, daži mākslas darbi jau ir atraduši savas jaunās mājas," atzīst Šarlote Baškevica.

Tomēr, lai arī galerija ir orientēta uz jauniem un mazpazīstamiem māksliniekiem, tās vadītāja norāda, ka daļai no māksliniekiem ir gan akadēmiskas zināšanas, gan arī attiecīgā izglītība: "Mums savus darbus nes kā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, tā arī mākslinieki, kas mākslas priekšmetus apguvuši citur. Protams, ir arī daži "mākslinieki no dabas", bet tas nenozīmē, ka mēs neveicam nekādu darbu atlasi. Gluži otrādi, mēs atšķirībā no citām galerijām vispirms vērtējam mākslinieka darbu un tikai pēc tam viņa vārdu. Turklāt, tas, ka šie mākslinieki ir jauni vai mazpazīstami šodien, nebūt nenozīmē, ka viņi tādi būs arī rīt."

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.