Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Spāņu pantomīmas meistars atgriežas Latvijā ar izrādēm un meistarklasi

Spāņu pantomīmas meistars atgriežas Latvijā ar izrādēm un meistarklasi

Pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris, pasniedzējs Karloss Martiness viesosies Latvijā no 4. līdz 14. aprīlim, kad uzstāsies vairākās Latvijas pilsētās ar izrādēm "Grāmatas bez vārdiem" un "Mirāža", kā arī sniegs meistarklases Latvijas esošajiem un topošajiem aktieriem.

Dzimis 1955. gadā Spānijā, jau 30 gadus viņš ir saistīts ar žestu valodu, ko ir izkopis un attīstījis, lai brīvi un viegli sazinātos jebkurā kultūrā un tautā. Viņu pazīst ne tikai Eiropā, bet arī citviet pasaulē, kur viņš uzstājies teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika mīmam ļauj radīt visdažādākos pretstatu tēlus.

Par savu skolotāju un iedvesmotāju spāņu mīmu sauc arī latviešu aktieri. Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa saka: "Satikšanās ar Karlosu Martinesu man bija ļoti liels un iedvesmojošs notikums. Viņš ir Liela Personība. Liels Mākslinieks! Un to jūt katrā viņa kustībā, stāstā, žestā un mīmikā uz skatuves. Un to jūt katrā vārdā, sarunājoties ar viņu personīgi. Viņa darbs ir dzīvi un Dievu apliecinošs, kas ir tik būtiski mūsu laikmetā, kad nereti valda princips: jo melnāk un drūmāk, jo lielāka māksla."

Šoreiz meistars uz Latviju atvedis divas izrādes "Mirāža" un "Grāmatas bez vārdiem", ar ko uzstāsies ne tikai Rīgā, bet viesosies arī Ventspilī, Tukumā, Jelgavā un Cēsīs.

Izrādes "Grāmatas bez vārdiem" darbība notiek bibliotēkā. Mākslinieks izvēlas grāmatas un atradis vienu vai citu lēnām pazūd bezgalīgajos grāmatu plauktos. Pēkšņi iedomātais teksts un burti pārvēršas kustībā un darbībā. Mīma ķermenis un rokas sāk attēlot grāmatu varoņus. Zināmi un nezināmi tie uznāk uz skatuves. Kā Šerloks Holms atrisināja komplicētu notikumu? Un kā sauca Dona Kihota palīgu? Bibliotēkā mākslinieks ļauj mums iejusties gan literatūras varoņos, gan palīdz mums ieraudzīt mūsu ikdienas dzīves norises.

Savukārt, izrāde "Mirāža" ir mākslinieka jaunākā izrāde, kas tapusi, iedvesmojoties no diskusijām par klimata pārmaiņām un ierobežotajiem dzeramā ūdens resursiem. Izrāde atsaucas uz mūsu vērtīgāko un dabīgāko resursu – ūdeni. Visa pantomīma ir mirāža, kas rada dzīvi no žestiem, sākot ar ikdienišķām darbībām līdz pat dramatiskiem un komiskiem notikumiem. Aktieris atstāj sava tēlojuma interpretāciju skatītājiem un viņu secinājumiem ļauj sniegties līdz katra personīgās iztēles robežām.

Izrādi "Grāmata bez vārdiem" varēs redzēt:
Jelgavas studentu teātrī 8. aprīlī plkst. 19.00;
Ventspils kultūras centrā 9. aprīlī plkst. 19.00;
Tukuma kultūras namā 11. aprīlī plkst. 19.00;
Cēsu izstāžu namā 14. aprīlī plkst. 16.00.

Izrāde "Mirāža" būs skatāma: Rīgā Dailes teātra Mazajā zālē 13. aprīlī plkst. 13.00 un 18.00. Izrāde iekļauta Spānijas kultūras dienu programmā, ko organizē Spānijas vēstniecība Latvijā.

Karloss Martiness Latvijā viesojies jau vairākkārt, kad ne tikai priecējis Latvijas publiku ar savām izrādēm Rīgā, bet arī pasniedzis meistarklases Dailes teātra, Nacionālā teātra un Leļļu teātra aktieriem. Arī šoreiz Martiness pasniegs meistarklases topošajiem aktieriem un režisoriem Latvijas Kultūras akadēmijā un Jelgavas studentu teātrī.

Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.