Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Rīgā viesosies džeza fenomens – KURTS ELINGS

Rīgā viesosies džeza fenomens – KURTS ELINGS

Festivāla "Rīgas Ritmi" Ziemas koncertu sērijas ietvaros, 9. decembrī Kongresu namā uzstāsies amerikāņu džeza fenomens Kurts Elings un Latvijas Radio bigbends.

Kurts Elings – viens no pārsteidzošākajiem jaunās paaudzes džeza vokālistiem, kas, būdams arī dziesmu vārdu autors un komponists, spēj organiski apvienot klasisko tradīciju skanējumu ar neierastiem muzikāliem jaunievedumiem un rast harmonisku dažādu žanru un stilu sintēzi savām kompozīcijām. Viņa balss ir īpatnēja: piesātināts baritons, kas aptver četras oktāvas, izpildījuma meistarība un sniegto emociju dziļums pārsteidz klausītāju. Ritms, struktūra, domas formulējums un kompozīciju dinamika Elinga vokālajā izpildījumā drīzāk atgādina virtuozu džeza mūziķa instrumentālo spēli.

Mākslinieks Rīgā uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu, kas ir atjaunots kolektīvs, kura patrons ir Raimonds Pauls, mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns, diriģents un repetitors Kārlis Vanags, savukārt 9.decembra projekta muzikālais direktors Laurence Hobgood. Kolektīvs darbosies uz projektu principa un bigbendā muzicēs Latvijas talantīgākie mūziķi kā arī viesmākslinieki.

Katrs no Elinga deviņiem albumiem bija nominēts kā minimums vienam Grammy apbalvojumam, savukārt 2010. gadā Kurts Elings ar CD "Dedicated To You" ieguva Grammy balvu nominācijā "Labākais džeza vokālais albums", kas apstiprina drosmīga inovatīvā rakstura un nepārspējamas meistarības apvienojuma augstāko pilotāžu. Nupat džeza māksliniekam iznācis jauns albums "1619 Broadway – The Brill Building Project", kurā Kurts Elings dalās ar sajūtām un atmiņām, kas tam saistās ar Ņujorku un tās radošo atmosfēru. Kā saka pats Elings "Es gribēju radīt to, kas atspoguļotu manu mīlestību pret Ņujorku". Lai arī savu karjeru Elings uzsāka Čikāgā, tomēr kopš 2008. gada viņš kopā ar savu ģimeni dzīvo Manhetenā, pašā Ņujorkas sirdī. London Telegraph nodēvēja šo albumu par vienu no svarīgākajiem populāro dziesmu ģeneratoriem Rietumu pasaulē.

Neskaitāmu starptautisku džeza festivālu un koncertu dalībnieks ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Terens Blančards (Terence Blanchard), Deivs Brubeks (Dave Brubeck), Džons Hendriks (Jon Hendricks) u.c. Kurts Elings darbojies kā mūziķis-rezidents tādos slavenos festivālos kā Singapore Music un Monterey Jazz.

Pēdējo 12 gadu laikā Kurts Elings trīspadsmit reizes ir guvis uzvaras kritiķu aptaujās un sešas reizes lasītāju aptaujās DownBeat, kā arī šajā laika posmā astoņas reizes uzvarējis JazzTimes lasītāju aptaujā, astoņas reizes ieguvis titulu "Gada dziedātājs" no Jazz Journalists Association, 2010. gadā ieguva Edison/Jazz World balvu, mākslinieks ieguvis arī German ECHO Jazz Award un Scottish Jazz Award.

"Sākot no 90. gadu vidus, neviens dziedātājs džezā nav bijis tik drosmīgs, dinamisks un interesants, kā Kurts Elings. Ar viņa gaisīgo vokāla lidojumu, viņa aso liriku un mūzikas izjūtu, viņš ir nācis, lai iemiesotu džeza kreatīvo garu." – "The Washington Post".

"Kurts Elings ir spējīgs izmainīt daudzu klausītāju izpratni par džeza dziedājuma būtību un mērķi." – "Chicago Tribune".


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.