Festivāla Saxophonia viesmākslinieki no Japānas– Maki Kasai un Eri Isjibasji uzstāsies Gulbenē
VSIA Latvijas Koncerti rīkotā V Starptautiskā saksofona festivāla Saxophonia ietvaros piektdien, 16. februārī Gulbenes mūzikas skolā pl.17:00, kurā uzstāsies saksofoniste Maki Kasai un pianiste Eri Isjibasji no Japānas.
Maki Kasai saksofona spēli mācījusies Sjōvas Mūzikas universitātē. Pēc studiju beigšanas Maki Kasai izvēlējās brīvmākslinieces statusu, līdztekus pasniedzot stundas turpat Sjōvas Mūzikas universitātē. Kopš 2003. gada Maki sniedz solokoncertus. 2004. gadā viņa spēlēja Tokijas Metro Concert. 2006. gada rudenī klajā nāca Maki Kasai pirmais soloalbums Wind Melody (Vēja melodija), kurā citstarp iespēlēti arī vairāki tieši Maki veltīti skaņdarbi. Maki Kasai radošajā biogrāfijā ir uzvara 12. Japānas klasiskās mūzikas konkursā. Mūziķe piedalās dažādos kamermūzikas projektos. Maki atsūtītajā dzīvesstāstā piebilsts, ka viņa ļoti mīl kaķus, viņai mājās ir pat vairāki. Eri Isjibasji mācījusies Sjōvas Mūzikas universitātē pie Takahiro Sonodas. 1989. gadā viņa kļuva par Klāras Haskilas starptautiskā pianistu konkursa finālisti. 1992. gadā viņa ieradās Vācijā, kur ar Rotary kluba atbalstu mācījās Štutgartes Mūzikas augstskolā. 1994. gadā viņa saņēma 4. starptautiskā Šūberta dziesmu konkursa balvu par izcilu koncertmeistares pienākumu pildīšanu. Pēc tam Isjibasji atgriezās Japānā. Patlaban viņa ir aktīva kamermūziķe un koncertmeistare, uzstājas dzimtenē un ārzemēs, kā arī strādā par lektori Sjōvas Mūzikas universitātē un ir koncertmeistare Tokijas Nacionālajā mākslas un mūzikas akadēmijā.
Latvijas koncertiem abas mūziķes izvēlējušās japāņu un latviešu komponistu mūzikas dominanti. Japānas mūziku citstarp pārstāvēs tautas dziesmu apdares, Takasji Josjimacu (nu jau var teikt) Latvijā populārā Pūkainā putna sonāte, kā arī mums pagaidām mazpazīstamā komponista Tacuji Tojodzumi jaundarba pasaules pirmatskaņojums – opuss veltīts Maki Kasai. Savukārt latviešu mūziku pārstāvēs Lūcijas Garūtas Daina un Lūgšana, kā arī Solveigas Selgas sonāte Mūžīgie dialogi. Visbeidzot būs arī japāniskais kolorīts – Džakomo Pučīni operas Madama Butterfly fragments (titulvarones ārija Un bel di, vedremo).
Latvijā starptautiskais saksofona mūzikas festivāls Saxophonia, kuru organizē VSIA Latvijas Koncerti sadarbībā ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju un Brāļu Jurjānu biedrību, notiek jau piekto reizi. Festivālā piedalīsies mūziķi no Latvijas, Itālijas, Francijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Japānas un ASV, kopumā piedāvājot 28 koncertus visā Latvijā un piecus pirmatskaņojumus.