Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Jomas ielas svētki 2007

Jomas ielas svētki 2007

Jomas ielas svētki šogad Jūs aicina izstaigāt Jūrmalu ne tikai telpā, bet arī laikā, atceroties un no jauna iepazīstot gan slavenus jūrmalniekus, gan pilsētai svarīgus notikumus. Turklāt pilsēta uz viļņa ne tikai atgādinās zīmīgus gadaskaitļus no vēstures, bet iedibinās arī pavisam jaunu tradīciju – šogad uz Jomas ielas tiks aizsākts pats pirmais Baltijas smilšu tēlniecības festivāls «Magic Sand».

Nereti cilvēki aizmirst, ka Jūrmala ir ļoti sena kūrortpilsēta, kuras vēsture iesniedzas vairākus gadsimtus senā pagātnē. Taču tieši šogad mēs varam svinēt... 440 gadus kopš Slokā uzcelta pirmā luterāņu baznīca Jūrmalā, 130 gadus kopš atklāta dzelzceļa līnija Rīga-Tukums, 130 gadus kopš parādās pirmās ziņas par zemeņu audzēšanu Jūrmalā, 110 gadus kopš pirmo reizi Rīgas jūrmalas peldvietās vīriešiem un sievietēm atļauj peldkostīmos kopā uzturēties liedagā, 110 gadus kopš Jūrmalā parādās elektrība, 70 gadus kopš Ķemeros tiek sarīkots pirmais šaha turnīrs, 45 gadus kopš nodibināts Jūrmalas pilsētas muzejs un galu galā – šogad aprit 20 gadi kopš Jomas iela tika pārveidota par gājēju ielu!

Jomas ielas svētku laikā dažādas interesantas norises Jūs gaidīs uz katra ielas stūra – varēsiet vērot senus tērpus un spēkratus, novērtēt Jūrmalas mākslinieku veikumu, mācīties veidot rotas vai zīmēt, skatīties kā no smiltīm var izveidot brīnumainas skulptūras, bet uz vairākām skatuvēm Jūs priecēs mūziķi un dejotāji. Turklāt šoreiz par atmiņu no Jomas ielas svētkiem īpašumā varēstiet iegūt īpaši izkaltu monētu, ja vien piedalīsieties spēlē «Jomas ielai - 20».

Jūrmalu cauri gadskārtām Jums šogad grib parādīt Jomas ielas svētki. Ienāc un izstaigā Jūrmalas vēsturi un šodienu 14.jūlijā kopā ar jūrmalniekiem un pilsētas viesiem!

14.jūlijs, sestdiena
Norises vieta – Jomas iela Jūrmalā

Smilšu skulptūru parks Magic Sand.
Jomas ielas galā pie Majoru viesnīcas.
14.00 Jomas ielas svētku un skulptūru parka atklāšana ar Anša Rūtentāla kustību teātra priekšnesumu, pilsētas mēra R. Munkevica kunga un tēlnieka G. Panteļejeva uzrunām.
1. starptautiskā Baltijas smilšu skulptūru festivāla "Magic Sand" parkā astoņi profesionāli mākslinieki no Nīderlandes, Īrijas, Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Somijas veidos 8 sarežģītas un oriģinālas vismaz 3 metrus augstas smilšu skulptūras. Festivāla laikā notiks arī smilšu skulptūru simpozijs, kura vadītāji mākslinieki Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš sadarbībā ar Latvijas Mākslas Akadēmijas Tēlniecības nodaļas studentiem radīs Baltijas lielāko smilšu skulptūru. Skulptūru parks ir veltīts retro tēmai.

Jomas ielas laiks – svētku parāde.
14.15 no smilšu skulptūru parka pie Majoru viesnīcas sāksies gājiens, lai atzīmētu 20 gadus kopš Jomas iela ir kļuvusi par gājēju ielu. Gājiens noslēgsies pie Deju skatuves, ceļā pilsētas mēram atklājot katru norises vietu svētku turpinājumam. Gājienā piedalīsies Jūrmalas domes pārstāvji, deju kolektīvi, svētku rīkošanā iesaistītie mākslinieki, pūtēju orķestris un protams – svētku viesi.

Salonmūzikas skatuve. Dienā no plkst. 14.20 tā būs atvēlēta salonmūzikas priekšnesumiem, atgādinot, ka vēsturiski Horna dārzs bija iecienīta mūzikas klausīšanās vieta.

14:20 Tīra Kvinta.
Pūšaminstrumentu kvintets. Laura Ezera (flauta), Ieva Birzkopa (oboja), Jēkabs Nīmanis (klarnete), Jana Misuļina (fagots), Kalvis Etkins (mežrags). Mūzika labai noskaņai.
15:20 Pūtēju orķestris Jūrmala
Mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš.
16:00 Jūrmalas pilsētas muzeja jauniešu vēsturisko tērpu teātris „Pūra lāde” un deju koletīvs „Tapa“ - Jūrmalas vēsturisko tērpu parādes teatralizēts uzvedums no 18.gs.-20gs. beigām „C’est la Vie“.
17:00 Akardeona salonmūzika, spēlē Inita Āboliņa
18:00 Café de Tiramisu
Marko Ojala (akardeons), Niks Gothams (saksofons), Raivo Ozols (kontrabass). Salonmūzikas saldais ēdiens!
19:00 Latvijas Filharmoniķi un Andris Ābelīte.
Daudzpusīga programma no baroka līdz džezam un populārām itāļu dziesmām. Mākslinieciskais vadītājs Dzintars Sabļins
20:00 Liene Sējāne, Kristaps Grasis un Reinis Sējāns. Kamermūzikai nav jābūt vecmodīgai!
21:30 E.Z.I. – džeza, blūza, roka fushion
23:00 Nakts kino

Mūzikas skatuve. Uz šīs skatuves pie „Hotel Jūrmala SPA“ varēs vērot aktuālo Latvijas mūzikas grupu koncertus sadarbībā ar Jūrmalas rokmūzikas festivālu „Tu esi pamanīts“ un ar jauniešu vidū populārajām grupām Gain Fast, Z-Scars, Re:public.

14:30 Disfunk
15:10 Screaming Masterpiece
15:50 On The Roof
16:30 Laime Pilnīga
17:10 LMNH
17:50 J.A.M.
18:30 Trakmēnes
19:10 M.ART.A
19:50 Z-Scars
20:40 Re:public
22:10 Gain Fast

Deju skatuve. Šeit Jomas un Viktorijas ielas krustojumā Etniskās kultūras centra "Tautas spēļu grupa" vadībā tiks spēlētas spēles un dejotas dejas programmā "Pēdas Jomā".

14:40 Deju un spēļu programma „Pēdas Jomā“ – „Tapa“, „Ābelīte“, „Svīta“ seniori un juniori, Druvas, Nīcas un Tadeiķu deju kolektīvi. Spēles vada: Etniskās kultūras centrs „Tautas spēļu grupa“.
18:00 Eiropas dejas – senioru deju kolektīvi – Tukuma pilsētas kultūras nama deju koletīvs „Romantika“, retro deju kopa „Valsis“, Salas pagasta „Gate“, mākslinieciskā vadītāja Lidija Ruskule, Salaspils kolektīvs „Madaras“, mākslinieciskā vadītāja Lidija Kirjanova
19:00 Bērnu dejas – deju teātris „Jūras pērles” un Janas Tīses baleta studija.
20:00 Jūrmalas pilsētas deju studija „Virziens“. Mākslinieciskā vadītāja Ligita Apena.
20:30 Eksotisko deju teātris Karinedance piedāvā prezentāciju IV. Starptautiskajam Austrumu deju festivālam Latvijā, kas notiks 20-22. jūlijā, Jomas ielā, Horna dārzā.
21.00 „Latinos sensation party“ ar deju teātri „Jūras pērles”. Vadītāja Valentīna Jova

Jomas iela un tās šķērsielas būs sadalītas tematiskās zonās, kurās svētku apmeklētāji varēs noskatīties ar tēmu saistītus priekšnesumus vai arī paši iesaistīties dažādās aktivitātēs līdz plkst. 20.00. Zonas iezīmēs Vecās tehnikas muzeja retro auto.
Mākslas zona. Pirms 135 gadiem dzimis viens no slavenākajiem latviešu māksliniekiem Vilhelms Purvītis, kurš daļu savas dzīves ir nodzīvojis tieši Jūrmalā. Mākslas zonā varēs apskatīt Jūrmalā dzīvojošo mākslinieku darbus, piedalīties darbnīcās. Zona atradīsies zaļajā parkā pretī Majoru dzelzceļa stacijai.
Dzejas zona. Jūrmala asociējas arī ar dižajiem latviešu dzejniekiem Raini un Aspaziju. Šogad aprit 110 gadu kopš viņi uzsāka kopdzīvi. Raiņa un Aspazijas muzejā notiks notiks dzejnieku jauno darbu lasījumi īpašā programmā: „Dzeja gandrīz kā kāpas“. Piedalās dzejnieki: Ingmāra Balode, Inga Gaile, Andis Surgunts, Toms Treibergs, Andra Manfelde. Muzikālais priekšnesums: Undīne Balode (čells).
Svētku monētas kalves zona. Kalves zona kopā ar Edgara Vronska kalēju studiju, atradīsies Jomas un Kaudzīšu ielas krustojumā un spēles „Jomas ielai 20“ dalībniekiem tiks izniegta „Jomas ielai 20“ svētku monēta.
Meistrdarbnīcas zona. Atradīsies Jomas un Kaudzīšu ielas krustojumā, kur sadarbībā ar krellīšu darbnīcu „Žagatas Martas bode“ tiks mācīti interesenti veidot krelles u.c.
Spēļu zona. Jomas un Jaunās ielas krustojumā. Pirms 70 gadiem Jūrmalā notika pirmais šaha turnīrs. Atceroties šo notikumu, savus spēkus dambretē tiks aicināti izmēģināt visi interesenti. Dambretes simultano spēļu seanss ar Latvijas eksčempioni, sporta meistari Antru Valmeri.
Bērnu zona. Jomas un Jaunās ielas krustojumā. Šogad aprit 120 gadi kopš jūrmalnieka, grafiķa un bērnu dzejnieka Alberta Kronenberga dzimšanas. Zīmēsim, veidosim mākslas darbus, izzīmēsim ar krītiņiem ielu par Jūrmalas un Kronenberga darbu tēmu kopā ar mākslas studiju „Spārnotā pajumte“.

Papildus šīm aktivitātēm Jomas ielā un tās šķērsielās iecerēti mazāki tematiski notikumi, kas piesātinātu dienu ar inetresantām aktivitātēm un norisēm, kā CO mērījumi, Anša Rūtentāla kustību teātra intermēdijas u.c.

Pie skulptūru parka – īpaša tēlniecības atrakcija – nabu dokumentālists, tēlnieks Aigars Zemītis iemūžinās skaisto! Jūsu nabas kopija piemiņai!

Horna dārzā fotogrāfa Ivara Krūmiņa izstāde „Peldkostīmi“. Vēsturiskie peldkostīkmi no Jūrmalas pilsētas muzeja fondiem.

Majoru kultūras nams
• Vaska figūru izstāde
• Imanta Ozoliņa grafikas darbu izstāde „Jūrmala”
• Kaķu izstāde
• Porcelāna galerija - apgleznošanas darbnīca.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca (11.00-21.00), ieeja brīva
Raiņa un Aspazijas memoriālās istabas, dzejnieku bibliotēka un speciālā izstāde „Turaidas Maija“ par Raiņa lugu „Mīla stiprāka par Nāvi“, kas sarakstīta 1927. gadā Jūrmalā un šogad svin savu 80 gadi.

Jūrmalas pilsētas muzejā – ieeja brīva
• Marīnistu izstāde
• speciālas izstādes atklāšana

Dzintaru koncertzāles lielajā zālē
19:30 Starptautiskais populārās mūzikas izpildītāju festivāls „LEĢENDU PARĀDE”, Padomju hīti un ārzemju šlāgeri. Grupas Dr. Watson koncerts. After-party: jūrmalas nakts DISKO stilā. Alexander Studio Group, http://www.asg.lv.

Sporta pasākumi
• 10.00 SKEITBORDS Eiropas čempionāts Slalomā. Dzintaros, pie koncertzāles un Turaidas ielas
• 10.00 Pludmales skrējiens „Bruņurupucis 2006”. Majoros, Tirgoņu ielas galā pludmalē
• 10.00 Latvijas veikborda čempionāts, otrais posms. Majori, kuģu piestātne pie Lielupes
• 12.30 Latvijas atklātais čempionāts pludmales cīņā, dzintaru pludmalē, Turaidas ielas galā.
Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.