Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Rudens zelta lapu piedāvājums Turaidā

Rudens zelta lapu piedāvājums Turaidā

Oktobra sākums ir laiks, kad Gaujas senieleja uzzied rudens krāšņumā un sirdsbalss aicina doties dabā un apmeklēt vēstures stāstiem bagātas vietas. Turaidas vēsturiskais centrs ir vieta, kur sajūtama gadsimtu elpa un saglabātas ēkas-pieminekļi – Turaidas viduslaiku pils, senā koka baznīca un muižas saimnieciskā centra ēkas. Muzejrezervāta 38 ekspozīcijās sagatavotais vēstījums sniedz ieskatu par tūkstošgadē uzkrātajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, mantojumu un notikumiem laiku lokos Turaidas vēsturiskā centrā Latvijas un Eiropas notikumu kontekstā.

Apmeklētājiem katru dienu bez brīvdienām atvērta viduslaiku pils, senā koka baznīca, muižas saimnieciskā centra ēkas – smēde, ratnīca, pirtiņa un citas vēsturiskas celtnes. Rudens daudzkrāsainību vislabāk iespējams izbaudīt, izstaigājot muzejrezervāta dabas takas, kas savieno Dziesmu dārza paleju ar Dainu kalnu, kā arī pakavējoties Dainu kalnā, veroties senlejas plašumā. Muižas dīķu atspulgos, gājputnu dziesmās un krītošo lapu klusajā dziesmā iespējams sajust rudens mierpilno harmoniju, bet aktīvāka dzīvesveida piekritējiem saistošas būs muzejrezervāta piedāvātās izglītojošā programmas, kuru laikā ikvienam dalībniekam ir iespēja caur uzdevumiem un darbībām iepazīt vēsturi sajūtās. Skolēniem un pieaugušajiem iespējams kļūt par viduslaiku ļaudīm programmā "Ciemos pie Turaidas fogta", orientēšanās spēlē "Tūkstošgades stāsts" maziem un lieliem jākļūst pašiem sev par gidiem, programmā "Ko lems līvu Likteņa zirgs?" iespēja piedalīties Gaujas lībiešu sapulcē, programmā "No kā būvēta Turaidas pils?" iespējams pašiem gatavot māla ķieģeļus", programmā "Ienāc tautasdziesmu pasaulē!" - apzināt dainās ietvertās dzīves pamatvērtības un programmā "Uzvārdu došana Vidzemē" uzzināt, kā veidojušies latviešu uzvārdi.

Zelta lapu laika brīvdienās Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju centra pagrabiņā darbosies kafejnīca, pils pagalmā varēs iemēģināt roku šaušanā ar loku un nogaršot siltas pankūkas, muzejrezervāta teritorijā tiks piedāvātas izjādes ar zirgu vai pajūgā, kā arī notiks citas aktivitātes.

7. oktobrī plkst. 15.00 Turaidas pils pagalmā ar rudens smeldzes un burvības piepildītām melodijām apmeklētājus iepriecinās Siguldas pagasta kultūras nama pūtēju ansamblis diriģenta Jāņa Raslava vadībā.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.