P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Atziņas Joki Kalendārs
Menu
×

Laurie Anderson Rīgā 24.aprīlī

24. aprīlī koncertu Arēnā Rīga sniegs viena no mūsdienu mākslas izcilākajām personībām – Lorija Andersone (Laurie Anderson). Viņas daiļrade jau ceturto gadu desmitu turpina pārsteigt ar unikālu intelekta un emocionalitātes apvienojumu, novatoriskiem tehniskiem risinājumiem un dziļu inteliģenci.
Biļetes tirdzniecībā jau no 4.februāra.

1980. gadā ietekmīgais BBC dīdžejs Džons Pīls iepazīstināja britu radioklausītājus ar Lorijas Andersones dziesmu O Superman. Lielbritānijā dziesma kļuva par hitu, tai sekoja albums Big Science. Par Andersones cieņpilno attieksmi pret mūziku liecina fakts, ka albuma Strange Angels (1989) iznākšana tika atlikta vairāk nekā gadu, jo viņa uzskatīja, ka šo dziesmu izpildīšanai nepieciešamas nopietnas vokālās nodarbības. Lorija Andersone komponējusi filmām, teātra izrādēm un modernās dejas uzvedumiem, sadarbojusies ar Pīteru Geibrielu, Braienu Īno, Deividu Silvianu, Bobiju Makferinu, Lū Rīdu un daudziem citiem mūziķiem. Viņas jaunākais albums Homeland iznāks šogad.

Lorijas Andersones ieguldījums mūsdienu kultūrā neaprobežojas multimediju performancēm, mūzikas albumiem un koncertierakstiem. Māksliniece veidojusi dokumentālās filmas, izdevusi sešas grāmatas, pēc Britu enciklopēdijas pasūtījuma sarakstījusi materiālu par Ņujorkas kultūru, regulāri uzstājas ar priekšlasījumiem par mākslu un literatūru. 2003. gadā Loriju Andersoni, kuru vienmēr aizrāvušas jaunāko tehnoloģiju piedāvātās iespējas, uzaicināja par pirmo rezidējošo mākslinieci ASV Nacionālajā aeronautikas un kosmosa izpētes pārvaldē (NASA). Tur gūtie iespaidi vēlāk atspoguļojās skatuves uzvedumā The End of the Moon.

Lorijas Andersones koncerts Rīgā būs reta iespēja tikties ar vienu no mūsdienu talantīgākajām, oriģinālākajām un inteliģentākajām māksliniecēm.

Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu Serviss”, “STATOIL” un “RelkaMarket” tirdzniecības vietās. Koncerts notiks Arēnas Rīga amfiteātra konfigurācijā ne vairāk kā 3000 cilvēkiem. Biļešu cenas 20Ls, 25Ls,35Ls,40Ls.


Jums varētu interesēt šie raksti:

Pasākums Klusums - Klusuma atbalss - Rīga, 14.jūnijs

Oblivion koncerts - Rīga, 27.februāris

Izrāde - Saules līnija - Rīga, 24.maijs

LEĢIONĀRI. Diskusija ar kaušanos. Rīgā, Sanktpēterburgā, Tartu, Tallinā.

Kultūras pasākumi Jūrmalā no 28. aprīļa līdz 18. maijam

Izrāde - I.Volkovičas Teātris Dialogs – Rīga, 11.jūnijs

Kultūras pasākumi Jūrmalā no 28. jūnija līdz 13.jūlijam

Koncerts - A.Vivaldi Gadalaiki - Rīga, 7.jūnijs

Izrāde - Čemodāns - Rīga, 17.oktobris

LR1 translēs dabas koncertu 1.augustā

Izrāde - Vīrieši nedejo striptīzu - VEF Kultūras pils, 23.aprīlis

Kultūras un atpūtas pasākumi Alūksnē jūlijā un augustā

Koncerts - Igudesman & Joo - Last Silent Night Music - Rīga, 15.decembris

Aktualitātes Dailes teātrī martā, jaunas izrādes

8th Tele2 Baltic Beach party 2008 Liepājā

Izrāde - Kungs - Rīga, 25.aprīlis

BJORK dziesmai WANDERLUST unikāls 3D video

Gregorian kora koncerts - Arena Riga, 13.februāris, Rīga

GULBENES RAJONA TAUTAS MĀKSLAS UN MŪZIKAS SVĒTKI „KRĀSAINU PASAULI VAINAGĀ SIEN”

Izrāde - Soliņš, Скамейка - Rīga, 16.maijs

Šodien notiek grupas „De-Phazz” koncerts

Izrāde - Kas klauvē pie manām durvīm / Кто стучится в дверь ко мне - Rīga, 2.marts

Figaro kāzas un Turandota, Narvas Operas dienas 2025 - 14.augusts

Ziemassvētku un Jaungada pasākumi Alūksnē decembrī

Deniss Ivanovs, Stand Up izrāde - Daugavpils, 5.oktobrī