Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Latvijas Nacionālajā operā orķestra "Rīga" jubilejas Galā koncerts

Latvijas Nacionālajā operā orķestra Rīga jubilejas Galā koncerts

"Mūzika iedvesmai" ir Profesionālā pūtēju orķestra "Rīga" 40 gadu jubilejas īpašais notikums - Galā koncerts, kas notiks Latvijas Nacionālās operas Lielajā zālē ceturtdien, 6. septembrī, plkst. 19.00. Diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā kopā ar orķestri uzstāsies tā ilggadējie skatuves draugi Raimonds Pauls, Ilona Bagele, Inga Šļubovska, Ingus Pētersons, Daumants Kalniņš un kamerkoris "Ave Sol".

Savu 40 gadu jubileju orķestris "Rīga" atzīmē ar vairākiem koncertiem, un to norisi atbalsta Rīgas dome. 6. septembra Galā koncerts tiks ierakstīts video un demonstrēts Latvijas TV 1. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 30. augustā, atbalstīja orķestra lūgumu piešķirt finansējumu 3630 latu apmērā no finanšu līdzekļu rezerves sporta un kultūras pasākumu atbalstam, lai veiktu ierakstu un nodrošinātu koncerta demonstrēšanu televīzijā.

Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga" dibināts 1972. gadā pēc komponista, diriģenta un līdz 1990. gadam arī orķestra mākslinieciskā vadītāja Gunāra Ordelovska iniciatīvas, tādēļ zīmīgs ir koncerta atklāšanas skaņdarbs – G. Ordelovska "Svētku sveiciens".

Koncerta pirmajā daļā skanēs 21. gadsimtā sacerēta mūsdienu oriģinālmūzika - Austrālijā, Sidnejā dzīvojošā Metjū Hindsona 2001. gada opuss "Headbanger", amerikāņu komponista Frenka Tičeli 2002. gadā radītais skaņdarbs "Blue Shades" un japāņu komponista Tošio Mašimas 2009. gadā sacerētā koncerta alta saksofonam un orķestrim fragments "Swallow", kurā solists būs starptautisko konkursu laureāts, orķestra "Rīga" saksofonu grupas koncertmeistars Oskars Petrauskis.

Jubilejas koncerta otrajā daļā orķestris "Rīga" saspēlēsies ar maestro Raimondu Paulu, atskaņojot divus apjomīgus viņa instrumentālos darbus. 1967. gadā sacerētā džeza svīta "Melnās krāsas" šovasar atjaunota bigbenda sastāvam. Vēl senāk, 1964. gadā, meklējamas saknes R. Paula "Rapsodijai klavierēm un orķestrim", kas savulaik tikusi spoži atskaņota ar komponista paša solo. Laimīgi ir saglabājies atskaņojuma ieraksts, kas deva iespēju restaurēt šo skaņdarbu nošu pierakstā, jo laika gaitā skaņdarba notis bija zudušas. R. Paula vokālās kompozīcijas dziedās solisti Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Ingus Pētersons, Daumants Kalniņš un kamerkoris "Ave Sol".

Biļetes uz Galā koncertu "Mūzika iedvesmai" iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.