Sadarbībā ar Community Music Wales notiks mūzikas meistardarbnīcas skolotājiem un jauniešiem „Kopā/Together”
No 22. līdz 26. oktobrim Vaivaru pamatskolā notiks īpašas mūzikas meistardarbnīcas skolotājiem un jauniešiem „Kopā/Together”, kurās pasniedzēji no Community Music Wales (Kārdifa) jauniešiem mācīs radīt un atskaņot mūziku, tā veicinot īpašu kopienu apmācību Latvijā.
Šis projekts turpina 2006. gada vasarā Lielbritānijas valdības iniciatīvu sabiedrības iekļaušanai ar mākslas palīdzību (inclusion through the arts), kura nes populāro un plašām sabiedrības mērķgrupām jau atpazīstamo nosaukumu „Kopā/Together”. Tās būs mūzikas meistardarbnīcās jauniešiem, kurās mācīs pašiem radīt un atskaņot savu mūziku, un, veicinot īpašu kopienu apmācību Latvijā, savā pieredzē dalīsies Velsas pasniedzēji. Piecas dienas četri Velsas mūziķi - skolotāji Saimons Dānsijs (Simon Dancey), Nīls Vaits (Neil White), Lora Bredšova (Laura Bradshow) un Esilta Viljamsa (Esyllt Williams) no Community Music Wales (Kārdifa) strādās ar 22 jauniešiem vecumā no 13 līdz 21 gadam, lai veicinātu viņu muzicēšanas, improvizācijas un skaņdarbu radīšanas prasmes, izmantojot ritmisko mūziku, visdažādāko stilu mūziku, arī rock, hip hop, kā arī džeza improvizācijas. Meistarklasē muzicēs arī astoņi jaunieši ar īpašām vajadzībām no Strazdumuižas internātskolas, dienas centra „Cerību tilts”, sociālā aprūpes centra „Veģi” un Vaivaru pamatskolas.
Projektā piedalīsies astoņi Latvijas mūzikas pedagogi no Jelgavas, Valmieras, Rīgas, Tukuma, Sabiles un Jūrmalas, kam ir pieredze darbā ar jauniešu grupām, kopienu jauniešiem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Pedagogu atlasē bija svarīga viņu ieinteresētība ikdienas mūzikas apmācībā jauniešiem, jo viens no šī projekta svarīgākajiem uzdevumiem ir nepieciešamība pārņemt Velsas kolēģu darba metodes, tradīciju un atziņas, tādējādi nodrošinot šī projekta ilglaicīgumu. Meistardarbnīcu mērķis ir attīstīt mūzikas radītprasmi darbā ar kopienu jauniešiem.
Meistardarbnīcas noslēgumā interesenti aicināti uz koncertu 26. oktobrī plkst. 17.00 Vaivaru rehabilitācijas centra zālē, Jūrmalā, Asaru prospektā 61, kad tiks atskaņoti arī seši jauni meistardarbnīcu laikā sagatavoti skaņdarbi.
Projekta sadarbības partneri
Projektu Latvijā realizē Community Music Wales (Kārdifa, Velsa) un Britu padome Latvijā sadarbībā ar izdevniecību „Lietišķās informācijas dienests”.
Apritējis nepilns gads kopš brīža, kad Latvijas bērni klātienē un LTV tiešraidē varēja vērot pasākumu Arēnā „Rīga”, kur, toreizējai Valsts prezidentei Vairai Vīķei- Freibergai un Lielbritānijas karalienei Elizabetei II klātesot, tika demonstrēts krāšņs kopuzvedums ilglaicīgai Lielbritānijas valsts iniciatīvai - „Kopā/Together”.
Britu padome Latvijā turpina pievērst īpašu uzmanību kultūrai un sportam kā integrāciju un iekļaušanos veicinošam faktoram. Māksla un sports iekļaujošas sabiedrības veidošanai – arts and sports for inclusion and community - ir Britu padomes darbības Latvijā 15. gadadienas devīze, un šī gada ietvaros Britu padome ciešā sadarbībā ar Latvijas partneriem īsteno mākslas un kultūras projektus, kuru uzdevums ir iekļaut kultūras norisēs dažādas sabiedrības grupas, parādot to radošās spējas, izpausmes formas un vietu mūsu ikdienā.
Projekta atbalstītājs izdevniecība „Lietišķās Informācijas dienests”, atbalstot iniciatīvu „Kopā/Together”, savu atbalstu virza mērķim atspoguļot iekļaujošas sabiedrības projektu Latvijas iedzīvotājiem.
Abām organizācijām ir mērķi un pieredze, aicinot par sadarbības partneriem kādu īpaši atvērtu un aktīvu Latvijas partneri – Vaivaru pamatskolu, kura uzņēmusies mūzikas meistardarbnīcu nometnes nodrošināšanu un uzņemšanu savās telpās. Vaivaru pamatskolā mācās bērni ar īpašām vajadzībām, kas mācību apguvē integrēti kopā ar pārējiem vispārizglītojošās iestādes audzēkņiem. Vaivaru pamatskola regulāri iesaistās dažādās integrācijas programmās Latvijā un Eiropā.
Uzziņai:
Par Community Music Wales
Organizācijas darbība balstīta mūzikas piekļuves nodrošināšanā jauniem cilvēkiem. Mūzika, viņuprāt, ir skaņuceliņš, kas virza cilvēku dzīves. Mūzika var būt izglītojoša, informatīva, enerģētiska, tā spēj dot pārliecību un pilnveidot cilvēku. Bet mūzikai ir jābūt tādai, kas patīk cilvēkiem. Radoša mūzikas veidošana ir pamatā visai Community Music Wales (CMW) darbībai. CMW piedāvā sadarboties ar apmācītiem un pieredzējušiem pasniedzējiem, kas strādā ar kopienām, nodrošina piekļuvi mūzikas instrumentiem un aprīkojumam, sniedz padomus un atbalsta cilvēku vēlmi rakstīt, spēlēt, ieskaņot pašiem savu mūziku un arī uzstāties. CMW ir valsts finansēta bezpeļņas organizācija, kas strādā ar dažādām kopienām Velsā, īpaši akcentējot sadarbību ar jauniešiem, kā arī bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. 2006. gada rudenī, kad Velsas Nacionālais parlaments rīkoja Velsas dienas Latvijā, CMW pārstāvji apmeklēja Latviju, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar mūzikas pedagogiem. CMW ir profesionālu pedagogu komanda, kas Velsā nodarbojas ar mūzikas apmācību kopienu programmās jauniešiem un bērniem no izstumtām un neiekļautām sabiedrības grupām. CMW ir pieredzējusi darbā ar daudzu valstu jauniešiem un pedagogiem, jo viņu darbības virzieni ietver ne tikai darbu un kopienu programmu apmācību Velsā, bet arī Eiropā, Izraēlā, Austrālijā, Kolumbijā un citur. Latvijā viesosies trīs pedagogu grupa CMW vadītāja Saimona Dansija (Simon Dancey) vadībā. Plašāka informācija - www.communitymusicwales.co.uk
Izdevniecība „Lietišķās informācijas dienests” 2007. gada rudenī sāk atzīmēt savu desmit gadu darbību filantropijas laukā, katru gadu atbalstot mazākus, lielākus un arī ļoti vērienīgus projektus. Laika posmā no 1997. gada, kad izdevniecība sāka atbalstīt nelielus labdarības projektus un kopš „Putnu opera” iniciēšanas un atbalstīšanas, izdevniecība „Lietišķās informācijas dienests” tā izpilddirektores un līdzīpašnieces Aivas Vīksnas virzīta, ir kvalitatīvi augusi savā filantropijas stratēģijā, veidojot un attīstot projektu ietvaros jaunas sabiedriski un sociāli nozīmīgas šķautnes. Pazīstami ir oriģināliestudējumi bērniem – dejas izrāde „Alise”, balets bērniem „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” , mūzikls „Īkstīte” u.c. Šo projektu attīstības gaitā tiek integrēti bērni ar dažāda veida īpašām vajadzībām, kā arī viņu ģimenes. Sākotnēji tas notika tikai pasīvā, proti, skatītāju formā, bet divos jaunākajos izdevniecības „Lietišķās informācijas dienests” atbalstītajos projektos sadarbībā ar Velku biedrību - „Dejas un kustību terapija ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām” - arī aktīvu dalībnieku lomās, 2006. gada vasarā īstenojot unikālu sociālo kultūras projektu – mūsdienu dejas nometni un izrādi „Deja ikvienam” ar nedzirdīgu bērnu dalību visās izrādes lomās, kas notika Valmierā. Nometnes laikā tika uzņemta dokumentālā filma „Augstu kalnos” (režisors Roberts Rubīns), ko drīzumā plāno demonstrēt LTV1. Informācija - www.lid.lv
Britu padome (The British Council) Latvijā turpina pievērst īpašu uzmanību kultūrai un sportam kā integrāciju un iekļaušanos veicinošam faktoram. Māksla un sports kopienai un sociālai iesaistei – arts and sports for inclusion and community - ir Britu padomes darbības Latvijā 15. gadadienas 2007. gada devīze Šī gada ietvaros Britu padome ciešā sadarbībā ar Latvijas partneriem īsteno mākslas un kultūras projektus, kuru uzdevums ir iekļaut kultūras norisēs dažādas sabiedrības grupas, parādot to radošās spējas, izpausmes formas un vietu mūsu ikdienā. Informācija - www.britishcouncil.lv