P
Jaunumi Dzejoļi Receptes Dziesmas Atziņas Joki Kalendārs Uzņēmumi
Jaunumi Dzejoļi Receptes Dziesmas Atziņas Joki Kalendārs Uzņēmumi

Finanšu ministrs ar ERAB vadību pārrunā investīciju piesaisti Latvijā

Novērtē rakstu Izvēlieties 1-5 zvaigznes.

Finanšu ministrs Māris Kučinskis tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) prezidenti Odili Reno-Baso (Odile Renaud-Basso), pirmo viceprezidentu Gregu Gajetu (Greg Guyett) un viceprezidentu banku darbības jautājumos Mateo Patrone (Matteo Patrone), lai pārrunātu ERAB turpmāko iesaisti investīciju veicināšanā Latvijā, atbalstu Austrumu pierobežas attīstībai, sadarbību enerģētikas un infrastruktūras projektu īstenošanā, kā arī Ukrainas atjaunošanas jautājumus.

 

Tikšanās notika ERAB pilnvarnieku valdes gada sanāksmes un biznesa foruma priekšvakarā, kas no 5. līdz 7. jūnijam norisināsies Rīgā.

 

ERAB līderu, akcionāru atrašanās Rīgā, tieši šeit rīkojot sanāksmi, ir tiešs apliecinājums biznesam visā pasaulē, ka Latvijā ir investīcijām droša vide. Īpaši svarīgi šobrīd būtu piesaistīt ERAB finansētos projektus tieši reģioniem, kas atrodas pie Latvijas un tādējādi arī Eiropas Savienības Austrumu robežas, tādā veidā veicinot gan militāro, gan arī ekonomisko drošību. Tas ir būtiski gan kopējai drošībai un tautsaimniecības attīstībai valstī, gan arī tāpēc, lai iedzīvotāji nevēlētos braukt prom no reģioniem, kas atrodas pie Austrumu robežas,” uzsver finanšu ministrs Māris Kučinskis.

 

Tikšanās laikā ministrs uzsvēra, ka Latvijas austrumu robežas stiprināšana ir viena no valdības prioritātēm. Starptautisko finanšu institūciju, tostarp ERAB, aktīva iesaiste un klātbūtne ir būtisks drošības, stabilitātes un uzticības signāls investoriem. Šajā kontekstā īpaši nozīmīga ir Eiropas Komisijas iniciatīva EastInvest Facility kā instruments investīciju mobilizēšanai ES austrumu pierobežas reģionos. Latvija sagaida aktīvu ERAB līdzdalību šīs iniciatīvas praktiskā ieviešanā, lai mazinātu investīciju riskus un veicinātu reģiona ekonomisko noturību un ilgtspējīgu izaugsmi.


Jums varētu interesēt šie raksti:

Bezmaksas konference par Latvijas uzņēmēju iespējām piedalīties Japānas koncerna Hitachi iepirkumos

Mērķa kursi

Būvniecības izmaksas kāpj uz augšu

Pirmo reizi autobusu biļetes par 1 santīmu

Petes.lv - koku zāģēšana, celmu frēzēšana, apzaļumošana, dīķu rakšana, dārzu veidošana

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji izvēlas Limbažu pienu, Laima, Nivea, Volkswagen...

Rēzekne sasniegusi būtisku progresu, tomēr stabilizācijas process jāturpina

"Latvijas Vēstnesis" no nākamā gada iznāks tikai elektroniski

Plāno aktualizēt Profesiju klasifikatoru

VĀRTU UZSTĀDĪŠANA, IZGATAVOŠANA UN REMONTS LATVIJĀ UN VISĀ BALTIJĀ

Liela apjoma investīciju projektu realizācijai uz atbalstu pretendē 51 projekts

Patēriņa cenu izmaiņas 2012.gada maijā

Atklās jauno Zemnieku diennakts tirgu

Latvijas Universitāte izsludina pieteikšanos Karjeras iespēju dienai

Samazināts administratīvais slogs ES fondu projektu īstenotājiem

Visām iesaistītajām pusēm jāaktivizē darbs pie Uzņēmējdarbības vides pasākumu plāna izpildes

Pētījums: Latvijas iedzīvotāji izvēlas Limbažu pienu, Laima, Nivea, Volkswagen...

Mikrouzņēmumu nodokļa ieviešana nav attaisnojusies

"Rīga 2014" būs lieliska iespēja visiem

PTAC piemēro AS "4finance" (SMScredit.lv) 3000 Ls naudas sodu

Maksimāli efektīva ES fondu apguve līdz 2013. gadam

Darba samaksa pakāpeniski turpina pieaugt

Apbalvo straujāk augošos uzņēmumus - gazeles

EAOO 2026 Vision for Quality of Life Eiropas Optometrijas un Optikas padomes (ECOO) pavasara sanāksme - Rīga, 14.-16.maijs.

Aktualizēts profesiju klasifikators