Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Galma dzīres Jelgavā 2008 - Kazanova atgriežas

Galma dzīres Jelgavā 2008 - Kazanova atgriežas

Ar ‘SEB bankas" atbalstu Jelgavas pils 270 gadu jubilejas zīmē sākas "Galma dzīres" Jelgavā, Uzvaras parkā, kur notiek gatavošanas darbi 2.Starptautiskaiskajam smilšu skulptūru festivālam "Summer signs 2008" (Vasaras zīmes). No 4.jūnija Latvijas četru mākslinieku komanda – Ainārs Zingniks, Danute Sīle, Iveta Šveisberga un Zigmunds Vilnis - rada Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate" 6 m augsto smilšu skulptūru "Vēstures līkločos". Šodien, 6.jūnijā pēc daudzu gadu prombūtnes Jelgavā atgriezās slavenais itāliešu avantūrists un sieviešu mīlulis Džakomo Kazanova.

1730. gadā Anna Ivanovna kļuva par Krievijas ķeizarieni Kurzemes hercoga krēslā iesēdināja savu favorītu Ernestu Johanu Bīronu. Ar jaunā valdnieka svētību Jelgavā tūlīt tika uzsākta jaunas, grandiozas pils celtniecība (šogad svin 270), kuru vadīja tās projekta autors, Krievijas galma arhitekts Frančesko Bartolomeo Rastrelli.

Pateicoties viņa plašajiem tirdzniecības sakariem, iedzīvotājiem bija ļauts iepazīties ar Rietumeiropas kultūru, aizjūras koloniju labumiem- vīnu, kafiju, kartupeļiem. 18.gadsimtā Jelgava bija ne vien ievērojama tirdzniecības vieta, bet arī svarīgs diplomātijas centrs, kas sekmēja kontaktus starp Austrumiem un Rietumiem.
Te gan kā viesi, gan kā iekarotāji bijuši vairāku kaimiņzemju valdnieki - Pēteris I, Ludvigs XVIII, Kārlis XII, Gustavs Ādolfs, Aleksandrs I, Vilhelms II, kā arī citas pasaules vēsturē pazīstamas personas – mūziķi Šūmanis, Vāgners, Rubinšteins, kāršu spēlmanis Kavallo, garu izsaucējs Kaliostro un Jelgavnieku labākajās aprindās pielūdzējas atrada slavenais "siržu lauzējs" Džakomo Kazanova (Giacomo Girolamo Casanova), kas plašākai publikai bija pazīstams kā pasaules "sliktais" puisis. Uzdzīvotājam un izvirtulim Kazanovam pat bija aizliegts spert kāju vairākās Eiropas valstīs, bet ne Jelgavā, kur dzīres sita augstu vilni.

Kazanova bija apbūris tūkstošiem sieviešu, bet vienlaikus Kazanova paguva būt arī karavīrs, vijolnieks, burvis, sava gadsimta slavenākais mags un pat bibliotekārs, izmēģināja laimi, strādājot par spiegu, neapturams spēlmanis, tieši viņš izgudroja loteriju un viņam izdevās pārliecināt Francijas karali Luiju XV par loterijas nepieciešamību militāro līdzekļu iegūšanai.

Kazanova bija tipisks renesanses laika pilsonis un neatņemama Jelgavas galma sastāvdaļa, tāpēc arī attēlots 2. Starptautiskā smilšu skulptūru festivāla centrālajā skulptūrā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra "Kultūra" un Jelgavas Domes sadarbībā ar ceļu būvniecības sabiedrību "Igate" un ģenerālsponsora "SEB bankas atbalstu piedāvā 2. Starptautisko Smilšu skulptūru festivālu "Summer signs 2008" (Vasaras zīmes), kas no 9. līdz 15. jūnijam norisināsies Uzvaras parkā, Jelgavā.

Aizvadītajā vasarā vairāk kā 20 tūkstošus jelgavnieku un pilsētas viesu pārsteidza pirmais starptautiskais smilšu skulptūru festivāls. Šogad festivālā piedalīsies 15 profesionāli tēlnieki, kas caur skulptūrām ļaus izdzīvot "Galma dzīres", kas ir šī festivāla tēma ir veltīta Jelgavas pils 270 gadu jubilejai. Skulptūru veidošanai tiks izmantotas vairāk kā 400 tonnas smilšu.

Vēl nebija noslēdzies aģentūras "Kultūra" rīkotais Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kas šogad svinēja savu 10. gadu jubileju, kad jau tika iesūtītas mākslinieku skices smilšu skulptūru festivālam "Summer signs 2008". Izvērtējot darbus tika atlasīti 15 smilšu tēlnieki, kas šogad sacentīsies par naudas balvu fondu - 3500 eiro.
Festivāla atklāšana 13. jūnijā, plkst. 19.00 Uzvaras parkā kad, kad skulptūras mākslinieki nodos apmeklētāju un žūrijas vērtējumam. Paralēli skulptūru apskatei apmeklētāji varēs baudīt muzikālo modes šovprogrammu "Galma mistērijas" sadarbībā ar modes namu TĒMA. Latvijas modes mākslinieki sniegs ieskatu jaunākajās modes tendencēs, piedāvās netradicionālu un inovatīvu skatījumu uz apģērbu ar dažādu laikmetu ietekmēm. Vēstures tēlu lomās iejutīsies deju studija "Benefice". Piesātinātu muzikālu gaisotni radīs dziedātāja Alise un kustību studija "ES".
Piedalās tādi modes mākslinieki: Kristīne Veinberga, Līva Ķauķe – Saule, Elīze Ceske, Arita Varžinska, Liene Subatiņa, Dana Ivanova, Evija Krīgere, Vita Radziņa, Marta Toča, Inga Šulce, Ieva Janelsiņa u.c.

Savukārt smilšu festivāla ģenerālsponsors SEB Dzīvības apdrošināšana pasākuma laikā aicina festivāla apmeklētājus paciemoties SEB smilšu kastē, kur bērniem būs iespēja uzbūvēt pašiem savas skulptūras. Mazajiem māksliniekiem būs iespēja iesaistīties dažādās atrakcijās un iegūt balvas, bet vecāki varēs uzzināt vairāk par iespēju veidot uzkrājumu SEB bankā.
Plkst. 20.30. apbalvošanas ceremonija, pēc kuras muzikālo projektu "Cabaret", "Viva la Bomba", "Tango Sin Quinto" veidotāji piedāvās šīs vasaras karstāko koncertprogrammu regeja un deju ritmos, pilnīgi jauna muzikālā projekta "SKA Pieces" izpildījumā. Tajā apvienojušies Latvijā populāri mūziķi - Džulians, Dj Drum, Māris Jēkabsons u.c., kuri izpildīs populārus hītus no Bob Marley, Paris Hilton, Bobby Macferrin, kā arī pašmāju mūziķu - Andra Ērgļa, Raimonda Paula un RePublic repertuāru. "SKA Pieces" pārstāv SKA mūzikas stilu, kas ietekmējies no vairākiem citiem mūzikas stiliem: amerikāņu jazz, Āfrikas, kubiešu un no jamaikiešu tradicionālās mūzikas.
Pēc muzikālās programmas turpinām svētkus un tāpēc aicinām skolu absolventus turpināt savas izlaiduma svinības regeja nakts ritmos kopā ar Jaffa Riga DJ.
Uzvaras parkā skulptūras varēs apskatīt 13. jūnijā no plkst. 17.00 - 24, bet 14. un 15. jūnijā no plkst. 10.00 - 22.00.

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.