Rīgas Cirka mākslinieki ir devušies uz starptautisku cirka festivālu Kazahstānā
Latvijas cirka mākslinieki Kristaps Pavlovs un Ina Sopova devušies uz Kazahstānu, lai pārstāvētu Latviju pirmajā Almatas valsts cirka organizētajā starptautiskajā cirka mākslas festivālā. Mākslinieki izturēja atlases konkursu un festivālā piedalīsies ar diviem numuriem- Kristaps Pavlovs uzstāsies kā oriģinālžonglieris, savukārt Ina Sopova žūrijas locekļu vērtējumam nodos priekšnesumu "Operas spoks". Ar šiem priekšnesumiem mākslinieki ir uzstājušies ne tikai Rīgas Cirkā, bet arī viesizrādēs Eiropā un Krievijā.
"Pirms brauciena ir jūtams satraukums. Šīs emocijas pastiprina apziņa, ka Almatas valsts cirks un arī pilsētas vadība ir ieguldījuši milzīgu darbu, lai sarīkotu šāda līmeņa starptautisku festivālu, kurā piedalīsies dalībnieki no Eiropas un Āzijas valstīm. Konkurence būs liela, taču mēs ar Inu darīsim visu, lai sevi parādītu no labākās puses un godam pārstāvētu Latviju," pastāstīja Rīgas Cirka mākslinieks Kristaps Pavlovs.
2012.gads Almatā ir pasludināts par kultūras gadu. Par godu pilsētas svētkiem Almatas valsts cirks pirmo reizi organizē cirka mākslas festivālu. Par festivāla galvenajiem mērķiem organizatori ir izvirzījuši- kultūras līmeņa celšanu valstī, kultūras dzīves bagātināšanu, valsts statusa paaugstināšanu, kā arī starptautiskas intereses piesaistīšanu Kazahstānas cirka mākslai.
Kopā ar Kristapu Pavlovu un Inu Sopovu uz Kazahstānas pilsētu Almatu devās arī Rīgas Cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska, kura saņēma Almatas valsts cirka direktora Murada Muturganova ielūgumu kļūta par festivāla goda viesi.
Par "Rīgas Cirku": "Rīgas Cirks" ir uzbūvēts 1888.gadā. Idejas autors ir slavenais cirka mākslinieks Alberts Salamonskis. Ēkas arhitekts un savas jomas novators ir Jānis Fridrihs Baumanis, kas cirka ēkas karkasa konstrukcijā izmantojis dzelzceļa sliedes. Kopš 1986.gada ar Rīgas izpildkomitejas lēmumu "Rīgas Cirks" ir atzīts par "Vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli". 2003.gada 11.novembrī ar Kultūras ministrijas rīkojumu Rīgas Cirka ēka tika atzīta kā "Valsts nozīmes Arhitektūras piemineklis".