Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Radošais projekts "...Zilā zeme..." Naivās mākslas muzejā Muzeju nakts 2012 ietvaros

Radošais projekts ...Zilā zeme... Naivās mākslas muzejā Muzeju nakts 2012 ietvaros

Divas nedēļas, no 27. aprīļa līdz 11. maijam, Latvijas Naivās mākslas muzejā Andrejsalā būs apskatāma izstāde ...Zilā zeme..., kurā ar radošajiem projektiem piedalīsies 14 jaunie mākslinieki, atklājot savu redzējumu par mūsdienu dzīves kolonizāciju un mākslas naivuma ideju. Noslēguma pasākums Zaļā zeme... Zila jūra... Māksla kā dzīves naivums – Muzeju nakts laikā 19. maijā.

Projekta dalībnieki (mākslinieki) – Agnese Baranova, Anda Auziņa, Baiba Kalniņa, Evija Ķirķe, Ilze Egle, Ilze Laizāne, Inita Ķuda, Kristīne Guršpone, Kristīne Lasmane, Kristīne Rozenberga, Laura Pole, Līga Grāvele, Marina Siņavina un Signe Štrause. Projekta rosinātājs – Juris Petraškevičs.


Trīs mūsu patiesības

Pirmā patiesība: dzīves kolonizācija ir diktēti standarti un uzspiestas normas

21. gadsimta otrā desmitgade iezīmē konfliktus un jaunu alternatīvu meklējumus patērētājsabiedrības modelim, diktētiem dzīves standartiem un uzspiestām normām, kas izpaužas kā mūsdienu dzīves kolonizācija. Pasaulē plaši pazīstamie vienkāršā un lēnā dzīves stila piekritēju alternatīvie modeļi jau kļuvuši par zināmu normu un standartu vienai sabiedrības daļai.

14 jauno mākslinieku radošā grupa izstādē ...Zilā zeme... kritizē un slavina, lamā un pielūdz, dievina un nīst n-to dzīves stilu standartus un normas, metot izaicinājumu izstādes skatītājam: "Vai esi gatavs izstāties vai palikt? Vidusceļa nav." ...Zilā zeme... pēta izstāšanās un palikšanas stratēģijas.

Otrā patiesība: mākslas ideja savā būtībā ir naiva

Latviešu konversācijas vārdnīca saka: "Ciktāl naivitāte atkarīga no dvēseles dzīves svaiguma un no tiešo pārdzīvojumu spilgtuma un spēka, kas pārvar visus aizspriedumus un sabiedrisko paradumu noteiktos spriešanas un izturēšanās veidus, naivitāte ir katras spēcīgas oriģinalitātes un ikviena vērtīga jaunradīšanas darba nosacījums.

Tā kā naivitāte var dibināties ne vien emocionālās dabas integritātē un spēcīgumā, bet arī vienkārši refleksijas spējas vājībā un nespējā aptvert savus vārdus vai rīcības tālākas sakarības un konsekvences, tad ikdienišķā valodā naivitāte nozīmē arī zināmu intelektuālu mazvērtību, proti, vientiesību."

Izstādei ar nolūku izvēlēts Naivās mākslas muzejs. Vienpadsmit jauno mākslinieku radošie projekti izstādē ...Zilā zeme... pēta un loba ikdienišķās valodas uzslāņojumus, kas par naivu mākslu un naivu cilvēku liek domāt kā par tādu, kam trūkst dzīves pieredzes, kas uzticas bez pietiekama pamatojuma, ir bērnišķīgi labsirdīgs, atklāts un vientiesīgs.

Trešā patiesība: katram ir sava patiesība

19. maijā Muzeju nakts pasākums Zaļā zeme... Zilā jūra...Māksla kā dzīves naivums aicina izstādes apmeklētājus uz sarunu un radošo darbnīcu par trim patiesībām, par neaizsargātiem, pilnīgi tīriem un nepiesārņotiem tīrradņiem, par iedzimto un dabisko nativus.
Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.