Latviešu Русский Deutsch English Français Türkçe


LTRK: "Valsts amatpersonu atbildībā par valsts galvojumiem privātuzņēmumiem valda bezatbildība!"

Article Image

"Valsts amatpersonas, izsniedzot uzņēmumam "Liepājas metalurgs" kredīta garantijas desmitiem miljonu latu apmērā, nav pienācīgi un atbildīgi sekojušas situācijas attīstībai uzņēmumā un tādējādi, pildot uzņemtās saistības un atmaksājot Itālijas bankai "UniCredit" rūpnīcas parādu vairāk nekā 47 miljonu latu apmērā, palaidušas "vējā" Latvijas nodokļu maksātāju, t.sk. uzņēmēju naudu," Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedru viedokli pauž tās prezidents Gundars Strautmanis.

"Nodokļu iekasēšanā ieviestas arī represīvas metodes, bet nodokļu ieņēmumu izlietojuma uzraudzībā tikpat konsekventu metožu un sodu par bezatbildīgu vai paviršu rīcību šīs naudas apsaimniekošanā nav," neizpratni pauž LTRK viceprezidente, SIA Arkolat valdes locekle Daina Pečate, uzsverot, ka situāciju par normālu nosaukt ir grūti.

"2014. gada valsts budžeta izstrādē skaitām santīmus, lai nodrošinātu tādu Latvijas tautsaimniecībā stratēģiski svarīgu problēmjautājumu kā darbaspēka nodokļu, t.i. iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazināšana, obligātā iepirkuma komponentes fonda izveide elektroenerģijas cenas pieauguma kompensēšanai risināšanu," atgādina LTRK viceprezidents, Rūpniecības padomes priekšsēdētājs Kārlis Šēnhofs, uzsverot, ka valsts amatpersonu bezdarbība un bezatbildība "Liepājas metalurga" gadījumā minēto problēmu risinājumu un Latvijas uzņēmumu starptautisko konkurētspēju šobrīd attālina par vairāk nekā 47 miljoniem latu.

Šai situācijā uzņēmēji sagaida konkrētu rīcības plānu, kā arī valsts amatpersonu skaidrojumu par bezatbildību vai paviršību līdzšinējā "Liepājas metalurgs" darbības uzraudzībā, kas novedusi pie ļoti būtiska kaitējuma nodarīšanas Latvijas nodokļu maksātājiem. Kāds sods tiek piemērots par nodokļu nemaksāšanu, zinām; kāds sagaida nolaidīgās valsts amatpersonas par valsts galvojumu privātuzņēmumiem neuzraudzīšanu – vēlamies uzzināt! – saka uzņēmēji.