P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Atziņas Joki Kalendārs
Menu
×

The International Holland musical sessions

Nīderlandes Karalistes vēstniecība, AON Latvia un Hermaņa Brauna Fonds aicina uz koncertu otrdien, 2008.gada 8.aprīlī, pl.19.00, Mazajā Ģildē

The International Holland musical sessions
(Holandes Starptautiskās muzikālās sesijas)

Hokons Samuelsens (Håkon Samuelsen, čells Norvēģija)
Mirsa Adami (Mirsa Adami, klavieres, Albānija)
Miroslavs Kultiševs (klavieres, Krievija)
Programmā – Brāmss, Lists, Hindemits

"Jauno muzikantu atbalsta programmu Aon realizē daudzās Austrumeiropas valstīs. Mēs tajā piedalāmies jau ceturto gadu pēc kārtas un redzam, kā progresē labākie no labākajiem studentiem. Patīkami, ka stipendiāti maksimāli izmanto iespēju vēl vairāk attīstīt savu talantu. Neapšaubāmi esam priecīgi, ka varam palīdzēt Latvijas muzikantiem iegūt šo unikālo pieredzi," atzīmēja Ņina Kukuškina, apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu uzņēmuma Aon Latvia vadītāja.

Klasiskās mūzikas interpretu jaunā paaudze!

Jaunu zvaigžņu vārdi pastāvīgi parādās pie klasiskās mūzikas debesjuma. Tur visiem atrodas vieta – lai tikai būtu dzirksts dvēselē.
Taču mūziķa karjera ir atkarīga ne no talanta vien. Tādēļ Holandes Starptautiskās muzikālās sesijas (The International Holland Music Sessions), viena no pasaules vadošajām organizācijām, kas palīdz jaunajai paaudzei, meklē talantīgus jauniešus, piedāvā viņiem iespēju realizēt sapņus un parādīt sevi uz starptautiskās skatuves.
Kopš 1988.gada Holandes Starptautisko muzikālo sesiju aktivitāšu bāze ir meistarklases un Vasaras akadēmija Bergenā, kur jaunie talanti intensīvi mācās pasaulslavenu mākslinieku un pedagogu vadībā.
Pēc Holandes Starptautisko muzikālo sesiju vadītāju domām skatuviskā pieredze ir karjeras pamatelements. Jaunie interpreti uzstājas Eiropas un ASV lielākajos centros. Šo pilsētu sarakstā ir Amsterdama, Berlīne, Bostona, Bratislava, Bukareste, Budapešta, Klīvlenda, Helsinki, Hjūstona, Londona, Losandželosa, Maskava, Ņujorka, Parīze, Filadelfija, Prāga, Rīga, Sanktpēterburga, Sofija, Stokholma, Tallina, Viļņa, Varšava…
Īpaši izcili jaunie mūziķi, kuri mācījušies Vasaras akadēmijā un nonākuši līdz lielajam finālam, saņem uzaicinājumu uzstāties solokoncertā uz Amsterdamas slavenās koncertzāles Concertgebouw skatuves. Vairāki dalībnieki pēc Vasaras akadēmijas uzstājas arī koncertu sērijās New Masters on Tours Amsterdamā, Bratislavā, Bukarestē, Budapeštā, Helsinkos, Maskavā, Prāgā, Rīgā, Sanktpēterburgā, Stokholmā, Tallinā, Viļņā, Varšavā.

Čellists Hokons Samuelsens ir mācījies Ķelnes Mūzikas augstskolā profesora Fransa Helmersona klasē, tad apmeklējis meistarklases pie Natālijas Šahovskas, Trulsa Merka, Kolina Karra, Filipa Millera, Harija Hofmaņa un Zahara Brona. Jaunais norvēģis ir kļuvis par daudzu konkursu laureātu, tostarp – par Norvēģijas Nacionālā stīdzinieku konkursa laureātu, kā arī saņēmis Norvēģijas valsts apbalvojumus kultūras jomā. Viņš sniedzis koncertus Anglijā, Vācijā, Nīderlandē, Krievijā, Ungārijā, Lietuvā, Monako, Spānijā, Indijā, Francijā un Amerikas Savienotājās Valstīs. Hokons Samuelsens ir spēlējis kopā ar tādām slavenībām kā Alfrēds Brendels, Leifs Uve Andsness, Trulss Merks, Lorenss Pauers, Džošua Bells, The Grieg Trio, Seidži Ozava… Kā solistu viņu ir aicinājuši uzstāties Budapeštas kamerorķestris, Norvēģijas radio orķestris, Bergenas filharmoniskais orķestris, Oslo simfoniskais orķestris…
Hokons Samuelsens spēlē Frančesko Rudžēri instrumentu (Kremona, 1688) ar E.Sartori lociņu (Parīze, 1898), ko viņš saņēmis no Andersa Svēosa labdarības fonda (Anders Sveaas" charitable foundation).
Pianists Miroslavs Kultiševs ir dzimis 1985.gadā Sanktpēterburgā un mācījies pie profesora Aleksandra Sandlera. Būdams pavisam jauns, viņš kļuvis par vairāku starptautisku konkursu laureātu, koncertējis Francijā un Vācijā. Viņš ir Starptautiskā Jurija Bašmeta labdarības fonda un Sanktpēterburgas Filharmonijas biedrības stipendiāts. 1996.gadā Miroslavs debitēja Sanktpēterburgas filharmonijas Lielajā zālē ar Sanktpēterburgas filharmonijas simfonisko orķestri Jurija Temirkanova vadībā. 2007. gadā viņš kļuva par 13.Čaikovska Starptautiskā konkursa laureātu, pēc tam koncertējot Korejā, Japānā un Amerikas Savienotajās Valstīs.
Pianiste Mirsa Adami ir dzimusi Tirānā. Pirmās klavierspēles stundas piecu gadu vecumā viņa saņēmusi no savas mātes. Mirsa Adami ir mācījusies Jordan Misja mūzikas licejā pie Elsas Veizijas. Šobrīd viņa regulāri sniedz solo koncertus Albānijā. 1990. gadā viņa kļuva par Strēzas jauniešu konkursa laureāti, jau pēc gada debitēja Roterdamā un saņēma uzaicinājumu mācīties Amsterdamas konservatorijā profesora Jana Vijna klasē. Apmeklējusi Vladimira Tropa, Džona Perija, Marijas-Fransuāzas Bukē, Leona Fleišera un citu izcilu mūziķu meistarklases. Kopš 1998.gada spēlē ansambļos Holandes Starptautiskajās muzikālajās sesijās.