Latviešu Русский Deutsch English Français Türkçe


Seno tradīciju festivāls Tērvetē

Article Image

Desmitajā un vienpadsmitajā augustā Tērvetē norisināsies Seno tradīciju festivāls ar koncertiem, senajiem rituāliem, amatnieku prasmju demonstrējumiem, pagānu un bruņinieku turnīriem, senajām rotaļām bērniem. Pilskalna pakājē atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senās dzīves veidā palīdzēs vairāk kā četrdesmit folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm. Sestdien, plkst. 12.00 festivāla dalībnieku gājiens un svētku atklāšana Tērvetes estrādē ar koncertiem un cilvēka dzīves gājumu rituālu izspēli visas dienas garumā. Plkst. 20.30 grupu "Iļģi" un "Skyforger" vakara koncerts.

Savukārt netālu esošajā Senajā apmetnē aiz Tērvetes pilskalna tiks radīta vīzija ar izbūvētu 13. gs. zemgaļu sētu, ap kuru grupēsies vairāki desmiti pašmāju un viesu celtas senlaicīgas teltis cīnītajiem un amatniekiem. Divu dienu garumā te tiks demonstrēts 9. - 13. gs. dzīvesveids, apmeklētājiem rādot amatu prasmes, jātnieku paraugdemonstrējumus, senās Zīlēšanas rituālus, māla podu apdedzināšanu, krāsns kurināšanas un pirts rituālus. Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Igaunijas demonstrēs seno cīņu mākslas gan Baltijas reģiona karavīru turnīrā, gan komandu cīņās, gan kaujā pie pilskalna - "Zemgaļi atvaira sirotājus". Varēsim vērot kaujā kritušā vadoņa kremēšanas rituālu pie Svētā kalna, kā arī ziedošanu auglības dieviem un uguns rituālu. Arī te abas dienas koncertēs folkloras kopas un darbosies amatnieku tirdziņš. Festivāla apmeklētājiem iejusties senatnes dzīves ritmā palīdzēs iespēja greznoties senajos tērpos, izmēģināt šaušanu ar loku un apgūt senās amatu prasmes. Seno tradīciju festivāla pasākumos un koncertos – apmeklētājiem ieeja bez maksas.

Festivāls tiek organizēts Centrālās Baltijas jūras reģiona sadarbības programmas 2007. - 2013. projekta "Senās kulta vietas – nozīmīgs vides un kopēju identitāti veicinošs elements Baltijas jūras reģionā" ietvaros.