P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Atziņas Joki Kalendārs
Menu
×

"Dzeltenie pastnieki" un „Tuxedomoon” Andrejsalā!

9. novembrī pulksten 21.00 Andrejsalas Pulkvedī (Galdniecība) ar koncertu uzstāsies mūzikas novirziena no wave kulta grupa no Ņujorkas Tuxedomoon un Latvijas elektroniskās mūzikas celmlauži Dzeltenie pastnieki. Koncertu rīko festivāls Skaņu mežs sadarbībā ar Pulkvedi.
Tuxedomoon ir viena no zināmākajām 80. gadu eksperimentālās mūzikas grupām. Tuxedomoon uzstāšanās ir dokumentēta filmā Downtown 81 par Ņujorkas mākslinieku un Endija Vorhola protežē Žanu Mišelu Baskiā.
Šoruden aprit 30 gadi kopš Tuxedomoon dibināšanas. Neskaitot grupas uzstāšanos Polijas pilsētā Vroclavā, koncerts Andrejsalas Pulkvedī būs Austrumeiropā vienīgais.

Biļetes: Ls 9 (iepriekšpārdošanā Biļešu Servisa tirdzniecības vietās) un Ls 14 (pie ieejas Andrejsalas Pulkvedī).

Ieeja koncerta norises vietā – no pulksten 20.30.

Papildu informācijai: www.skanumezs.lv, www.pulkvedis.lv.

Grupu 1977. gadā Sanfrancisko nodibināja elektroniskās mūzikas studenti Bleins Reiningers un Stīvens Brauns ar videomākslinieka Tomija Tedloka palīdzību. Sākotnēji viņi bieži spēlēja kopā ar Angels of Light, bet zināmu atpazīstamību guva 1978. gadā, iesildot Devo. 1979. gadā izdotais otrais singls No Tears ir elektropanka klasika. 1979. gadā Tuxedomoon ierakstus sāka publicēt grupai The Residents piederošā izdevniecība Ralph Records. Albumi Half Mute un Desire nodrošināja grupai lielu popularitāti Eiropā, un 1981. gadā Tuxedomoon nolēma pārcelties uz Eiropu, kur, viņuprāt, bija arī pateicīgāka vide elektroniskajai mūzikai. 1982. gadā Tuxedomoon ierakstīja skaņdarbu Morisa Bežāra baletam, kas tika izdota ar nosaukumu Divine.

Ar spēju iemiesot savā mūzikā tumši romantisko laika garu, Tuxedomoon kļuva par nenoliedzami ietekmīgu grupu. Tuxedomoon stils bija grūti klasificējama, pārsteidzoša mutācija. Virtuozi noslīpētā sajaukumā tas ietvēra roku, elektroniku, minimālismu, klasisko mūziku, džezu, čigānu mūziku un popmūziku. Grupa pārtrauca ierakstīties 1989. gadā, kaut arī formāli neizjuka.

Pēc ilgstoša pārtraukuma 2004. gada 20. jūlijā Tuxedomoon izdeva jaunu albumu Cabin in the Sky. Tā veidošanā piedalījās arī pazīstami viesmākslinieki – Tarwater, Džons Makintairs no Tortoise, Marks Kolins no Nouvelle Vague un DJ Hell. 2006. gadā, iedvesmojoties no Briona Gisina romāna The Bardo Hotel par Parīzes viesnīcu, kurā Gisins un viņa bītņiku kolēģis Viljams Berouzs izgudroja savu leģendāro teksta graizīšanas un kombinēšanas metodi (cut-upfold-in), sekoja Bardo Hotel Soundtrack.