Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

"Muzeju naktī" savu dalību ir pieteikuši jau 133 muzeji

Muzeju naktī savu dalību ir pieteikuši jau 133 muzeji

Akcijā "Muzeju nakts" 19.maijā savu dalību ir pieteikuši 133 muzeji Rīgā un Latvijas reģionos, taču skaits varētu būt vēl lielāks, jo piesakās arvien jauni dalībnieki. Šogad "Muzeju nakts" ar devīzi "Zilā krāsa - jūra" iesāks trīs gadu tematisko ciklu, kas noslēgsies 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, godinot dzintaru kā Latvijas kultūras simbolu.

Šī gada "Muzeju nakts" "Zilā krāsa – jūra" uzsāk "Muzeju nakts" tematisko trīs gadu ciklu "Trejkrāsainā saule", ko iedvesmojušas Raiņa dzejas rindas par sauli, kas atspīd drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana. Ciklu veidos trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi - zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars, iezīmējot dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru. Tādējādi "Muzeju nakts" devīze 2013.gadā būs "Zaļā krāsa – mežs", bet 2014.gadā - "Sarkanā krāsa – dzintars".
Muzeji ir meklējuši dažādus veidus, kā interpretēt šī gada devīzi: "Zilā krāsa – jūra". Muzeju sagatavotajās programmās zilo krāsu pasākuma apmeklētāji ieraudzīs gan kā zilus brīnumus, gan zilo porcelānu, gan "padomju zilo toni", gan automobili ZIL vai kā zilo melleņu klimpu zupu. Savukārt atslēgas vārds "jūra" ir rosinājis muzejus domāt par jūru, kas Latviju vieno ar tālām zemēm. Arī tepat Latvijā muzeji spēj saskatīt gan talantu jūru, gan piena jūru maizes krastos. Tāpat jūra ir raisījusi asociācijas ar kuģošanu, zveju un makšķerēšanu, kā arī jūru kā cilvēku veselības un labsajūtas avotu.
Pašlaik "Muzeju naktī" savu dalību ir pieteikuši 133: "Muzeju naktī" Rīgā piedalīsies 41 muzejs, Rīgas rajonā - 9, Vidzemē - 37, Kurzemē - 23, Zemgalē – 11 un Latgalē – 12. Daudziem muzejiem "Muzeju nakts" ir iespēja sevi parādīt plašākai publikai, piesakot sevi Latvijas muzeju saimē. Durvis vērs topošais Drustu muzejs, kā arī varēsim iepazīt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzeju, Iecavas sporta muzeju, Melānijas Vanagas muzeju Amatas novadā, Kazdangas muzeju, Piena muzeju Rudbāržu pagastā, Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs.
Savas durvis apmeklētājiem, tāpat kā iepriekšējos gadus, vērs arī teātri, koncertzāles, bibliotēkas, augstskolas, kultūrvēsturiskas ēkas. Šogad pirmo reizi akcijā piedalīsies - Ministru kabinets, Valmieras teātris, Rīgas Mateja baznīca, Latvijas Nacionālais arhīvs, Francijas institūts Latvijā, Kalnciema kvartāls, alus fabrika "Aldaris" Sarkandaugavā, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" u.c.

Pasākuma programmu pieejama portālā PIEDALIES.LV.

"Rīgas satiksme" sabiedriskā transporta kustību pilsētā nodrošinās līdz plkst. 02:00. Plašāka informācija par transporta kustību būs pieejama "Rīgas Satiksme" mājaslapā un zvanot uz bezmaksas tālruni. Savukārt no plkst. 19:00 līdz 01:00 naktī uz Sarkandaugavu kursēs uzņēmuma "Aldaris" organizēts Retro tramvajs, aicinot iepazīties ar "Aldara" alusdarītavas vēsturi un muzeju "Dauderi".

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.