P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Atziņas Joki Kalendārs
Menu
×

Ar grozījumiem Komerclikumā plāno novērst iespējamos interešu konfliktus uzņēmumu darījumos

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 6.martā, konceptuāli atbalstīja grozījumus Komerclikumā, kas paredz jaunu regulējumu interešu konfliktu novēršanai kapitālsabiedrību darbībā.
Likumprojektā plānots noteikt īpašus nosacījumus, kas jāievēro, pieņemot lēmumus un noslēdzot darījumus, ja kapitālsabiedrības akcionāram, valdes vai padomes loceklim veidojas interešu konflikts. Komerclikumā plānots arī definēt, kas ir saistītās personas, kuru dēļ uzņēmumu vadībai vai dalībniekam var veidoties interešu konflikts.

Jaunais regulējums palīdzēs izvairīties no situācijām, kurās uzņēmuma akcionārs, valdes vai padomes loceklis slēdz attiecīgajai kapitālsabiedrībai neizdevīgus darījumus ar personām, kuras ar viņu saistītas, norāda likumprojekta autori. Turpmāk šādiem darījumiem būs nepieciešams atbilstošs pārējo dalībnieku, valdes vai padomes locekļu apstiprinājums.
Jaunais regulējums paredz, ka, lemjot par darījuma slēgšanu ar kādu trešo personu, ieinteresētajam dalībniekam, valdes vai padomes loceklim nebūs balsstiesību. Valdes loceklim arī būs pienākums informēt pārējos valdes locekļus, ja valde gatavojas lemt par darījumiem, kuros viņam ir intereses vai tās ir kādai ar viņu saistītai personai. Pārkāpjot šo prasību, valdes loceklis būs atbildīgs par kapitālsabiedrībai nodarītajiem zaudējumiem.
Likumprojekts nosaka, ka persona, kura saistīta ar dalībnieku, valdes vai padomes locekli, ir viņa laulātais, radinieks, svainis, skaitot radniecību līdz otrajai pakāpei un svainību līdz pirmajai pakāpei, vai persona, ar kuru viņam ir kopīga saimniecība. Tāpat par saistīto personu tiek uzskatīta cita komercsabiedrība, kuras daļu vairākums pieder vai kuras pārvaldes institūcijās amatus ieņem šis konkrētais dalībnieks, valdes vai padomes loceklis.
Izmaiņas arī paredz iespēju piesaistīt ārējo auditoru tādu darījuma pārbaudei, kas satur interešu konfliktu.

Likumprojekts "Grozījumu Komerclikumā" trīs lasījumos jāskata Saeimā. (See attached file: komerclikums_0603.doc)

Avots: Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests


Jums varētu interesēt šie raksti:

Pirmā kursa studenti pirms studiju uzsākšanas aicināti iepazīt Latvijas Universitāti

Izstāde "Amerikāņu muskuļauto skaistums"

Baltic Furniture 2012 jau 4.oktobrī Ķīpsalā

Lieldienām tuvojoties - iepērcies droši!

Rīgas Centrālā bibliotēka ievieš līdz šim modernāko pašapkalpošanās pakalpojum

Nācis klajā Džordža R. R. Mārtina sāgas "Dziesma par ledu un uguni" trešais romāns "Zobenu vētra"

Jūrmalā notiks Eiropas Kūrortu asociācijas kongress

Āboltiņa: Olimpiešu sasniegumi iedvesmo mūs visus

Kandavas Miķeļdienas gadatirgus 30.septembrī

Vecmīlgrāvī veiks siltumtīklu hidraulisko pārbaudi

Vairāk nekā 5000 iedzīvotāju pieprasa Saeimai saudzēt Baltijas jūru

Mācīties vasarā var būt interesanti un motivējoši

Notiks ziloņu gājiens apkārt Rīgas cirkam

Latvijas Universitātē jaunajiem studentiem pieejamas 2438 budžeta vietas

Noderīga informācija, dodoties uz festivālu "Shine Cafe" Liepājas pludmalē

Ziemassvētku eglītes

Trīs padomi – kā plānot panākumiem bagātu gadu

14.februāris Valentīna diena

Priecīgus Ziemassvētkus, skaitot Ziemassvētku dzejolīti!

Eglīšu tirdzniecības vietas Rīgā 2012 - kur nopirkt eglīti?

Uguns Nakts Vienkoču parkā - skaisti

ilmars

Atzīmējot Pasaules veselības dienu, Saeimas deputāti un darbinieki ziedos asinis

Pasākumā bērniem iespēja iepazīties ar rakstnieku Lauri Gundaru un ķipariem

Noskaidrotas zinošākās "eXperiments" komandas