Laipni lūdzam, Piedalies.lv


Aizmirsi paroli?

REĢISTRĀCIJA

Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI
Pievieno RAKSTU
Pievieno DZEJOLI
Pievieno JOKU
Pievieno ATZIŅU
Pievieno RECEPTI

Jaunumi un pasākumi

Cēsīs notiks 6. Starptautiskie jauno komponistu meistarkursi

Cēsīs notiks 6. Starptautiskie jauno komponistu meistarkursi

No 12. līdz 20. augustam, sadarbībā ar Eiropas nozīmīgāko akustikas un mūzikas izpētes centru – Parīzes IRCAM, Cēsīs notiks starptautiski komponistu meistarkursi, kur jaunos skaņražus apmācīs pasaulē atzīti komponisti Mikaēls Levinass (Francija), Viljams Brūks (Lielbritānija), Toivo Tulevs (Igaunija) un kā eksperimentāla skaņu laboratorija piedalīsies Latvijas Radio koris.

Nometni 12. augustā plkst. 20:00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā ar koncertu Cēsu māklas festivāla ietvaros atklās Latvijas Radio koris, kas tikko atgriezies mājās no prestižā Zalcburgas festivālā Austrijā.

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto dažādiem mūziķu sastāviem veltīto tematiku, dalībnieki pievērsīsies noteiktu mūzikas izpildītāju specifikai – šoreiz tas būs koris un laikmetīgās kora mūzikas kompozīcijas tehnikas. Kursu tēma "Šekspīra sapnis. Koris kā sapnis un smalkmehānisms" tiks aplūkota gan pasniedzēju lekcijās, gan praktiskajā darbā, koncentrējoties tieši uz laikmetīgās kora mūzikas tehnisko un estētisko problemātiku.

Galvenās kursu aktivitātes norisināsies Cēsu meža skolā, un meistarkursu darba augļus klausītājiem būs iespēja baudīt koncertā, kurā uzstāsies Latvijas Radio koris diriģentu Kaspara Putniņa un Sigvarda Kļavas vadībā Cēsu meža skolas zālē 17.augustā, plkst. 18.00. Ieeja bez maksas.

Daļu no Cēsu nometnes ietvaros tapušajiem darbiem Latvijas Radio koris atskaņos oktobrī jaunās mūzikas festviāla Arēna koncertā Rīgā, kā arī 2013. gada maijā šī programma izskanēs Parīzē, IRCAM rīkotajā jaunās mūzikas festviālā Agora.

Šogad komponistu kursos piedalīsies pavisam 20 dalībnieki, daļu no tiem izvēlējušās Lietuvas, Igaunijas un Latvijas mūzikas augstskolas, deleģējot no katras mācību iestādes talantīgākos studentus, savukārt pārējie iespēju piedalīties izcīnīja atklātā konkursā, iesūtot izvērtēšanai savas skaņdarbu partitūras.

Latviju meistarkursos pārstāvēs jaunie komponi Linda Leimane, Laura Gustovska, Santa Bušs, Oskars Herliņš, Jēkabs Nīmanis un Anna Veismane. Pārējie kursu dalībnieki būs viesi no Lietuvas, Igaunijas, ASV, Īrijas, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Argentīnas, Jaunzēlandes, Honkongas, Filipīnām.

Komponists Andris Dzenītis – kursu idejas autors un mākslinieciskais direktors: "Meistarklases, meistarkursi, zināšanu papildināšana ārpus akadēmiskās izglītības obligātās, standartizētās formas ir būtiska iespēja jebkuras specialitātes māksliniekiem iegūt plašāku, daudzpusīgāku skatienu uz smalkākām savas specialitātes niansēm, iepazīt jaunas mākslas formas un izpausmes, atbrīvotā vidē iegūt un izveidot ciešus kontaktus ar kolēģiem, bet galvenais – koncentrētā, kampaņveidīgā formā saņemt būtisku informāciju, kuru sniedz uz kursiem aicinātie, respektablie pasniedzēji – savas specialitātes profesionāļi."

Jauno komponistu meistarkursi tiek rīkoti reizi divos gados, kopš 2002. gada tie ir vienīgie šāda veida, formas un apjoma kursi Baltijas reģionā. Meistarkursi ir staprptautiskās jaunās mūzikas meistarkursu asociācijas ULYSES biedrs.

Papildus informācija par pasniedzējiem:

Mikaēls Levinass (1949, Francija) – viens no izcilākājiem mūsdienu Franču komponistiem un koncertējošiem pianistiem, Olivjē Mesiāna skolnieks, viens no spektrālisma virziena radītājiem un pionieriem pasaulē kopā ar Žerāru Grizē un Tristānu Miraiju. Levinas atšķirībā no daudziem saviem franču kolēģiem īpašu vērību piegriezis tieši vokālajai mūzikai un tās skaņkrāsai – viņš ir daudzu koradarbu un vairāku operu autors.

Viljams Brūks (1965, Lielbritānija) ir Jorkas universitātes kompozīcijas profesors, matemātiķis, kuru īpaši ciešas saites saistījušas ar Džonu Keidžu, kuram Brūks ir bijis gan skolnieks, skaņdarbu pirmatskaņotājs gan arī asistents. Brūksa īpašā interešu lokā ir mikrotonālās harmonijas un tembrālās spēles cilvēka balss
iespējās.

Toivo Tulevs (1958,Igaunija) ir Tallinas mūzikas un teātra augstskolas kompozīcijas katedras vadītājs, profesors, komponists kurš sevi pierādījis starptautiskā arēnā kā ļoti smalkas faktūras kompozīciju autors, īpašs viduslaiku mūzikas pārzinātājs un eksperimentētājs kora faktūrā. Tulevs vairākkārt ir sadarbojies ar Latvijas radio kori un kursos kā pasniedzējs jau atgriežas otrreiz.


Twitter Facebook Draugiem Piedalies favoriteType: Ultrabook
Processor: 4th generation intel(r) core(tm) i5-4200u processor (3m cache, up to 2.6 ghz)
Memory: 4GB single channel DDR3L 1600mhz (4GBx1)
Display: 14.0 inch hd resolution (1366 x 768)
Video: Nvidia Geforce GT740m 2gb ddr3
Storage: Sata 500gb 5400rpm sshd
Card reader: SD card reader
Camera: Integrated 720hd (1. 0Mp) camera with microphones
Communications: intel(r) 7260bgn + bt4. 0 (Intel(R) wireless-n 7260 bgn + bluetooth 4. 0)
I/O ports: Expansion slots sd card reader external chassis connections headphone/microphone combo jack, hdmi,
power, rj-45, (2) usb 3.0, (1) usb 3.0 with power share
Audio: Integrated stereo speakers (1. 5W x 2) + 1 subwoofer (2w) hd audio with wave maxxaudio 4.0
Keyboard: silver standard keyboard - international english, standard full size, chiclet keyboard
Battery: 51.2Whr, 3-cell battery (integrated)
AC adapter: 65w AC adapter
Dimensions: 18.3Mm(h) x 233.5Mm(d) x 337.6Mm(w)
Weight: 1,53kg
Color: Graphite silver, anodized aluminum
Features: Thin, light and ready to impress. Travel light and stay entertained with a compact and sleek laptop offering outstanding graphics performance.
Cena - TIKAI 500 Eur

Zvaniet jebkuru jautājumu gadījumā - +371 29392607.