Šogad "eXperimentā" pieteicās 1358 pamatskolu 8. un 9. klašu dalībnieki. Jau kopš janvāra beigām komandas ir cītīgi mācījušās un apguvušas jaunas zināšanas, lai sekmīgi piedalītos pirmajās divās neklātienes atlases kārtās. Līdz šim skolēni ir atbildējuši uz divdesmit "Iesildīšanās testa" jautājumiem un darbojušies "Eksperimentālajā izaicinājumā" - sagatavojot paši savus fizikas, enerģētikas un elektrodrošības uzdevumus, kā arī atrisinot 127 ekspertu un konkurentu sarūpētos uzdevumus. Sāncensība par iekļūšanu neklātienes noslēdzošajā kārtā ritēja spraigi un intriģējoši, tikai daži punkti noteica vai komanda kvalificēsies nākamajai konkursa kārtai. Turklāt konkursa noteikumi bija stingri un komplicēti, nākamajā kārtā varēja iekļūt tikai tās komandas, kurām bija visaugstākais punktu skaits un kuras bija ieguvušas apstiprinājumu pašu sagatavotajam uzdevumam.

Konkursa neklātienes finālā Vidzemes reģionu pārstāvēs:
Gulbenes 2. vidusskolas komanda "Voltiņš"
Valkas ģimnāzijas komanda "Meža veči"
Sikšņu pamatskolas komanda "Atomi123"
Madonas pilsētas 1. vidusskolas komanda "SPEKTRS"
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda "Pārgauja"