Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Lāčplēša dienā Jūrmalā būs tradicionālais lāpu gājiens

Lāčplēša dienā Jūrmalā būs tradicionālais lāpu gājiens

Jūrmalā iedibinājušās stabilas tradīcijas Lāčplēša dienas atzīmēšanai – notiek svētbrīdis, lāpu gājiens un piemiņas pasākums pie kapteiņa Zolta pieminekļa.

Lāčplēša dienas pasākumi "Par Latviju" Jūrmalā sāksies ar svētbrīdi 11. novembrī plkst. 16.00 Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā Raiņa ielā 4.

Tūlīt pēc svētbrīža pie baznīcas pulcēsies Jūrmalas iestāžu un uzņēmumu darbinieki, skolēni, skolotāji un audzēkņu vecāki, lai piedalītos lāpu gājienā cauri visai Slokai un Kauguriem pa Raiņa un Kaugurciema ielu līdz pat Kapteiņa Zolta piemineklim, kur plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Gata Trukšņa uzrunu.

Lāčplēša dienas svinības noslēgs sadziedāšanās un tējas baudīšana pie ugunskura laukumā pie Kapteiņa Zolta pieminekļa, piedaloties latviešu tradīciju kopai "Skance" un Vītolu ģimenei, kuru pazīstam no pirmajiem LNT rīkotajiem Ģimeņu dziedāšanas svētkiem televīzijā.

Nedaudz vēsturiskas informācijas:

1919. gada marta beigās kapteinis Pauls Zolts uzņēmās Latviešu atsevišķā bataljona 2. rotas vadību. 13. maija rītā Zolta rota ieradās ierakumos Kaugurciema kāpās pie Slokas, bet jau 18. maija rītā Zolta rotai uzbruka lielinieki. Bija jāatsit divu lielinieku pulku uzbrukums. Izrādījās, ka ložmetēji pieputināti smiltīm un kaujā maz izmantojami un šautenēm atsūtītas nepareizas patronas. Pārspēks bija nesalīdzināmi lielāks, cīņa nevienlīdzīga.

Aptrūkās patronas, un Zolta rotas 2. vads, pret kuru bija vērsts cīņas smagums, atkāpās līdz Kaugurciema pirmajām mājām. Stāvoklis bija nopietns – ienaidnieks bija jāuzveic, jo citādi tas nokļūtu aizmugurē un lauztu visu fronti. "Uz priekšu zēni – ar durkļiem!" atskanēja kapteiņa pavēle. Un viņš pats bez kavēšanās ar šauteni rokās stājās savu karavīru priekšgalā. Kapteinis krita, bet rota kauju turpināja, piespiežot lieliniekus bēgt.

Kritušajam kapteinim Paulam Zoltam par varonību Kaugurciema kaujā piešķīra Lāčplēša kara ordeni, bet 1920. gada 18. maijā viņa mirstīgās atliekas pārapbedīja dzimtas kapos –Mazsalacā.

Kapteiņa Zolta piemineklis Kaugurciemā ir viena no galvenajām Jūrmalas vietām, kurp pilsētnieki dodas godināt Latvijas brīvības cīņu varoņus ne tikai 11.novembrī – Lāčplēša dienā. 18. maijā Kaugurciemā Jūrmalas pašvaldība organizē kapteiņa Paula Zolta piemiņas dienas militāro stafeti "Augsim Latvijai", kurā piedalās 4.–5. klašu un 6.–7. klašu skolēnu komandas ne tikai no Jūrmalas, bet arī no citām pašvaldībām.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.