Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Kultūras ministre: pašvaldības krīzes gados pamatīgi balstījušas kultūru

Kultūras ministre: pašvaldības krīzes gados pamatīgi balstījušas kultūru

Kultūras ministrija pēc ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes iniciatīvas un ciešā sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību veikusi izpēti par pašvaldību finansiālo ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā. Šāda izpēte veikta pirmo reizi un tās praktiskā īstenošanā izmantoti pašvaldību sniegtie dati, kā arī Latvijas Digitālā kultūras karte. Izpētes rezultātiem ir noteicoša loma Kultūras ministrijas sagatavotajos priekšlikumos valsts mērķdotācijas sadales un aprēķināšanas kritērijiem.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende norāda, ka "pašvaldības ir pelnījušas vislielāko pateicību par to, ka krīzes gados radušas iespēju atbalstīt Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanu. Apkopotie dati apstiprina mūsu nacionālās tradīcijas nozīmīgumu un deva iespēju pārliecināties, ka kolektīvu aktivitāte visā Latvijā ir augstā līmenī."
Latvijas pašvaldību sniegtā informācija, kā arī Latvijas Digitālajā kultūras kartē esošie dati liecina, ka 2011. gadā kopējās izmaksas par vidējo atalgojumu mēnesī kolektīvu vadītājiem un speciālistiem, ieskaitot sociālo nodokli 119 pašvaldībās, bija Ls 5 406 635. Savukārt vidējais atalgojums gadā vienam kolektīvam 119 pašvaldībās, tajā skaitā telpas, materiāltehniskais aprīkojums, notis, deju apraksti, transports, tērpi un cits aprīkojums, izmaksā Ls 3 528 765. Vidējais atalgojums kolektīva vadītājam vai speciālistam mēnesī bija Ls 140. Pētījuma dati liecina, ka atbalsts vienam kolektīvam gadā bija vidēji Ls 1604. 2011. gadā Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā bija iesaistīti 2200 kolektīvi.
Izpētes rezultātā iegūtie dati un konsultācijas ar pašvaldībām ir pamatā Kultūras ministrijas sagatavotajiem priekšlikumiem valsts mērķdotācijas pašvaldībām sadales un aprēķināšanas kritēriju izstrādē. Jau iepriekš ziņots, ka mērķdotācijas atjaunošana ir viena no Kultūras ministrijas prioritātēm, un tā iekļauta arī Valdības rīcības plānā.
Pārrunās ar pašvaldību pārstāvjiem tika apskatīti vairāki rīcības scenāriji un tas, kā sasniegt labākos rezultātus, izmantojot valsts mērķdotāciju. Kultūras ministrijas Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra konsultācijās ar pašvaldībām atbalstu guva ministrijas priekšlikums par valsts līdzfinansējumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā. Tas paredz, ka Dziesmu un deju svētku likuma ietvaros pašvaldības pašas nosaka atbalstāmās prioritātes svētku tradīcijas nepārtrauktības nodrošināšanai savā teritorijā, piemēram, atalgojumi kolektīvu vadītājiem, koprepertuāra sagatavošana un apgūšana (notis deju zīmējumi), svētku tradīcijai nozīmīgi pasākumi pašvaldībās, reģionā.
Šajā scenārijā akcentēts, ka tradīcijas saglabāšana ir kopdarbs, kurā investē gan pašvaldība, gan valsts, gan Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Šobrīd Dziesmu un deju svētku likumā noteikts, ka valsts mērķdotācija ir darba samaksai kolektīvu vadītājiem un sociālajam nodoklim.

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.