Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Dailes teātra aktualitātes oktobrī

Dailes teātra aktualitātes oktobrī

25. augustā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra oktobra izrādēm, kuru vidū arī trīs pirmizrādes – "Siseņi", "Suņa sirds" un " Ne tāds kā visi citi".

8. oktobrī pirmizrādi Mazajā zālē piedzīvos Mihaila Gruzdova iestudētā serbu autores Biļanas Srbļanovičas traģikomēdija "Siseņi". Mūsdienu cilvēka vientulība, vilšanās un zaudētās ilūzijas, paaudžu kari un sadursmes, konflikti ģimenes locekļu starpā, neārstējamās brūces, ko cērt vistuvākie cilvēki – pilsoniskās sabiedrības kodolīgais, asais portretējums ir padarījis lugu "Siseņi" (2005) par vienu no populārākajiem Parīzē dzīvojošās serbu dramaturģes Biļanas Srbļanovičas (1970) darbiem, kas tulkots vairāk nekā 20 valodās un atnesis viņai arī Eiropas teātra Jaunās realitātes balvu. Tas ir vienlaikus smieklīgs un traģisks darbs, kurā tumsa mijas ar gaismu, bet diena ar nakti. Šeit nav pozitīvo vai negatīvo personāžu, un jaunā dramaturģe nebūt nav iecietīga pret saviem varoņiem. Tie ir ļaudis, kuri grib iegūt, neko nezaudējot un necik nemaksājot. Kāds uztraucas par savu imidžu, kāds jūtas vecs, kāds grib justies svarīgs, kāds katru dienu pērk loto biļetes, kāds raksta veltījuma dzejoļus, kāds nemitīgi krīt uz nerviem, kāds nevienam nepatīk, kādam patīk citus šokēt, kāds nemitīgi izliekas, kāds ar augstskolas diplomu strādā par šoferi. Kāds ir kaut kas, kāds nav nekas. Tomēr katram dzīvē pienāk krīzes mirklis, kad viņš pēkšņi apzinās to, ka šī dzīve reiz beigsies un ka pienāks neizbēgamais vecums. Traģikomiskā veidā mēs cenšamies ar šo nepatīkamo domu sadzīvot – samierināties, apiet, izvairīties, protestēt. Vecās vērtības sašķobās un izkristalizējas jaunas. Kādam izdodas no šī haosa radīt jaunu kārtību, bet citam nē. Un tomēr – lai cik slikti jums arī klātos, līdzās vienmēr atradīsies kāds, kuram iet vēl sliktāk nekā jums.

Jauniestudējumā piedalīsies Rēzija Kalniņa, Ivars Auziņš vai Artis Robežnieks, Artūrs Skrastiņš, Nora Geidmane, Mirdza Martinsone vai Indra Briķe, Harijs Spanovskis, Juris Strenga, Juris Bartkevičs, Aivars Siliņš un Olga Dreģe vai Ilze Vazdika. Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu mākslinieks Igors Kapustins.

Oktobrī gaidāmas divas pirmizrādes Kamerzālē. Dailes teātra Radošās laboratorijas ietvaros 4. oktobrī notiks Mihaila Bulgakova ekstravertās komēdijas "Suņa sirds" pirmizrāde, kas ir jaunās režisores Lauras Grozas diplomdarbs režijā. No brīža, kad cerībā uzlabot cilvēku sugu pasaules mēroga zinātnes spīdeklis profesors Filips Filipovičs Preobraženskis un viņa uzticamais palīgs doktors Bormentāls veic eksperimentālo operāciju, pārstādot tiesātā alkoholiķa orgānus pieklīdušam sunim Šarikam, aristokrātiskajā Maskavas dzīvoklī dzīve sagriežas ar kājām gaisā. Cilvēciskotais tips laka kurpēs nekaunīgi lamājas, dzenā kaķus un katru dienu iet uz cirku, turklāt vēl biedrojas ar šaubīgiem tipiem, kas aizstāv darbaļaužu intereses. Grūti pārvērst par cilvēku būtni, kas paradusi skraidīt pa izgāztuvēm un gulēt pavārtēs. Nekad nevar zināt, kas var iznākt no tāda Šarikova. Taču nav ko aprunāt suņus. Visšausmīgākais ir tas, ka Šarikovam ir nevis suņa, bet gan cilvēka sirds. Tomēr arvien ir vērts uzmanīties – kas zina, kas slēpjas klaiņojošu suņu smadzenēs.

Jaunā režisore lomas uzticējusi aktieriem Laurim Subatniekam, Valdim Liepiņam, Ivaram Auziņam, Dainim Gaidelim, Ilzei Ķuzulei, Ligitai Skujiņai, Ilonai Balodei un Artūram Grīnam. Izrādes scenogrāfs ir Reinis Suhanovs, bet kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa.

Oktobra beigās Dailes teātrī debitēs režisore Anita Sproģe, skatītājiem piedāvājot krievu rakstnieka, dramaturga un scenārista Alekseja Slapovska komitraģēdiju "Ne tāds kā visi citi" (pirmizrāde Kamerzālē 31. oktobrī). Izrādes scenogrāfiju veido Gints Sippo, bet kostīmus – Kristīne Abika. Solot labu humoru, bagātīgu izdomu un gudru izklaidi, Vīrieša lomā darbosies Andris Bērziņš vai Andris Makovskis, Sieviete būs šī gada jubilāre Ligita Skujiņa, viņas draudzeni spēlēs Esmeralda Ermale, bet Māti atveidos Ilze Vazdika. Viņam ir skaidrs, kādu viņš iedomājas savu nākamo sievu. Pirms divpadsmit gadiem viņš jau ir nolēmis precēties. Viņš savu vārdu turēs. Bet tādas lietas nedrīkst sasteigt. Nupat viņš ir ticis tik tālu, ka sācis lasīt iepazīšanās sludinājumus. Viņš nav vienkāršs cilvēks. Un arī sievieti viņš meklē atbilstošu – neikdienišķu, īpašu, ar sarežģītu dvēseli. Viņš vēlas apprecēt pašu izcilāko sievieti – ja ne šajā valstī, tad vismaz pilsētā. Jo viņš pats ir unikāls vīrietis. Viņš nav tāds kā visi citi. Viņš nebaidās atzīties, ka ir necils, ar materiālām problēmām, bez automašīnas un bez humora izjūtas. Tāpēc nevar rakstīt pirmajai, kas trāpās. Ir jāmeklē.

Biļetes Dailes teātra un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Iespējams iegādāties arī e-biļetes.

Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.