Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Liepājas muzeja dārzu piedziedās dziesminieks Haralds Sīmanis

Liepājas muzeja dārzu piedziedās dziesminieks Haralds Sīmanis

18. maijā akcijas "Muzeju naksts" laikā Liepājas muzeja dārzu plkst. 23 pieskandinās dziesminieks Haralds Sīmanis, kura balss diapazons sasniedz gandrīz četras oktāvas.

Haralds Sīmanis ģitāras un ērģeļu spēli apguvis pašmācības ceļā. Jau 70. gados Sīmanis uzsāk sadarbību ar Arvīdu Ulmi, kura dzeju savās dziesmās izmanto joprojām.

1976. gadā viņš sacer poēmu ērģelēm "Mīlestība nekad nebeidzas", divus gadus vēlāk dziesmu ciklu "Likteņa lietavas", bet 1979. gadā — ciklu "Par zāli, sāli un Tevi". 1980.gadā visa Latvija, aizturot elpu klausās, kad viņš "Mikrofona" aptaujas laureātu koncertā dzied "Melns ezers kalna galā..."

Šo neparasto talantu pamana profesionāļi, uzaicinot Sīmani vispirms uz Filharmonijas kolektīvu "Tip Top", vēlāk uz grupu "Lāčplēsis". Sadarbībā ar to 1983.gadā top vēl viens hits – "Man jānoriet".

Tomēr nepārtrauktie koncerti bez atelpas nevar ilgi turpināties, jo Sīmanim vissvarīgākā ir mākslinieciskā brīvība, tāpēcaAstoņdesmito gadu aiziet no lielās skatuves, lai strādātu individuāli. Ar saviem radošajiem plāniem viņš nelielās arī deviņdesmitajos gados, bet regulāri apbraukā Latvijas baznīcas ar savu dziesmu koncertiem.

1984. gadā Sīmanis iesaistās Arvīda Ulmes organizētajā "Pieminekļu aizsardzības centrā". Centrs organizē jumtu nomaiņu vairākām Latvijas baznīcām un mūziķis tam palīdz ar savām jumiķa iemaņām.

Savukārt metālmākslinieka, dizainera Edgara Spridzāna kinētisko burbuļmašīnu performance Muzeju naktī ļaus izbaudīt jautru brīdi ikvienam apmeklētājam.

Mākslinieks beidzis Liepājas Lietišķās mākslas koledžas Metāla dizaina izstrādājuma nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina nodaļu. E. Spridzāns piedalās metālmākslinieku darbu izstādēs, plenēros un simpozijos.

Edgars Spridzāns ir biedrības "Apokalipses jātnieki" dibinātājs un līdzautors daudziem ērmriteņiem. Kā dizainers un meistars projektā HOPP izstrādā pielāgotus velosipēdus un atbalsta riteņus ratiņkrēsliem.

Projektā RATT mākslinieks veido dizaina velosipēdus un aksesuārus, metāldizaina mēbeles, netradicionālus metāldizaina risinājumus. Piedalās interjeru un reklāmu veidošanā.

Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienlaicīgi notiek gandrīz visos Eiropas muzejos. Muzeju nakts iniciatīva radusies 2005. gadā Francijā. 2013. gada 18. maijā Muzeju nakts turpina trīsgadu ciklu, iezīmējot Raiņa trejkrāsu sauli un Latvijas dārgumus. Muzeju nakts šogad iemirdzēsies zaļā krāsā un ieskanēsies meža skaņās. Pat dzīvodami pilsētā esam saistīti ar mežu – tas dziedina, iedvesmo, māca un norūda. Muzeju naktī ieklausīsimies Meža stāstos, kurus vēsta mūsu kultūras mantojums.

Liepājas muzejā iezīmēsies meža un cilvēka mijiedarbība dažādās kultūras izpausmēs. Liepājas muzejs izgaismosies zaļš un gaidīs ikvienu, kurš vēlas izbaudīt zaļu brīdi. Muzejā būs apskatāmas rotas, kas tapušas no dažādu augu sēklām, kā arī notiks akcija "Iestādi koku!". Zaļu prieku lieliem un maziem garantēs ziepju burbuļu laišana muzeja dārzā. Arī ausīm tiks zaļš prieks – tās lutinās meža putnu dziesmas, klasiskās mūzikas šedevri un Haralda Sīmaņa balss. Muzejā savas izcilās īpašības demonstrēs mednieku labākie medību biedri – suņi. Mednieki rādīs savas dižākās medību trofejas un stāstīs, kā viņi pie tām tikuši.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.