Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Konkurss par Latvijas ekspozīciju 55. Venēcijas mākslas biennālē

Konkurss par Latvijas ekspozīciju 55. Venēcijas mākslas biennālē

Kultūras ministrija publiskā iepirkuma konkursa kārtībā izvēlēsies māksliniecisko projektu, kas pārstāvēs Latviju vienā no pasaules prestižākajiem mākslas pasākumiem - Venēcijas mākslas biennālē 2013. gadā. Latvijas mākslinieku dalība tajā ir spēcīgs impulss Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanai Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstībai, mākslinieku jaunradei, kā arī valsts tēla popularizēšanai pasaulē.

"Venēcijas biennāle mākslas jomā ir kā Olimpiskās spēles sportā. Tas ir viens no nozīmīgākajiem vizuālās mākslas notikumiem pasaulē, kas veicina nācijas kultūras starptautisku atpazīstamību. Piedalīties tajā ir ikviena mākslinieka profesionālā varējuma apliecinājums. Valstij ir jāatbalsta mākslinieku līdzdalība šajā nozīmīgajā notikumā, vienlaikus nesot Latvijas vārdu pasaulē, " Latvijas dalības nozīmību biennālē uzsver kultūras ministre Žaneta Jaunzeme - Grende.

Plānotais valsts finansējums Latvijas dalībai Venēcijas biennālē ir palielinājies, salīdzinot ar iespējām iepriekšējā biennālē 2011.gadā, kad bija jūtama ekonomiskās krīzes ietekme. Šogad privātā sektora atbalsts devis iespēju palielināt finansējumu Latvijas dalībai Venēcijas biennālē. Iepirkuma konkursam mākslinieciskā projekta realizācijai paredzētā kopējā summa ir līdz 32 887 latu (bez PVN), ko veido valsts finansējums un privātā atbalstītāja ziedojums.

Finansējuma palielinājums ir ļāvis izvēlēties veiksmīgāku ekspozīcijas telpu atrašanās vietu Venēcijas biennāles norises laikā, tāpēc 2013.gadā Latvijas ekspozīcija pirmo reizi atradīsies vēsturiskā un nozīmīgā mākslas teritorijā Venēcijas centrā - Arsenālā, kas nodrošinās gan lielāku apmeklētību, gan arī labākas iespējas parādīt radošo veikumu pasaules mēroga mākslas profesionāļiem, kritiķiem un kuratoriem.

Kultūras ministrijas komisija un eksperti izvēlēsies mākslinieku, kuratoru un organizāciju. Pretendentiem iepirkuma piedāvājumā jāizklāsta ekspozīcijas ideja, jāpamato tās realizācija, kā arī jāiesniedz finanšu piedāvājums. Iepirkuma nolikums atrodams Kultūras ministrijas mājas lapā www.km.gov.lv sadaļā "Publiskie iepirkumi". Piedāvājumus var iesniegt līdz 2012. gada 18. septembrim plkst. 17:00 Kultūras ministrijā (Kr. Valdemāra ielā 11 a, Rīgā).

Venēcijas mākslas biennāle ir senākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē, kas notiek reizi divos gados. Biennāli apmeklē mākslas kuratori, kritiķi un kolekcionāri, mākslinieki, kā arī tūristi un vietējie iedzīvotāji. Vērienīgo pasākumu veido biennāles kuratora izvēlēto mākslinieku darbu izstāde un pasaules valstu nacionālo ekspozīciju skates. 2011. gadā Venēcijas biennāli apmeklēja 440 000 cilvēku, oficiālajā skatē piedalījās 89 valstis, kas bija lielākais dalībnieku skaits biennāles vēsturē.

Latvija Venēcijas mākslas biennālē piedalās kopš 1999.gada. 2011.gadā Latviju pārstāvēja mākslinieks Kristaps Ģelzis ar ekspozīciju "Mākslīgais miers".


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.