Latviešu Русский Deutsch English Français Türkçe


IGO un komponista Valta Pūces jaunais koncertuzvedums "ZEME"

Article Image

28. augustā plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē ar jauno koncertuzvedumu "ZEME" savus mūzikas cienītājus priecēs Igo. Pirms diviem gadiem kopā ar komponistu Jāni Strazdu tika uzsākts četru dabas stihiju cikla "Uguns. Zeme. Ūdens. Gaiss." pirmais projekts "UGUNS", kuru ar dzejas, mūzikas, kā arī vizuālās mākslas palīdzību un savu mītisko stāstu par pasauli veidoja Igo. Šīs vasaras nogalē Igo ar kompānijas "BIGBANK" atbalstu saviem klausītājiem piedāvā četru dabas stihiju cikla otro muzikālo projektu "ZEME", kas tiek veidots ar dziedātāja, mūziķa un daudzpusīgā mākslinieka Igo radītu dzeju, komponista Valta Pūces oriģinālmūziku un mākslinieces Gitas Straustiņas video projekcijām. Jaunās koncertprogrammas "ZEME" pirmajā daļā Igo ar mūziķiem atskaņos skaņdarbus, kuri ir veltīti zemes tēmai, savukārt koncerta otrajā daļā skanēs skaņdarbi no cikla "UGUNS" un Igo zelta repertuāra.

"Lai arī bizness un māksla ir šķietami nesavienojamas jomas, tāpat kā lietus dod ražīgumu zemei, finansiālais atbalsts palīdz uzplaukt mūzikai un aiznest to līdz klausītājiem. Igo enerģija, gluži kā dabas stihija, aizrauj klausītājus muzikālā ceļojumā, un, tā kā gan mūsu darbinieku, gan klientu vidū ir ļoti daudz Igo cienītāju, mums ir gods atbalstīt koncertuzvedumu "Zeme", lai tas priecē iedzīvotājus visā Latvijā," stāsta Artis Bērziņš, BIGBANK vadītājs Latvijā.

Igo projektā "ZEME" uzstāsies kopā ar plašu mūziķu un viesmākslinieku sastāvu, starp tiem Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa, Dailes teātra aktieris un režisors Juris Strenga, mūsdienu deju grupa "Buras", Andra Veismaņa stīgu kvartets, flautists Andis Klučnieks, saksofonists Zintis Žvarts, elektroduets "Das IST", dziedātāja Ieva Kerēvica, mūzikas dizainers Andris Indāns, komponisti – Jānis Strazds un Valts Pūce, IGO pavadošā grupa: Juris Kristons, Reinis Ozoliņš, Ivars Jercums, Armands Alksnis, Kaspars Kurdeko un citi.

Veidojot jauno koncertuzvedumu, kā arī albumu, tā tapšanā piedalījušies vairāk nekā 50 dažādu pasaules valstu pārstāvji, kas šobrīd dzīvo Latvijā, tostarp arābu kultūras centra priekšsēdētājs Hosams Abu Meri, Latvijā dzīvojošais soms - mūziķis Marko Ojala, dziedātāja, poliete Anna Polansky, spāņu pavārs Havjers Garsija, itālis Roberto Meloni, gruzīnu gleznotājs Nukzars Paksadze, kultūras pārstāvji no Indijas, Šrilankas, Bengālijas, Nepālas, Armēnijas, Nigērijas, Brazīlijas, Ķīnas, Francijas, Rumānijas, Korejas, Uzbekistānas, Filipīnām, Marokas u.t.t. Visi šie kultūru pārstāvji ir ierunājuši frāzi, katrs savā valodā, kas tiks atskaņota koncertuzveduma noslēguma dziesmā "Mana Zeme", par to, cik katram sava zeme ir svēta un svarīga.

Koncertuzvedums "ZEME" – 28. augustā Jūrmalā Dzintaru koncertzālē, 25. oktobrī Valmierā, 1. novembrī Jelgavā, 2. novembrī Liepājā un 8. novembrī Rīgā.