Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Muzeju naktī Mežaparkā norisināsies atraktīvi pasākumi

Muzeju naktī Mežaparkā norisināsies atraktīvi pasākumi

18. maijā, kad visā pasaulē atzīmēs Starptautisko Muzeju nakti, izbaudīt šīs nakts burvību būs iespēja arī kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks". No plkst. 18.00 pie Lielās estrādes ar daudzveidīgām aktivitātēm apmeklētājus sagaidīs mežsaimniecības un kokrūpniecības uzņēmumu pārstāvji un dažādi pasaku tēli. Meža bezgalīgo stāstu vēstīs un aicinās piedalīties radošajās darbnīcās Tērvetes Dabas parka Meža māte, Sīkstulis un Sila raganiņa, "Rīgas mežu" Zīļuks un "Latvijas valsts mežu" Cūkmens.

Savukārt pie Lielās estrādes ēkas būs iekārtota izstāde "Iepazīsties – koks!". Izstādes mērķis ir saprotamā veidā parādīt visu mežsaimniecības ciklu no sēklu ieguves līdz koksnes pilnīgai pārstrādei un iepazīstināt interesentus ar mežsaimniecības tradīcijām Latvijā. Erudītie Muzeju nakts apmeklētāji savas spējas varēs demonstrēt, mēģinot atbildēt uz jautājumiem – kāpēc koka kuģu ēra nav beigusies, kas saista "Porsche" sporta automašīnas ar Latvijas bērzu, vai - kāpēc Zviedrijas karali ikdienas gaitās pavada Latvijas koks?

Muzeju nakts ietvaros notiks SIA "Rīgas meži" organizētā ikgadējā zīmējumu konkursa labāko darbu apbalvošana. Šī gada konkursa tēma bija "Palīdzi mežam ziņot!" Konkursa ietvaros Rīgas 3. - 12. klašu skolēni tika aicināti ar savām idejām un viedokli piedalīties pilsētai piederošo mežu brīdinājuma zīmju izstrādē. Pavisam konkursam tika iesniegti vairāk nekā 200 zīmējumi. Labākos no tiem izmantos SIA "Rīgas meži" meža brīdinājuma zīmju izgatavošanai. Labāko darbu autoriem sagatavotas vērtīgas balvas – velosipēdi, fotoaparāti un dāvanu kartes 50 latu vērtībā, tāpēc zīmējumu konkursa dalībnieki ir īpaši aicināti uz Muzeju nakti "Mežaparkā".

Lai naktī mežā justos drošāk, mazākos izstādes apmeklētājus pa meža taciņām pavadīs Meža māte, Raganiņa un citi Tērvetes Dabas parka iemītnieki. Pavasara nakts dzestrumu pārvarēt palīdzēs silta zāļu tēja, kas vārīta lielā grāpī, bet jestrākos viesus aicinās Lielā Meža karaoke.

Tāpat apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt savus spēkus briežu bauras imitēšanās sacensībās, kuru uzvarētājs iegūs Lielo balvu no starptautiskās medījumu trofeju izstādes "Trophy Grand Prix Riga 2013" organizatoriem. Ir paredzētas arī medību loka šaušanas apmācības pieredzējušu instruktoru pavadībā.

Muzeju nakts radošo atmosfēru vairos Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Valsts meža dienesta un SIA "Rīgas meži" aktivitātes un darbnīcas Meža pazinējiem, kur no dabīgajiem materiāliem apmeklētāji varēs izgatavot īpašās meža lampiņas un citas dāvaniņas.

"Latvijas Valsts mežu" Cūkmens mazajiem pasākuma apmeklētājiem stāstīs par to, kas notiek ar dabu, ja cilvēki to sāk piesārņot, savukārt "Mammadaba" pārstāvji piedāvās apmeklētājam iestādīt savu koku, tādējādi padarot mūsu zemi vēl zaļāku.

Muzeju nakts dalībniekiem līdz izstādei "Iepazīsties – koks!" būs iespējams aizkļūt arī ar personisko autotransportu, iebraucot Mežaparka teritorijā no Viestura prospekta puses. Savukārt apmeklētāju ērtībām, kuri uz estrādi dosies no Zooloģiskā dārza puses, kursēs ekskursiju vilcieniņš.

Izstāde bez maksas būs atvērta visu 2013. gadu. Darba dienās izstāde pieejama iepriekš pieteiktām grupām, bet no 23. maija tā būs atvērta katru sestdienu no plkst. 11 līdz 18.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.