P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Atziņas Joki Kalendārs
Menu
×

Cēsu Pilsētas svētki - 25. jūlijā

25. jūlijā visas dienas garumā norisināsies Cēsu Pilsētas svētki ar moto "Es gribu būt tur - šajā brīnišķīgajā pilsētā Cēsīs".

Cēsu pilsētas svētki arī šajā gadā turpinās pērn aizsākto tradīciju – svētkus radām mēs paši – cēsnieki.

Cēsu svētki iesāksies Rīgā, kad Mākslas un mūzikas vilciens maršrutā Rīga – Cēsis – Valmiera uz savām mājām – Cēsīm – atvedīs mākslinieku Andri Eglīti, viņa draugus un paziņas, Cēsu viesus. Cēsu dzelzceļa stacijā atbraucējus sagaidīsim plkst.11.52 un turpat netālu – vecajā noliktavā pie stacijas – tiks atklāta A. Eglīša izstāde "Es gribu būt tur".

Dzelzceļa tematika šajos svētkos nav izvēlēta nejauši – pirms 120 gadiem tika atklāta dzelzceļa līnija maršrutā Rīga - Rīga – Cēsis – Valka - Tartu, kas pārveidoja un deva ieguldījumu pilsētas attīstībā.

Šajā gadā atskatāmies uz vēl vienu būtisku faktu pilsētas vēsturē - Latvijas karogam – 730! Lai iemūžinātu šo vēsturisko faktu, Cēsu Pils dārzā tiks veidots lielfoto "Mēs Latvijai", sarkanbaltsarkanās krāsās ar katra iedzīvotāja, viesa līdzdalību. Akcija plānota kā savdabīga rīta rosme kopā ar Ufo.

Svētkos tiks piedāvātas visdažādākās programmas mūzikas mīļotājiem - ritma svētki ar meistarklasēm, instrumentu izgatavošanu un tirdzniecību, koncerti baznīcā un Vienības laukumā visas dienas garumā, jauniešus uz aktivitātēm aicinās cēsnieks - Reinis Reķis.

Īpaši domāts, lai iepriecinātu mazākos svētku apmeklētājus – cēsnieku popgrupa "Hey" ciemos aicinājusi savus draugus no citām pilsētā, tiks piedāvātas dažādas atrakcijas un radošās darbnīcas.

Autosporta cienītājiem aicināti uz "mazo ralliju" – radiovadāmo modeļu sacensībām un Dakāras rallijreida mašīnu iemēģināšanu.

Savukārt mākslas baudītāji tiks aicināti Ekolukss Cēsu Monmartā , kur mākslinieki ar savu klātbūtni radīs mākslas pilsētas izjūtas, varēs baudīt kafejnīcas "Gourmands" franču virtuvi , veldzēties dzejas un mūzikas skaņās.
Svētkos viesus gaidīs galerija "Dūja", salons "Vecpilsēta", Izstāžu nams, Cēsu Jaunā un Viduslaiku pils.

Neiztrūkstošs svētkos ir jautrais amatnieku un Latvijas lauku labumu tirdziņš ar tautisku Cēsu amatiermākslas kolektīvu radītu noskaņu.

Vakarā klātienē Vienības laukumā svētku dalībnieki varēs vērot Cēsu Mākslas festivāla atklāšanas programmu – L.Bernsteina mūziklu "Brīnišķīgā pilsēta", bet svētku izskaņā – zvaigžņotā svētku balle ar grupu "Keksi".

Aicinām katru radīt svētku prieku sev un citiem!

ES GRIBU BŪT TUR ...
šajā brīnišķīgajā pilsētā – CĒSĪS

lai tiktos ikdienas darbā un svētku priekā,
lai mīlētu un izjustu,
lai sapņotu un rastu piepildījumu,
lai uzdrīkstētos un iesākto turpinātu,
lai atrastu sevi ...


Jums varētu interesēt šie raksti:

Fatman Scoop 9. maijā plkst. 20:00 klubā Essential

Kuldīgas pilsētas svētki 2025 - Svētki, kas iedvesmo

Pelagejas koncerts Dzintaros. Pirmatnējās dzīvības balss.

Mārcis Auziņš saulrieta koncertā - Igates pils, 14.septembris

Bob Marley - Bobs Mārlijs - Koncerts Jūrmalā, 21.augusts

Lāčplēša dienas pasākumi Rīgā 2012, 18.novembrī uguņošana plkst.21:00

PIRMO REIZI RĪGAS SVĒTKOS DAUGAVAS AKVATORIJĀ NOTIKS RĪGAS ŪDENS SVĒTKI.

MORISEJU (Morrissey) LATVIJĀ IESILDĪS BRITU GRUPA "DOLL & THE KICKS"

14.12.07. – From Russia With Love with DJ List /Moscow/

Summer Sound 2025 - Liepāja, 1.augusts

Rīgā viesosies džeza fenomens – KURTS ELINGS

Ziemassvētku piedāvājums "Lācītēs"

Koncerts - Mirage Jazz Orchestra Jubilejas Galā koncerts - Jūrmala, 6.jūlijs

Devilstone – augstākās kvalitātes mūzika uz divām skatuvēm

Eurojurmala 2025 - Gala koncerts Zvaigznes un bērni - Jūrmala, 14.jūnijs

DJ Andrē Tannebergs - ATB koncerts - Wondersala, Rīga, 15.augusts

Positivus AB festivālā uzstāsies labākie Latvijas un Eiropas DJ

The Prodigy - 25.maijā sniegs vienīgo koncertu Baltijā – Žalgira arēnā, Kauņā.

The Offspring koncerts - Supercharged Worldwide 2025, Xiaomi Rīga - 5.oktobris

Zvejnieksvētki 2025 - Jūras svētki 2025 - Pasākumi un Programma

A-Europa koncerts, 29.06.2024, First Club

Cirka festivāls "Allē-Jūrmalā!"

Baltic International Airshow 2025 - Rīga, 5.jūlijs

Nēģu svētki Carnikavā 2025. gada 23. augustā

Andrejsalā uzstāsies somu dīdžejs Džo Lebons