Latviešu Русский Deutsch English Français Türkçe
Šodien vārda diena - 20. Maijs

          Venta, Salvis, Selva

Kalendārā neierakstītie vārdi

          Fadejs, Lada, Ladislavs, Laira, Lala, Salvija, Salvijs, Salvo, Selvijs, Selvins, Selvis, Solvis, Tadeušs

Populārākie šī mēneša vārdi

          Elīna, Ņina, Dainis, Oksana, Daina, Rolands, Aina, Daiga, Karīna, Antoņina, Anete, Amanda, Elza, Leonīds, Lāsma, Arvīds, Renāte, Monta, Lilita, Rinalds

Visi šī mēneša vārdi

Oficiālie:  Adīna, Aina, Amanda, Amanta, Amālija, Anete, Antoņina, Arvis, Arvīds, Beatrise, Beāte, Daiga, Daina, Dainida, Dainis, Daumants, Dinija, Drosma, Drosmis, Druvis, Druvvaldis, Eda, Elga, Elgars, Elva, Elvijs, Elvis, Elza, Elīna, Erlends, Francis, Gaits, Hedviga, Helga, Helvijs, Ilizana, Ilma, Irita, Irma, Irīda, Ita, Kaiva, Karīna, Kira, Laimis, Laimonis, Leonīda, Leonīds, Lilita, Lāsma, Minna, Mirga, Modra, Modrīte, Monika, Monta, Mudrīte, Ninona, Oksana, Renāte, Rinalda, Rinalds, Rolanda, Rolands, Ronalds, Severīns, Silva, Skaidris, Tince, Ulla, Urzula, Valfrīds, Valts, Vilhelmīne, Zanda, Zandis, Zilga, Zilgma, Īrisa, Ņina


Elīna
Vārda dienu Elīna svin 19. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 7 980 personas ar vārdu Elīna. 22 61 Vārda Elīna nozīme un skaidrojums: Pirmais tips. Modē nācis vārds. Jo Elīna ir mūsdienīga, izteikti enerģiska būtne, kas egoistiski laužas pa dzīves brikšņiem, lai uzvarētu. Paļaujas uz savu izstrādāto..
Lasīt vairāk
Ņina
Vārda dienu Ņina svin 28. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 10 260 personas ar vārdu Ņina. 2 13 Vārda Ņina nozīme un skaidrojums: Viņa apveltīta ar dievišķu dzirksti, kas palīdz pārvarēt šaubas, izmisumu, grūtības. Mīl cilvēkus arī to vājību dēļ un dara visu no sirds: ja mīl,..
Lasīt vairāk
Dainis
Vārda dienu Dainis svin 23. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 5 960 personas ar vārdu Dainis. 4 20 Vārda Dainis nozīme un skaidrojums: Pirmais tips. Dzimis diplomāts, godīgs, taisnīgs, visādu jaunu ideju realizētājs. Lūkojas uz dzīvi ar mazliet zobgalīgu fatālismu. Atzīst brīvību itin no visa: no sievas,..
Lasīt vairāk
Oksana
Vārda dienu Oksana svin 28. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 5 340 personas ar vārdu Oksana. 4 14 Vārda Oksana nozīme un skaidrojums: Neganti cīnās par mīlestību, par nepiepildītām cerībām un bieži divkaujā arī uzvar. Oksanas draugu un paziņu raksturojumi: ..
Lasīt vairāk
Daina
Vārda dienu Daina svin 23. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 4 970 personas ar vārdu Daina. 2 14 Vārda Daina nozīme un skaidrojums: Pirmais tips. Viņai ir skaidrs skatiens uz pasauli; var būt haotiska, taču nekad virspusēja. Dainu nevar iedragāt ne apvainojumi, ne ķengas. Sarežģīta savā stratēģijā...
Lasīt vairāk
Rolands
Vārda dienu Rolands svin 18. oktobrī. Latvijā dzīvo apmēram 4 290 personas ar vārdu Rolands. 4 29 Vārda Rolands nozīme un skaidrojums: Pirmais tips. Nav vienaldzīgs pret varu un naudu. Rolandam eksistē tikai tas, ko viņš pats izdomā un saož. Jūt un dzird to, ko citi..
Lasīt vairāk


Lai ceļš, ko esi sācis Tu,
Pret kalnu nebeidz vīties,
Un dzīvē pietiek spēka būt,
Patiesi laimīgam kļūt.


Lai ceļš, ko esi sācis Tu,
Pret kalnu nebeidz vīties,
Un dzīvē pietiek spēka būt,
Patiesi laimīgam kļūt.


Pat odiņš, kas pie loga rūts
Nemitīgi sīc un dūc,
Kā nu prot un kā nu māk,
Ar sveicieniem pie tevis nāk.


Lai tavā vārda dienā
Tev prieku dāvā viss,
Lai draugi pasniedz ziedus
Un sauli debesīs!