Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Latvijā tiek prezentēta lietuviešu fotogrāfa unikālā grāmata "Neredzētā Lietuva"

Latvijā tiek prezentēta lietuviešu fotogrāfa unikālā grāmata Neredzētā Lietuva

Pēc prezentācijām Lietuvā un Igaunijā arī līdz Latvijai ir nonākusi fotogrāfa Mariusa Jovaiša unikālā grāmata "Neredzētā Lietuva". Savā dzimtenē tā ir kļuvusi par bestselleru – kopš š. g. janvāra jau pārdotas 15 000 kopijas. Grāmatas prezentācija notika š.g. 30. jūlijā Latviešu Biedrības namā plkst. 17:00 līdz ar svinīgu fotoizstādes atklāšanu, kuru visi interesenti bez maksas varēs aplūkot līdz pat rudenim.

Grāmatā "Neredzētā Lietuva" ir apkopotas unikālas 250 lielformāta un augstas kvalitātes fotogrāfijas, kuras ir uzņemtas lidojumā. Kopumā fotogrāfs virs Lietuvas ir nolidojis 7500 kilometrus sešās dažādās lidmašīnās 90 stundu laikā, lai uzņemtu apmēram 19 500 kadrus. Kopējais uzņemto digitālo fotogrāfiju apjoms ir tik liels, ka varētu aizņemt 1750 DVD diskus.

Pateicoties savam krāšņumam, "Neredzētā Lietuva" ir izraisījusi interesi ļoti daudzās valstīs. Piemēram, jūlijā sākas grāmatas izdošana krievu, poļu, spāņu un vācu valodā. Plānots, ka rudenī grāmata būs pieejama arī Īrijā, Zviedrijā, Francijā un Japānā, turklāt būs izdota arī grāmatas DVD versija.

Kā parāda mārketinga pētījumu aģentūras Rait aptaujas rezultāti, lielākā daļa Lietuvas iedzīvotāju uzskata, ka zīmols "Neredzētā Lietuva" ir piemērots, lai pārstāvētu valsti pasaules mērogā. "Neredzētā Lietuva" tiek uzskatīts par de facto valsts nacionālo zīmolu, par ko pamatoti priecājas pats M. Jovaiša: "Man ir liels prieks, ka tautieši ir tik labi pieņēmuši manu darbu, tāpat es ceru, ka grāmata izraisīs interesi par Lietuvu arī citās pasaules valstīs un palīdzēs veidot pozitīvu valsts tēlu."

Vaicāts par projekta uzsākšanas motīviem, M. Jovaiša atzīst: "Lai saprastu, cik brīnišķīga ir Lietuva, man vajadzēja apceļot pusi pasaules. Es lepojos ar to, ka dzīvoju tik skaistā zemē, un gribētu nodot šo sajūtu saviem tautiešiem, viesiem un cilvēkiem visā pasaulē, kuri, ieraudzījuši grāmatas "Neredzētā Lietuva" fotogrāfijas, varbūt nolems atbraukt un paši savām acīm ieraudzīt Lietuvu. Es ceru, ka šī grāmata būs laba dāvana tiem, kuriem Lietuva ir nozīmīga. Ja, skatoties fotogrāfijās, domās aizklīstiet uz kādu tālu zemi, neaizmirstiet, ka tā patiešām ir Lietuva! Neredzētā Lietuva."

Pēc autora domām, grāmatas prezentācija Latvijā ir ļoti svarīgs notikums. M. Jovaiša pamato: "Fotografējot tālajās zemēs, man bieži prasa, no kurienes es esmu atceļojis. Atbildot es saku, ka ir tāda Baltijas jūra, ap kuru ir trīs skaistas valstis: Igaunija, Latvija un Lietuva. Esmu pārliecināts, ka mūsu valstīm ir ļoti daudz kopīga. Lietuvieši un latvieši ir vienmēr bijuši tuvi, un ceru, ka arī turpmāk mums saglabāsies šīs draudzīgās attiecības. Turklāt esmu iecerējis veidot līdzīga koncepta grāmatu par visām Baltijas valstīm, līdz ar to ir būtiski, ka Latvijas iedzīvotāji varēs aplūkot fotogrāfijas un iztēloties, cik skaista izskatītos Latvija fotogrāfijās – uzņemtās no putna lidojuma."

Kā stāsta M. Jovaiša, viņa tēvs ir arheologs, un, pateicoties tam, ka bērnībā bieži brauca līdzi tēvam ekspedīcijās, viņš ieraudzīja, cik skaista ir pasaule. Arī fotografēšana ir kļuvusi par nopietnu aizraušanos, un, lai apvienotu abas savas kaislības, Mariuss pirms sešiem gadiem sāka apceļot Zemi un fotografēt to: "Fotografējot dažādās pasaules malās, aizvien vairāk izjutu vēlmi dalīties ar citiem – parādīt, kāds krāšņums ir visapkārt. Līdz ar to es sāku organizēt savu fotogrāfiju izstādes un nolēmu izdot savu grāmatu par Lietuvu, kuru es mīlu."

Kā norāda Jānis Mednis, foto albuma "Zaļš. Balts. Zils" autors, "Jovaiša grāmata ir unikāla, jo tā parāda to, ko mēs ikdienā nepamanām savā valstī. Ir ļoti apsveicami, ka tika uzsākts šāds projekts, jo tas ir viens no labākajiem veidiem kā radīt pozitīvu valsts tēlu."

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.