Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Svilis/Aizsilnieks pārsteidz, izcīnot otro vietu Vācijas čempionāta posmā!

Svilis/Aizsilnieks pārsteidz, izcīnot otro vietu Vācijas čempionāta posmā!

Vācijas rallija čempionāta pēdējā posma rezultāti sagādāja pārsteigumu – trīs latviešu ekipāžas, kas bija nolēmušas rallija sezonu noslēgt ar ADMV Lausitz-Rallye, iekļuva labāko desmitniekā. Mārtiņš Svilis/Aivis Aizsilnieks, piekāpjoties tikai pēdējos ātrumposmos, izcīnīja otro vietu absolūti un bija pirmie savā klasē.

Šī sacensība no pārējiem Vācijas čempionāta posmiem atšķiras ar to, ka ir vienīgais rallijs, kur ātrumposmiem ir grants segums. Pirmajā dienā sportistiem bija tumsā jābrauc četri ātrumposmi, pēdējā no tiem Svilis uzvarēja un nākamo rallija dienu uzsāka pirmais. Otrajā dienā bija dienas ātrumposmos, kur Svilis/Aizsilnieks bija ātrākie un bija ieguvuši jau 10 sekunžu pārsvaru pār konkurentu Matiasu Kali. Diemžēl devītajā ātrumposmā sāka karst bremzes, tika zaudētas 15 sekundes un arī vadība sacīkstē.

Vēlāk izrādījās, ka 9/11 ātrumposms ir septiņkārtējā Vācijas rallija čempiona Matiasa Kales mīļākais ātrumposms rallijā, kurā viņš uzvar jau piekto reizi, te viņš ir bijis ātrāks par daudziem spēcīgiem braucējiem, tostarp Madu Ostbergu.

Ekipāžas stūrmanis Aivis Aizsilnieks atzīst, ka tik sīvu cīņu savā karjerā viņš neatceras – gandrīz visos ātrumposmos rezultāti pirmajām divām vietām svārstījās sekundes desmitdaļu robežās.

"Pārsteidza ātrumposmu dažādība. Pirmās dienas ātrumposmi bija izveidoti karjeros, nākamā diena sagaidīja ar meža un uz lauka būvētiem ceļiem. Ātrumposmi interesanti, ļoti svarīga te bija precīza bremzēšana", atzīst Mārtiņš Svilis. "Tramplīni, ceļi gar industriālām celtnēm, metāla caurules, kas vietām rēgojas ārā no zemes, dažādi šķēršļi ātrumposmu malās.. viss pavisam savādāk, nekā Latvijas rallijos!"

Ņemot vērā to, ka Svilim/Aizsilniekam bija piešķirts 18.starta numurs, pirmās dienas ātrumposmos viņiem nācās apdzīt trīs lēnākas pa priekšu braucošas automašīnas, no tām divas – garajā 20 km ātrumposmā. Var tikai minēt, kāds būtu ekipāžas laiks, ja viņiem būtu piešķirts augstāks starta numurs, jo, neapšaubāmi, katra apdzīšana trasē prasa papildus laiku.

Rallijs bijis lieliska iespēja atsvaidzināt vācu valodas zināšanas. :)

"Pēc uzvaras pirmajā dienā mūsu mašīnu burtiski apkrāva ar videokamerām," stāsta Svilis. Vāciešu interese un izbrīns bija pilnīgi saprotami – nevienam nezināma ekipāža no Latvijas piecos ātrumposmos izrādījās ātrāka par Vācijas rallija čempionu, kuram pie tam šī bija mājas sacīkste!

Mārtiņš Svilis: "Organizatori bija ļoti atsaucīgi un pretimnākoši, novērojām arī patīkamu atšķirību no Latvijas rallijiem – servisa parkā nāca klāt citi sportisti un nekautrējās pateikt kādu labu vārdu par mūsu braukšanu un rezultātu. Novērojām, ka drošības prasības mūsu valstī notiekošajos rallijos gan ir daudz augstākas. Reizēm šķita, ka uz rallijā tik svarīgo drošības ievērošanu te vispār neskatās."

Arī pārējās divas Latvijas ekipāžas iekļuva pirmajā desmitniekā. Aleksandrs Grīva/ Oskars Kaņeps-Kalniņš finišēja devītie, bet Gints Bremze/Toms Freibergs ieguva desmito vietu.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.